Köpek Eğitim Merkezi Kocaeli

23.05.2016
5

 

 Türkiye’nin artık her yerinde köpek çiftlikleri ve köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır. Türkye’nin her yerinde sayılamayacak kadar köpeklerde bulunuyor. Köpek eğitim merkezinin bulunduğu yerlerden bir tanesi Kocaeli olmaktadır. Burada birçok küçük ve büyük işletmeler olarak köpek eğitim merkezleri bulabilirsiniz ve köpeklerinizin eğitim almalarını sağlayabilirsiniz. Köpek eğitim merkezi Kocaeli fiyatları genel olarak aynıdır, fakat kaç tane köpeğe eğitimin verildiğine göre ve ne kadar süreli eğitimlerin verildiğine göre değişmektedir. Dolayısıyla köpeğinizin nerede eğitim almasını istiyorsanız, ona görede fiyatlarını ve eğitim kalitelerini sorabilirsiniz. Köpek eğitimlerinde kalite çok önemli. Eğitmenlerin nasıl eğitim verdikleri ve daha önceki eğitimlerde ne kadar başarılı oldukları çok önemlidir. Bu sebeple hangi eğitim merkezine köpeğinizi göndermek istiyorsanız, ona göre hem eğitim merkezi, hemde eğitmenler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kocaeli’de ikamet ediyorsanız ve orada köpeğinizi götürdüğünüz veterineriniz varsa, onlarada sorabilirsiniz.

Köpek Eğitim Merkezi Kocaeli

Kocaeli İstanbul’a çok yakın bir şehirdir ve birçok kişi burada oturuyor. Hatta 1999 yılında Kocaeli’nde olan depremden sonra buradaki hayat çok değişti, fakat her şey yoluna girmeye başladı. Yeni binalar, yeni işletmeler ve fabrikalar kuruldu ve hala kurulmaya devam ediyor ve bunların arasında bulunan işletmelerden bir tanesi köpek eğitim merkezleri olmaktadır. Köpek eğitim merkezi Kocaeli adreslerini internetten bulabilirsiniz. Karşınıza birçok adres çıkacaktır ve en iyisini bulabilmeniz için hepsini teker teker aramanız gerekecek ama mutlaka siz ve köpeğiniz için uygun bir eğitim merkezi bulabileceksiniz. Eğitim merkezlerinde her zaman sadece uzmanlar olmaktadır. Dolayısıyla veterinerlerde bulunur ve aynı zamanda köpek eğitmenleri bulunmaktadır. Bütün vasıflı ve tecrübeli köpek eğitmenleri, hangi köpek cinsine eğitim verirlerse versinler, mutlaka sevgilerini göstererek yapacaklardır ve öyle teknikler kullanacaklardır ki, köpekler onlara hayran kalacak. Köpek eğitmenlerinin bütün köpeklere sevgi göstermesi gerekiyor. Köpekler doğru bir şey yaptığı zaman anında ödüllendirilmesi gerekiyor.

Köpek Bakımı

Köpek eğitimlerinde onların ödüllendirilmesi çok önemli, fakat önemli olan bir başka konu ise köpekler daha çok başardıkça ödüllerini değiştirmek ve gerekiyorsa azaltmak veya çoğaltmak. Örneğin veterinerlerde veya petshoplarda ödül mamaları bulunmaktadır. Köpekler komutları doğru yerine getirdiği sürece eğitmenler bir parça ödül maması verebiliyor. Mamalar küçükten başlayarak en son bütün bir mama verebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, nerede köpeğinizi eğitim merkezine gönderirseniz gönderin, önemli olan köpeklerin güdülenerek eğitim alması. Bu çok önemli. Köpeklerle sevildiklerini göstererek eğitim vermek gerekiyor. Köpek eğitim merkezi Kocaeli veya Türkiye’nin başka yerinde olsun hiç fark etmez. Burada önemli olan tamamen köpeğin onu eğiten kişiyi benimsemesi. Bazen köpeklerin ne kadar kolay veya zor olduğunu anlayarak, sahiplerinde yanında durmalarını isteyebiliyorlar.

Köpek Eğitim Merkezi Kocaeli

Bu şekilde köpek sahibide neler öğrendiğine bakıyor ve evde aynı eğitimleri uygulayarak ona yardımcı olabiliyor. Bunlar çok önemlidir, çünkü evde de köpeğin eğitimleri devam ettirmesi gerekiyor, fakat evde devam ederken hayatının bir parçası olduğunu anlayarak devam etmesi gerekiyor. Evde bir şeyleri yaparken, eğitim olmadığını anlaması gerekiyor. Bu yüzden evdeyken olabildiğince ödül vermeden eğitim vermelisiniz. Eğitim sırasında ödül vererek, eğitim olduğunu anlatabilirsiniz ama evde eğitim verirken, ödül vermeden, normal bir hayat yaşadığını ifade edebilirsiniz. Bazı köpekler çok akıllıdır ve bunu anında kavrayabiliyor, fakat bazı oyuna düşkün veya şakalaşmaya düşkün olan köpeklerin kavraması biraz daha zaman alıyor. Köpek eğitmenleri köpeğin huyunu çözdükten sonra ve onu kontrolü altına aldığı zaman, köpek birkaç eğitim sonra tamamen aldığı dersleri öğrenmiş oluyor. Hatta bazen köpeğin sahibi bile şaşırabiliyor, çünkü umutsuz eğitim merkezine gönderiyor ama eğitim bittikten sonra, köpek bambaşak bir köpek olarak karşılarında duruyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.