K9 Alman Kurdunun Karakteristik Özellikleri

24.05.2023
21

K9 Alman Kurdu köpeği birçok kişi tarafından K9 polis köpeği olarak da bilinmektedir. 19. yüzyıldan günümüze dayanan bu köpek cinsinin ilk üretimi koyunların korunması amacıyla kullanılmıştır. Güçlü tüy ve kas yapısına sahip olmakla birlikte koruyucu içgüdüye sahiptir. Akıllı cesur atik ve itaatkâr olduğu için dünyada köpek sıralaması arasında ilk 10’a girmektedir.

İleriki zamanlarda polis köpeği olarak kullanılmasından dolayı insanlara karşı mesafeli davranır. İyi bir koruma alanı oluşturduğu için emniyet için en çok tercih edilen köpek cinsidir. Kısa süre içerisinde eğitilmeye sahip zekâya sahip olmakla birlikte eğitim alanlarının güvenilir ve K9 köpek cinslerine uygun olması gerekir. Yapılan günlük egzersizler ile birlikte köpeklerin daimi olarak formda kalması sağlanır.

K9 Alman Kurdu korumacı bir yapıya sahip olduğu için insanlara karşı oldukça mesafeli davranır. Güvenmediği insanlara karşı negatif enerjiyi alarak onlara daha saldırgan bir yaklaşım gösterir. Sevdiği ve güvendiği insanlara karşı da oldukça sıcak kanlı olan Alman Kurdu köpek cinsi, günümüzde polis, bekçi ve koruma köpeği olarak en çok tercih edilen köpek cinsleri arasında bulunur.

Gün içerisinde eğitim oyun ve birçok farklı aktiviteleri sevmesi ile beraber sahibi ile birlikte vakit geçirmeyi de sever. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak bedeninin geliştirilmesi açısından almış olduğu eğitimler karakteristik özelliğini belirler. K9 köpeklerinde yapılan itaat eğitimi ile birlikte köpeklerinin sahiplerine göstermiş olduğu sevgi ve itaatkarlık arttırılabilir. Bu süre zarfı içerisinde diğer hayvanlarla birlikte zaman geçirmesi ve diğer hayvan dostlarına alışması da önemlidir. Köpeklerde yalnız bırakılma korkusu bulunur. Bu konuda köpeklerin sahipleri ile olan ilişkileri de oldukça güçlü olmalıdır.

K9 Alman Kurdunun Fiziksel Özellikleri

Güçlü ve tüylü kas yapısına sahip olan K9 Alman Kurdu köpeği aksiyon ve macera için oldukça eğitimli canlılardır. Gün içerisinde yapmış oldukları egzersize bağlı olarak ön ve arka bacaklarının oldukça kaslı olduğu gözlemlenebilir. Dişi ve erkeklerde bu kas yapısı değişebilir. Boyutları da kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Erkek K9 Alman Kurt köpekleri 60 ile 65 santim arasında değişirken dişi Alman K9 köpekleri ise 50 ila 55 santim arasında boyları uzamaktadır. Dişi ve erkeklerde ise ortalama kilogram ağırlığı 30 ile 40 arasında değişir.

K9 Alman Kurtlarının Tüy ve Kürk Bakımı

K9 Alman Kurdu köpeği 2 katmana sahip tüy ve kürkten oluşur. En alt tabakada bulunan deriyi kaplayan yumuşak tüylü katman Alman Kurdunun kış aylarında üşümemesine ve yaz aylarında güneşe karşı derisini korunmasını sağlarken ikinci katman ise daha uzun tüylerden oluşarak deriyi korur.

Uzun ve gür bir kürk katmanına sahip olan bu köpek cinsinin tüyleri düzenli olarak taranmalıdır. Haftada en az iki defa taranma ile birlikte tüylerinin sağlıklı bir şekilde gelişimi sağlanabilir. Alman köpeklerinin çok sık banyo yapılmaması gerekir. Çünkü kürkü ve deriyi sağlayan yağ tabakasını yok ettiği için sürekli ve sık banyo yaptırmak yağ katmanına zarar verir. Beslenmeye bağlı olarak da tüy gelişimi sağlanabilir. Beslenmesine dikkat edildiği takdirde tüylerin çok fazla yıkanmasına ihtiyaç duyulmayarak kokusuz tüy gelişimi sağlanabilir.

K9 Alman Kurdunun Eğitimi

İtaatkâr bir yapıya sahip olan K9 Alman Kurdu köpekleri kısa süre içerisinde eğitilmeye sahip köpek cinsleri arasında bulunur. Doğru bir eğitim verildiği sürece itaatkâr ve korumacı yapıya sahip olabilir. Bu konuda K9 köpek cinslerinin eğitilmesi için alanında uzman ve başarılı eğitimcilerden yardım alınması gerekir. Firmamız bu konuda K9 Alman Kurt köpeklerinin eğitimini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Firmamıza müracaat ederek sevimli ve itaatkâr Alman kurdu köpek cinslerinin kısa süre içerisinde eğitilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.