Kartal Köpek Çiftliği

İstanbul’un birçok semtinde köpek çiftlikleri bulunur. Neredeyse bütün semtlerde en az bir tane köpek çiftliği olur. İstanbul’da olan ve bilinen köpek çiftliklerinden bir tanesi ise Kartal köpek çiftliği olmaktadır. Bu çiftlikte birçok köpeklere ev sahipliği yapılır ve bazı köpeklere yeni evler bile bulunur. Buradaki yaşayan bazı köpekler, yıllardır Kartal köpek çiftliğinde duruyorlar, fakat sevgi gördükleri için çok mutlu ve huzurlu oluyorlar. Kartal, İstanbul’un bilinen semtlerinden bir tanesi olup birçok kişinin gelip gittiği bir yerdir. İnsanlar çok olduğu kadar köpeklerde çok oluyor ve sokaktaki köpeklerin azalması için, köpekler, köpek çiftliklerine götürülüyorlar. Köpekler için hayat bazen zor oluyor, fakat bu çiftlikler sayesinde birazda olsun sıcak bir ortam bulabiliyorlar. Birçok köpek arkadaşları oluyor ve bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Bir köpeğin hayatta kalabilme hikayelerini başkalarından dinler veya okursanız, gerçekten ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Köpek çiftliklerinde öncelikle köpeklere verilecek seviye büyük önem verilir. Daha sonra sağlık karneleri çıkarılır ve bütün sağlık durumları kontrol edilir. Bunun yanı sıra yemekleri ve suları asla eksik edilmez ve aynı zamanda her gün gezebiliyorlar. Köpeklerin bir hayatı var ve onların bunu yaşamaları gerekiyor, fakat bunun için bazen yardıma ihtiyaçları oluyor ve Kartal köpek çiftliği tam bunun için İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul’daki köpek çiftliklerinde bulunan köpeklerin sayısını saymaya çalışırsanız işin içinden çıkamazsınız. O kadar çok sevgiye muhtaç olan köpekler var ki gerçekten anlatılmaz. Köpeklere sevgi göstermek zor bir şey değil, sadece arkadaş olacaksınız, bakımlarını yapacaksınız ve beraber oynayacaksınız. Bunları yaptığınız sürece köpekler her zaman yanınızda duracaklar ve sizin onları sevdiğinizi hissedecek. Köpekler için en önemlisi olumlu ve pozitif hissedebilmektir.

Kartal Köpek Çiftliği

Kartal Köpek Çiftliği

Eğer siz onların iyi hissedebilmelerini başarabiliyorsanız, köpeklere gerçekten bakabileceğiniz anlamına gelir ama eğer mutsuzlarsa ve sizinle olmaktan bile uzak duruyorlarsa bir sorun var demektir ve buna bir çağre bulunması gerekiyor. Köpek bakımı kolay değil ve herkesin yapabileceği veya alabileceği sorumluluklar değildir. Köpeklere bakabilmek için fedakarlıklar yapmanız gerekiyor. Onlara gerçekten bakabileceğinizi, sadece çevrenizde bulunan insanlara, veterinerlere ve köpeği aldığınız yere veya kişilere değil, köpeklere hissettirebilmeniz gerekiyor. Onlar bunu hissederlerse zaten her zaman yanınızda durmak isteyeceklerdir. Köpekler duygusal hayvanlardır. Birçok kişi köpeklerin duygularının olmadığını düşünür, fakat bütün canlıların duygusu vardır ve bu yüzden üzülebiliyorlar veya mutlu olabiliyorlar. Mutlaka üzgün, sevgiye muhtaç ve aynı zamanda mutlu köpekler görmüş olmanız lazım, çünkü her iki türden köpekler her yerde bulunuyor. Köpekler için önemli olan sahiplerinin onlara iyi davranması ve gerektiği zaman onlarla beraber oynayabilmeleri.

Bazı eğitimli köpekler topla veya frizbilerle oynayabiliyorlar. Onlara komutları öğrettikten sonra, topu veya frizbiyi yakalayıp size getirebiliyorlar. Kartal köpek çiftliği, köpeğin mutlu olması için elinden gelen her şeyi yapar. Ev arayan köpekler için ev bulmaya çalışırlar, ama bulamazlarsada ellerinden geldiği gibi sıcak bir ev ortamı yaratıp onları mutlu etmeye çalışırlar. Köpek çiftliği işletmek kolay değildir, hatta çok zordur, çünkü bir tane değil, yüzlerce köpeklerle uğraşıyorsunuz. Her gün yeni bir köpek gelebiliyor ve özel köpekler getirildiği zaman, onlarla ayrı ilgilenmek zorundasınız. Çiftliklerde bulunan bütün köpeklerin sağlıklı oldukları anlamına gelmiyor. Bazılarında sağlık sorunları olabiliyor ve iyileşene kadar özel ilgi görmeleri gerekiyor. Sizde elbette Kartal köpek çiftliğinden bir köpek alabilirsiniz, hatta çiftlik sahibide köpekte çok sevinecektir ama kesinlikle bakabilmeniz lazım ve bütün sorumlulukları alabilmeniz gerekiyor. İki gün sonra geri getirip bakamayacağım cümleleri kurmamanız gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. sait dedi ki:

    köpeğimin itaat ve tuvalet iğitimini sizin yapmanızı istiyorum yalnız sizin çifliğinizde olacak evde değil 4aylık dişi pukfiyat bildirirseniz sevinirim