Köpek Eğitim Fiyatları

24.11.2016
2

Köpek eğitimi gün geçtikçe gelişen ve önemi artan bir sektör haline gelmektedir. Birçok yeni köpek eğitim tesisleri ve otelleri açılmakta, var olanlar ise bu eğitimleri vermeye başlamış bulunmaktadır. Bununla birlikte bu eğitimlerin çeşitleri bulunmakta ve ihtiyaca göre köpekler belirli koşul ve şartlarda eğitilmektedir. Özellikle bu eğitimde köpek otelleri başarılı işler ortaya çıkartmaktadır. Bu otellerde köpeğinize sunabileceğiniz birbirinden farklı ve çeşitli olanaklar bulunmaktadır. Köpek otelleri başta köpek eğitimi olmak üzere köpeğinizin rutin sağlık kontrollerini gerçekleştirmekte, ona özel bir yaşam olanı oluşturmakta ve köpeğinize özel diyet listeleri hazırlamaktadır.

 

Bununla birlikte ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamanız için köpek otelleri köpeğinizi evinizin kapısından almakta ve eğitim sonunda tekrar size güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Ayrıca köpeğinizin cinsinin de bu eğitim için bir önemi yoktur. Birçok köpek eğitim otelleri farklı cinsteki ve ırktaki köpeklerinizi memnuniyetle kabul etmektedir. Bunun yanı sıra yaş aralığı konusunda da akla gelen tereddütlerin cevabını da bu tarz eğitim yerleri açıklığa kavuşturmaktadır.

Köpek Eğitim Fiyatları

            Köpek eğitim fiyatları eğitmek istediğiniz programa göre fiyatı da değişmektedir.  Genel olarak tercih edilen 2 adet program bulunmaktadır. Bunlar ev köpekleri ve iş köpekleri eğitimidir. Bunun dışında başka programlarda bulunmaktadır. Ev köpekleri eğitiminde temel eğitimlerin yanı sıra köpeğinizde istemediğiniz davranışları düzeltmek ve düzeltme emirleri ( ayrıl, dokunma, bırak vb. ) gibi eğitimler de bulunmaktadır. Temel eğitimlerde yürüme, bekleme, oturma, gelip gitmek ve dolaşmak bulunmaktadır. Davranış değiştirmede ise en çok başvurulan havlama, ısırma ve kazma bulunmaktadır. Bu programın süresi köpeğe, köpeğin sahibine verilen eğitime göre değişmekle birlikte 4 ile 6 hafta arası sürmektedir.

Köpek Eğitim Fiyatları

İsterse köpek sahibi eğitim süresince köpeğinin yanında bulunabilmektedir. Bu köpek eğitim programına yetişkin, genç ve yavru bütün yaş grubundaki köpekler katılabilmektedir. Köpeğin yaşı ne kadar erken ise alınacak sonuçta o kadar erken olmaktadır. Bu eğitimleri sahibinin isteğine bağlı olarak evde veya eğitim verilecek yerde yapılabilir. İş köpekleri eğitiminde durum biraz daha değişmektedir. Çünkü bu köpeklerin kullanım yeri daha farklı ve önemli olduğu için bunlara verilecek olan eğitimlerde daha farklı olacaktır. Bu köpekler genellikle güvenlik köpekleri, bomba kontrol köpekleri, narkotik köpekleri ve yangın alarm köpekleridir. Bu köpeklere verilecek olan eğitim ev köpekleri eğitimine verilen eğitimden farklı olacağı için fiyatta da artış olması mümkündür. Birçok özel eğitim ve diyet listesine sahip olan bu köpek eğitimi fiyatı 4000 TL ile 12. 000 TL arası değişmektedir. Tabi bu rakam sizin arzularınız ve istekleriniz doğrultusunda azalabilir ve artabilir.

Köpek Bakımı

Köpek eğitim programlarının fiyatına etki eden faktörlerden biride eğitimin verildiği yerdir. Kişi köpeğinin eğitimini program dahilinde yapılacak olan tesiste de isteyebilir yada kendi evini de tercih edebilir. Kendi evini tercih ettiği takdirde fiyat konusunda bir azalma söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra bazı eğitim tesislerinde parça ve paket programlarda bulunmaktadır. Köpeğinizle ilgili eğitmek istediğiniz durum sadece tek yönlü ise parça programı tercih edebilirsiniz. Ödeme konusunda da peşin veya taksit olanaklarını da tercih edebilirsiniz.

 

Bu iki eğitim programının yanı sıra köpeğinizi bir spor alanında eğitme ve geliştirmek isterseniz köpek eğitim sporları da bulunmaktadır. Bununla ilgili ülkemizde ve dünyada birçok yarışma yapılmakta olup, eğitmek istediğiniz köpeğiniz ile bu yarışmalara da başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca 6 aylık yavru köpeklerinizi de bu eğitim programına kayıt edebilirsiniz.  Tüm bilgiler göz önüne alındığı taktirde köpek eğitim fiyatlarının aşağı yukarı en az 3000 olmak üzere 12. 000 ve üzerine çıkabilme olasılığı sizin ve köpeğinizin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda azalıp artabilir. Bu tarz fiyat ve genel bilgileri de takip ettiğiniz tesisin internet adreslerine de bakarak kafanızda oluşan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Eğitim insanoğlunun vazgeçilmez bir parçası olduğu gibi köpekler içinde önemli bir durumdur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.