Köpek Eğitimi Arnavutköy

Hayatımızı renklendiren küçük dostlarımız olan köpekler, onlara gösterilen küçücük bir sevgiyi büyüterek geri iade edenlerdir. Sevgileri o kadar büyüktür ki, bir kere sevin, açken karnını doyurun, o andan itibaren yanınızda koruyucu meleğiniz olarak dolaşırlar. Sizi olumsuzluklardan, diğer köpeklerden korumak için kol kanat gererler. Ancak bazıları her ne kadar sevimli de olsa kişileri korkutup, kaçırabilir. Bazıları uysaldır, bazılarıysa nasıl davranacağını bilmez. Havlar, korkmuş olduğu için dişlerini gösterebilir ya da sevimli olmaya çalışıp sokuldukça bile ürkütebilir.

Köpek Eğitimi Arnavutköy

Köpekler ne kadar sevimli, sevgi dolu da olsalar çoğu zaman eğitimli olmadıkları için hareketlerini ayarlamayı bilmezler. Kalabalıklarda nasıl davranacağını öğrenmiş bir köpek sakin, kendinden emin ve uslu olacaktır. Böyle bir köpeğiniz varsa, karşılıklı birbirinizin ne istediğinizi bilirsiniz. Öyle ki, konuştuğunuz dil bile aynı olur. Eğitimli bir köpek hem kendi hayatını hem de sizin hayatınızın tamamen değişmesini sağlar. Birbirinizle uyum içinde hareket edersiniz

 

Köpeğinizle aranızdaki iletişimin kısa sürede oluşmasını isterseniz, çok küçük yaşlarda dahi olsa ona vereceğiniz doğru eğitimle bu süreyi kısaltabilirsiniz. Köpekler de tıpkı insanlar gibi öğrenmeye çok müsaittirler. Daha önce bir köpeğiniz olmadıysa bu konuda herhangi bir bilgiye sahip değilsiniz demektir. Böyle bir durumda bir bilenden yardım almalısınız. Elbette ki, onu tek başınıza da eğitebilirsiniz. Ancak toplum içinde uyumlu olmak isterseniz, köpeğinizin kalabalıklarda havlamadan sakince durmasını, oturmasını ya da yürüyüş yolunda tasması bile olmadan sizin yanınızdan yürümesini arzu etmeniz çok normal. Bu konuda doğru bir yönlendirme ve itaat eğitimleri için Köpek eğitimi Arnavutköy merkezimiz, her an sizlere hizmet vermektedir.

Köpek Bakımı

Bünyemizde bulunan veteriner hekim ve deneyimli eğitmen kadromuzla her yaşta köpeklere temel ve ileri itaat eğitimi veriyoruz. Köpeğiniz büyük yaslarda ise ve onun da bir eğitim almasını isterseniz, onu da getirebilirsiniz. Ancak köpeklerin yaşları büyüdükçe kazanılmış alışkanlıklar nedeniyle bazı eğitimleri öğrenme süresi uzayabiliyor. Ama küçük yaşlarda getirilen köpeklerin algıları çok açık olduğu ve edinilmiş davranış alışkanlıkları olmadığı için çok çabuk öğreneceklerdir. Yavru köpeklerde en iyi eğitim yaşı beş aylık sonrasında olur. Çünkü bu aylardan sonra verilen eğitim zaman içerisinde köpeğin var olan karakteriyle uyum sağlayarak şekil alır. Eğitim, dayak ya da her türlü şiddetle olmaz. Eğitim; şefkat, sevgi, bol tolerans ve sabırla olur. Zaman zaman onları bıktırmamak için çeşitli oyunlara yönlendirmeli, ara vermeli ve ilgisini çeken oyunlarla eğitime devam edilmelidir. Eğitim sırasında köpek sahiplerinin de eğitimlere katılmasında fayda vardır. Çünkü hem eğitim sırasında köpekleriyle birlikte vakit geçirme imkânları olur, hem de verilen komutları birebir uygulama fırsatları.

Köpek Eğitimi Arnavutköy

Eğitimler temel ve ileri itaat olarak ikiye ayrılır. İleri itaat eğitimi, güvenlik, koruma ve polis köpeği amaçlı verilen bir tam donanımlı bir eğitim seviyesidir. Temel itaat eğitimi ise, her köpeğe rahatlıkla uygulanır. “gel”, “yat”, “otur”, “kalk”, “git”, “bekle” ve benzeri komutlarla yapılan bir eğitimdir. Bu eğitim sırasında arzu edildiği takdirde bakım, beslenme ve tuvalet eğitimi de verilmektedir. Köpekleriniz merkezimiz de düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçirilir. Beslenme ve tuvalet eğitimi deneyimli eğitmenlerimiz kontrolünde yaptırılır. Eğitimler köpeklerin cinsine, ırkına, yaşına ve karakter özelliklerine göre değişiklik gösterebilir ve her köpeğe göre eğitim süresi uzayabilir. Ancak temel itaat eğitim süresi normal şartlarda yaklaşık 3 aydır.

 

Köpeğiniz, Köpek eğitimi Arnavutköy merkezimizde aldığı eğitim sonrasında diğer köpeklerle sosyalleşmeyi, kalabalık ortamlarda sakince durmayı, yolda yürürken yanınızdan yürümeyi kendiliğinden yapacak hale gelecektir. Zaman içinde de nerede nasıl davranacağını komuta gerek kalmadan yapmaya başlayacaktır. Hem köpeğinizin hem de kendinizin mutlu anlarını arttırmak ve sakin ortamlarda güzel anılar biriktirmek isterseniz, birlikte yol alabilmek adına rahatlıkla merkezimize gelebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.