Köpek Eğitimi Afgan Tazısı İstanbul

13.07.2017
5

Afgan tazısı en eski köpek ırklarından biridir. Kuzey Afganistan’da binlerce yıldır var olan bu köpeğin anavatanı ise Mısır’dır. Uzun tüyleri ile anılan ve bilenen bir köpektir. Eski zamanlarda av ve çoban köpeği olarak kullanılmaktaydı. Afgan tazısı ev ortamında yaşamaya uygun bir hayvan olmamasına rağmen birçok insanın evde baktığı bir köpek cinsidir. Çok hareketli olan Afgan tazısı için en uygun yaşam alanları geniş araziler ya da büyük bahçeli evlerdir. Her iki ortamı da kullanabilen bu cins dışarıyı koşmak evi ise uyumak için kullanmayı severler. Bu hayvanların eğitimleri kolay olur. Bu eğitim uzman kişiler tarafından köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul ile köpek sahiplerine hizmet vermektedir. Afgan tazısı birçok güzellik yarışmalarında şampiyonluk elde etmiş hayvanlardır. Afgan tazıları çok çabuk kilo alma ve kilo verme eğilimine sahip hayvanlardır. Bu yüzden bakımlarının çok iyi yapılması ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Veteriner hekim danışmanlığında banyo yaptırılmalıdır. Çok hızlı koşmaları nedeni ile yarışlarda kullanılan bir köpek cinsidir.

Köpek Eğitimi Afgan Tazısı İstanbul

Afgan Tazısı Özellikleri

Afgan tazısının boyu 70 cm’ye, kiloları ise 35 kiloya kadar ulaşabilir. En dikkat çeken özelliği tüylerinin uzunluğudur. Ayak parmakları da tüylüdür. Dominant bir karaktere sahiptir. Eğitimi uzman ve ciddi bir çalışma gerektirir. Köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul bu köpeklerin eğitimi konusunda tüm niteliklere sahiptir. Çok hareketli olan bu Afgan tazısı aynı zamanda çok hızlı koşmaktadır. Sert davranışlardan hoşlanmayan bu köpek cinsi köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul merkezinde özel ve uzman kişiler tarafından eğitilir. Utangaç bir yapıya sahip olan Afgan tazısı çok sevimlidir. Sadık ve şefkatlidir. Çok fazla egzersiz ihtiyacı vardır. Sıcak ortamları sever ama soğuğa dayanıklı hayvanlardır. Yabancılara kuşku ile yaklaşmalarına rağmen saldırganlık göstermezler. Asla düşmanca davranmazlar. Ortalama ömürleri 12 yıldır. Çok atletik olan Afgan tazıları yüksek olan engelden sıçrayabilir ve çok keskin dönüşler yapar. Çocuklarla iyi anlaşır. Çok zeki oldukları için her şeyi çabuk öğrenebilirler.

Afgan Tazısı Eğitimi

Afgan tazısı iyi huylu bir köpek olmasının yanında dik başlı bir köpektir. Köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul bu ırka eğitim verirken çok hassas davranır. Çok zeki olmalarından dolayı her şeyi çabuk öğrenebilir fakat itaat etmeyi asla sevmezler. Afgan tazısı eğitiminde yüksek ve sert bir ses tonu ile komut verilir. Eğitimde kararlı olmanız onun boyun eğmesine neden olur. Bu cinste olan köpekler ne kadar küçük yaşta eğitim alırsa eğitimleri o kadar kolay olur. Köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul bu cins köpeklerin eğitiminde ceza yöntemi değil ödül yöntemini kullanır. Verilen komutlara uymadığında ödül verilmediği zaman Afgan tazısı için zaten bu büyük bir cezadır. Eğitmen Afgan tazısına eğitim verirken çok sabırlı ve kararlı davranır.

Eğitmen sabırlı ve kararlı davranmadığı takdirde başına buyrukluğu ile tanınan Afgan tazısı verilen komutlara asla itaat etmez. Köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul eğitmenleri bu köpek cinsinin eğitiminde uzman olan kişilerdir. Dik başlı olan bu köpek cinsine eğitim verirken eğitmenin gerçekten büyük bir sabır göstermesi gerekmektedir. Köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul köpek eğitmenlerini seçerken konusunda uzman olan kişileri personel olarak kabul etmektedir. Afgan tazısı bir köpeğe sahipseniz eğitim vermek için uzman bir yardıma ihtiyacınız varsa köpek eğitimi Afgan tazısı İstanbul sizlere bu konuda hizmet vermektedir. Köpek eğitimi konusunda uzman bir kadroya sahip olan merkezde köpeğiniz en iyi şekilde eğitim almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.