Köpek Eğitimi Avcılar

Evcil hayvan sahibi olmak günümüzde ülkemizde git gide artmakta bununla birlikte aile ve birey olarak yaşadığınız evlerin birer ihtiyacı olmaktadır. Aynı zamanda gün içinde içinizde biriken stres ve yorgunluğu atmanın birer aracı olan bu sevimli dostlarımız hem fizikken hem de ruhsal açıdan rahatlamamıza yardımcı olmaktadır. Birçok psikolog tarafından da yalnızlık sendromu ya da stres atmak amaçlı hayvan sahiplenmenin en iyi yolu olduğu söylenmektedir. Aynı zamanda bireyde sorumluluk sahibi olmanın ne demek olduğunu öğreten evcil hayvanlar belirli bir sürenin ardından sahipleri olan sizlerle de bir anne baba evlat ilişkisi kurmaktadır. Bu evcil hayvanlara verebileceğimiz en iyi örnek ise kesinlikle köpeklerdir. Dünya ve ülkemiz üzerinden yaptığımız üzerinden konuştuğumuzda da köpeklerin hayvan sahiplenmek isteyen kişilerin listesinde başı çekmektedir.

Köpek Eğitimi Avcılar

Ülkemiz üzerinden de konuştuğumuzda birçok araştırma şirketinin anket ve yaptığı saha çalışmalarından elde ettiği veriler sonucu hayvan sahiplenmek isteyen ya da zaten bir evcil hayvana sahip olan kişilerin listesinde de ilk sırada köpekler yer almaktadır. Köpekler ile insanların ilişkisi de çok uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Sağlam temeller üstüne oturtulmuş bu insan köpek ilişkisinde sevimli dostlarımız eski yıllarda avcılık, koruma gibi birçok işte biz insanlara yardım etmiştir. Günümüz dünyasında polislik ve arama kurtarma gibi birçok işte yardımcı olup bu işleri de başarılı ile gerçekleştirmektedir. Yine günümüz dünyasında da insanların en yakın ve sadık dostları olmaktadır. Bununla beraber köpeklerin insanlar tarafından en çok tercih edilmesinde ki sebepler ise kesinlikle onların karakterleridir. Karakteristik özellik olarak köpekler, sahiplerine büyük bir sadakat duygusu ile bağlı, eğitim ve komutları anlayacak yerine getirecek kadar akıllı, ne istediğinizi de anlayacak kadar hisli hayvanlardır.

 

Köpek bakmak bunların yanında ne kadar keyifli ve eğlenceli bir iş olarak gözükse de diğer yandan da bir o kadar zor ve sorumluluk bilinci gerektiren bir iştir. Köpeklerinize karşı sabırlı, olumlu ve pozitif olmanız gerekmektedir. Eğer köpeklerinize karşı bu davranışlarda bulunmazsanız ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Birçok hayvan uzmanının aktarımına göre köpeklerinize olumsuz davranmanızın sonuçları olarak ciddi sebepler ortaya çıkabilir. Köpekler karşılarında ki kişilerin davranışlarına göre kendi hareketleri de göre de şekillenir. Eğer köpeğinize ihmalkâr davranışlarda da bulunursanız aranızda ki köpek sahip ilişkisi ciddi anlamda zedelenir. Aynı zamanda köpekleriniz bu durumların ardından evde ki eşyalara zarar verir ve huzursuzluk evinize hâkim olur. Bunu engellemek için köpeğinize hem pozitif davranışlarda bulunup hem de onları detaylı eğitimden geçirmek gerekmektedir.

Köpek Eğitimi Avcılar

Köpek Bakımı

Yoğun ve hareketli bir iş temposuna sahipseniz ve çok meşgulseniz köpeklerinizle mecburi durumlardan dolayı ilgilenemezseniz. Bu tip durumların altından net bir şekilde kalkabilmek için hayvan sever bireylerin ve belediyelerin destekleri ile açılan köpek eğitim merkezleri mevcuttur. Ülkemizde her şehir ve her semtte hizmete başlayan ve hayvan sever kişilerin çalıştığı merkezlerde köpeklerinizin her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bununla beraber köpeklerinize eğitim veren kişilerde deneyimli kişiler bulunmaktadır. Bu eğitim merkezlerinden ve köpeklerinize kaliteli hizmet sunan merkezlerden biri olan Köpek Eğitimi Avcılar köpeklerinize gözü gibi bakmaktadır. Köpek Eğitimi Avcılar ve verdiği hizmetler hakkında yazdığımız inleme yazısı ise şu şekildedir:

 

Bu tesisler köpeklerinizi 3 – 6 aylık dönemlerde bünyesine almaktadır. Köpeklerinizin eğitime en yatkın ve en uygun olduğu dönem bu yaşlardır. Köpeğinize ev ve ev dışı uyumlu olmayı öğretecek bu tesisler çalışan personeller hayvan sever, köpeklerinizle dost olmayı bilen kişilerdir. Köpeklerinize içinde yat kalk gibi komutları içeren temel itaat eğitimi ve tuvalet eğitimleri ile hizmet başlamaktadır. Daha sonrasında bir üst seviye olan istekleriniz doğrultusunda da verilen ileri düzey itaat eğitimi verilmektedir. Eğitimlerin son dönemlerinde ise sizlerin de bu anlarda yanınızda olmanız gerekmektedir. Böylelikle köpeklerinizle iletişiminiz eskisinden daha kuvvetli bir hale gelir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.