Köpek Eğitimi Adalar

25.11.2016
18

Basit itaat eğitiminden en ileri becerilere kadar köpeğinizin eğitimi hem siz hem de köpeğiniz için eğlenceli bir yolculuk olacak. Nasıl ki ev halkından her bir üyenin evdeki kurallara uyması ve evin işleyişini bozmaması için gerekli davranışları zamanla öğreniyorsa köpeklerin de eve olan uyumluluklarının arttırılabilmesi için bir eğitimden geçmeleri gerekiyor. Köpeğin ev şartlarına kolay bir şekilde adapte olması için evde kendisini rahat hissetmesi ve ev halkına alışmış olması gerekmektedir. Bu doğal bir durumdur ki köpeğiniz yapacağı işler için sizin onayınızı almak ister çünkü genel olarak köpeklerin sahip olmuş olduğu hayat felsefeleri sahiplerini memnun ve mutlu etmektir.

Ama sizi nasıl memnun ve mutlu edeceğini tek başına bilemez. Bundan dolayı da bunların köpeğe öğretilmesi gerekmektedir. Köpeğinizle aranızı daha iyi bir hale getirebilmek için ona bazı küçük beceriler ve davranışlar kazandırmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumu çoğu köpek sahibi de arzu ediyor ama bu konuda önemli olan husus da köpeğe hangi eğitimin verileceği değil, köpeğin nasıl eğitilmesi gerektiğidir. Maalesef bu durumla ilgili çoğu köpek sahibi köpeklerinin iyiliği için eğitilmelerini istese de bazen istedikleri sonuçlara ulaşamazlar.

Köpek Eğitimi Adalar

Bir köpeğin iyi bir şekilde eğitile bilinmesi için köpeği eğitecek olan kişinin oldukça uzman bir eğitmen olması gerekmektedir. Sizin ev ortamınız da köpeğinize eğiteceğiniz eğitimler maalesef ki basit eğitimlerin dışına çıkamaz. Uzman bir eğitim sayesinde köpeğiniz sizin onda görmek istediğiniz değişimlere ulaşabilir. Köpek eğitmek için uzman bir kişi değilseniz ve köpeğinizi gayet iyi bir şekilde eğitebilmek için iyi bir yer arıyorsanız size en yakın olan köpek eğitim merkezlerinden birini seçebilirsiniz.

Böylece hem köpeğinizi getirip götürmeniz kolay olur hem de köpeğinizin eğitiminin devamlı olmasını sağlarsınız. Eğer İstanbul’un Adalar ilçesinde ikamet etmekteyseniz o halde köpek eğitimi Adalar ilçesinde köpek eğitim merkezi araştırmaları yapmanız daha mantıklı olacaktır. Güvenilir bir köpek eğitim merkezine köpeğinizi emanet etmeniz hem sizin memnuniyetiniz hem de köpeğinizin eğitimi için daha iyi olacaktır. Rastgele bir köpek eğitim merkezine yazdırmaktansa yazdırmayı düşündüğünüz köpek eğitim merkezlerinin fırsatlarını ve sundukları hizmetleri birbirleri ile karşılaştırın ve ona göre karar verin.

Köpek Eğitimi Adalar

 

Eğitime başladıktan sonra elbette ki her şey şıp diye olmayacak. Güzel sonuçlar almak için uzun bir zaman beklemek gerekebilir fakat siz zamanın geçtiğini düşünüyor ve köpeğinizde hala gözle görülür bir değişiklik sezemiyorsanız köpeğinizi eğitimden hemen almayın. Sabırlı olun ve köpeğinizin eğitiminin tamamlanmasını bekleyin. Çünkü köpekler oldukça zeki hayvanlar olmalarına rağmen maalesef ki bir kapasitelerinin olduğu ve de bu kapasitenin çok ötesinde şeyler yapamayacaklarını kabul etmeniz gerekiyor. Bu sebeplerden dolayı köpeğinizin sahip olduğu kapasiteyi en yararlı şekilde kullanabileceği ve hem sizin hem de onun isteklerine cevap verebilecek bir eğitim seçmeniz daha yararlı olacaktır.

Köpek Bakımı

Örneğin bazı köpek cinsleri yasa dışı malları bulmak için kullanılabilir iken; bazı köpeklerin bu eğitimi alıp bu yeteneğin verilebilmesi mümkün olmamaktadır. Çünkü belirli köpek cinslerinin kapasitesi polis, bekçi veya koruma köpeği olmaya müsaitken diğer köpek cinslerinin öğrenmesi pek de mümkün olmamaktadır.

Bu nedenle mantık sınırlarından uzaklaşıp köpeğinizle ilgili hayalperest davranmayın. Uzman köpek eğitmenine de danışarak köpeğinizin ne tür bir eğitimden geçeceği, eğitimin ne kadar bir zaman alacağı ve köpeğinizle iletişiminizi geliştirip geliştiremeyeceğinizi öğrenmeniz sizin bekleme sürecinizi kolaylaştırabilir. Son olarak ise köpeğinizin köpek eğitim merkezinde almış olduğu eğitimi; pekiştirecek şekilde siz de eğitmenin sizden istediği doğrultuda evde köpeğinize doğru bir şekilde davranın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.