Köpek Eğitim Fiyatları Nedir

Uzman yerli veya yabancı eğitimciler tarafından pek çok alanda eğitim verilir. Eğitim çeşitliliğine ve uzman eğitimcilere göre fiyatlar da artış gösterir. İtaat eğitimi, tuvalet eğitimi, k9 güvenlik köpeği eğitimi, engelli köpek eğitimi gibi eğitimler en fazla verilen ve tercih edilen eğitimler arasındadır. Köpek eğitim fiyatları nedir diye düşünen kişiler için internet üzerinde köpek eğitim merkezlerinden ayrıntılı bilgilendirmeler yapılıyor. Kısa bir araştırma sonucunda uzman eğitimciler eşliğinde köpekler belli süreçler sonrasında eğitimlerini tamamlar.

Köpek Eğitim Fiyatları Nedir

Köpek Eğitim Nasıl Yapılır

Doğadaki diğer canlılar ile eğitim aşamasında anlaşmak için ortak bir dil kurulması önemlidir. Köpek eğitimi köpeğin cinsi, yaşı, ırkı doğrultusunda değişir. Köpeklerde genel olarak uygulanan eğitim biçiminde köpek eğitimleri aç kalan köpeğe belli bir sistem doğrultusunda eğitim verildikten sonra rüşvet gibi yemekle ödüllendirilmesidir. Bu eğitim biçimi köpek eğitiminde pozitif eğitim olarak adlandırılır. Bu eğitim şekli yavru köpeklerde veya insan dostu diye adlandırılan köpek cinslerinde uygulanabilir. Bunun dışında alman ekolü olarak adlandırılan eğitim biçimi polis görev köpekleri, bekçi, ordu veya koruma köpekleri gibi yetişkinlik döneminde olan köpeklerde uygulanabilen eğitim şeklidir.

Pozitif eğitim şeklini kapsar. Başarı sonucunda sevme, melodik seslerle uyarma gibi özellikleri konusunda benzerlik gösterirler. Sahibi tarafından negatif davranışlar oluşturulmuşsa önce bunların düzeltilmesi için uğraşılır. Negatif ve kötü davranışlar tespit edilerek köpeğin psikolojisi doğrultusunda adımlar atılır. Köpekte davranış bozukluğu varsa veya zamanla oluşmuşsa bunun tespiti öncelikle sahibe düşer. Kısa sürede tespit edilmesi ve eğitimcilerle görüşülmesi gerekir. Bu süreçte seçilecek eğitim merkezler ve eğitimcilerin kalitesi de çok önemlidir. Davranış bozukluğu olan köpeğe yaklaşım çok önemlidir.

Teknik ve baskı gibi yöntemler köpekte olumlu gelişmelerin aksine daha da kötü sonuçlara yol açar. Yavru köpeklerin eğitiminde de köpekler kadar beraber yaşayacağı kişilerin bilgilenmesi çok önemlidir. Köpek sahibi ile köpek arasında eğitimciler dolayısıyla ortak bir anlaşma dili oluşturulmalıdır. Sahibi ile uyumlu olan ve sosyal bir şekilde yetişen köpek pozitif davranış biçimiyle hayata atılır. Köpeğin cinsi de bu konuda önemlidir. Eğitimcilerin köpeğin beklentilerini kavrayıp arada ortak bir anlaşma biçimi oluşturur.

Köpek Eğitimleri Ve Fiyatlandırmalar

Temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, davranış eğitimi, işaret dili eğitimi her yaştan ve cinsten köpeklere verilmesi gereken eğitimlerdir. Eğitim merkezlerinde eğitimciler bu 4 farklı eğitimin beraberinde uygulanmasını önerirler. 4 eğitimin beraber alınması durumunda daha uygun bir fiyat belirlenir. Köpek ve sahibinin beraber eğitimleri alması ile oluşturulan fiyatlandırma yaklaşık 4200 TL olarak belirlenmiştir. Eğitimleri ayrı ayrı edinmek isteyen köpek sahipleri için de; tuvalet eğitimi 1200 TL civarında, temel itaat eğitimi 2500 TL civarında belirlenir.

Tuvalet eğitimi yaklaşık 15 gün, temel itaat eğitimleri 15 gün süreyle verilir. 4 eğitimin bir arada alınması durumunda toplam eğitim süresi 1 ayda tamamlanır. Bu eğitimlerden faydalanması için köpeğin en az 4 aylık olması gerekir. Eğitimler tam olarak okul statüsüne uygun olarak ayarlanır. Ders – teneffüs şeklinde ilerler ve günde yaklaşık 3 saat ders yapılır. Köpek eğitim merkezlerinde eğitim amaçlı bulunan köpekler, eğitim dışında beslenme, bakım gibi ihtiyaçlarından ücretsiz faydalanabilir. k9 eğitim bedeli de toplam 4000 TL civarında belirlenir.

Bu eğitimin süresi de 1 aydır. Ve bu eğitim için en az 1 yaşındaki k9 köpekleri alınır. Arama köpekleri (patlayıcı, trüf mantarı, uyuşturucu arama) eğitimi 5000 Tl civarında belirlenir. Yavru köpeklere tuvalet eğitimi evde verilmelidir. Bu eğitimi köpek sahipleri verebilir, yalnız bu konuda eksik kaldıklarında veya köpeklerin eğitimli davranmadıkları durumda eğitimcilerde yardım alınması gerekir. Eğitimciler tuvalet eğitimini evde, köpeklerin yaşam alanlarında uygularlar. Ve köpeklerin eğitimi tamamladığına inanıldığı zaman eğitim sonlandırılır. Ve bu süreç dahilinde fiyat uygulanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.