Köpek Eğitim Çiftlikleri

Köpek Eğitim Çiftlikleri
23 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Köpekler ve köpek sahiplerinin daha iyi bir iletişim kurmaları adına birden fazla alt basamak haliyle eğitimlerin yapıldığı geniş alanlara sahip köpek eğitim çiftlikleri köpeklere özel eğitim içerikleri sunan yerler olarak adlandırılırlar. Alt başlıklardan olan itaat eğitimi ne anlama gelmektedir? Köpek sahipleri köpeklerine disiplin ve terbiye verebilmenin imkânı içerisinde onlarla doğru iletişim de kurarak liderlik bütünlüğünün yapı taşlarını oturtmaktadır. Köpeğin itaat edebilmesine yönelik atılacak ilk adım itaat için doğru zaman ve zaman aşımına uğramamak çok önemlidir.

 

Bu uygulama ile köpeklerin eğitim anlayışları ileride ki branş eğitimlerini de daha kolay almalarını sağlaması adına bir ön koşul niteliğindedir. İtaat eğitiminin yanlışlığı ve eksikliği köpeklerin sistematiğinde davranış bozukluklarının sebebini oluşturması da muhtemeldir. Aynı zaman da çalışmalar esnasın da eğitimcilerin oldukça zorlanmasına yol açacaktır. İtaat çalışmaları köpek eğitim merkezlerinde köpekler sahipleriyle eğitime katılma olanağı bularak haftanın belirli günlerinde veya eğitim merkezlerinin pansiyonlarında köpeklerin ağırlanmasıyla da eğitimlerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Köpek Eğitim Çiftlikleri

Yoğun bir iş temposu altında ki kişiler buna ayıracak vakitlerinin olmadığını dile getirmeleri halinde bazı köpek eğitim çiftlikleri tarafından evde itaat eğitimini vermek de oldukça mümkündür. Normal şartlar altında itaat eğitimi 4 haftalık bir süreyi kapsamaktadır. Ancak köpeklerin durumu ve köpek sahiplerinin özel durumlarına ilişkin bu süre uzatılabildiği gibi kısaltılabilir de… İtaat eğitimi programın içeriği ise şöyledir: Solda sevk kayışı ile çekmeden yürüme, bekle, otur, gel, dolaş gibi temel komutlar, köpeğin yanlış hareketi sonucu hayır, bırak, ayrıl gibi düzeltme komutları, atlama, kazma, ısırma, havlama gibi istenilmeyen davranışların düzenlenmesi komutu gibi eğitim içeriğinden oluşmaktadır.

 

Köpeklerin hangi yaşlar da itaat eğitimini almalıdır sorusuna köpeğin yaşının küçük olması eğitimlerden daha kazançlı çıkılacağını gösterir şeklinde cevap verilmesi olanaklıdır. Ancak köpeğiniz yetişkin ise de eğitimlere dâhil edilebilmektedir. Yani yavru, genç ve yetişkin köpekler programdan yararlanabilmektedirler. Eğitimler köpeklerin cinsine, yaşına ve lokasyonuna göre belirlenmektedir. Yavru programı sayesinde minik yaramazlarla iletişim kurmanın zorluğu aşılabilmektedir. Yavru programı ile köpekler ev ortamının dışında da bir yaşam ortamının olduğuna dair dış dünya ile tanıştırılır.

Köpek Bakımı

Ev halkı için son derece önemli olan tuvalet eğitiminin sağlanması, sosyalleşmesinin sağlanması, ev sahipleri evde olmadığı durumlarda köpeklerin ev de tek başlarına nasıl kalabileceklerinin eğitimi, kemirme ve ısırma davranışlarının sabitleşmemesi konusunda yavru köpeklere eğitimler sunulmaktadır. Önceki yıllar da yavru köpeklerin eğitime tabii tutulmamasına yönelik bir anlayış vardı. Ancak yapılan eğitimler bu anlayışı bozmaktadır.

Söz konusu anlayışın yerini yavru köpek programları sayesinde artık yavru köpeklere de eğitimin mümkün kılınacağına ilişkin düşünceler yer almaktadır. Program aracılığıyla köpeklere dair günlük programlarının nasıl olacağına, beslenme ve egzersiz düzenlerine, düşünce ve davranış tarzlarından haberdar olmanın, havlayıp ısırma gibi istenilmeyen davranışların nasıl önüne geçileceğinin, bakım ve tuvalet eğitimi konusun da, yavru köpeklerle iletişimin püf noktalarının bilgisini almak olanaklıdır. Koruma eğitimi ile kişiler kendilerini daha güvende hissetmektedirler.

Köpek Eğitim Çiftlikleri

Yalnız koruma eğitimine başlamadan önce köpeklere karakter testleri ve koruma eğitimini almasına yönelik agresyon testleri yapılmaktadır. Schutzhund Almanca bir terim olup koruma köpeği anlamını taşımaktadır. Schutzhund Alman çoban köpeklerine uygulanan özel bir testtir. Schutzhund eğitimi polis köpekleri, iz sürme ve kişisel koruma köpeklerini işaret etmektedir. Schutzhund eğitimi alan köpekler insanlarla daha uyumlu bağlar geliştiren ve itaatkârlıklarıyla da diğer köpeklerden ayrılan özel köpekler olmaktadırlar. Köpek eğitim çiftliklerinde verilen bu eğitimler ile köpek sahipleri dostlarıyla daha samimi bağlar oluşturmaktadırlar ve birbirlerini sistemli bir yapıyla anlayabilmektedirler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Köpek Pansiyonu Köpek Eğitimi Sayfa başına git
satılık rottweiler satılık rottweiler yavru köpek koruma eğitimi Aktör köpek