Köpek Eğitimi Bahçelievler

Köpeklerin sağlığı düzenli bakım, ilgi ve temel ihtiyaçlarının giderilmesiyle sağlanmaktadır. Temel ihtiyaçların başında sağlık kontrollerinin düzenli yapılması gelmektedir. Köpeklerin kendi yaşam alanlarında anneleri, kardeşleri ve sürüsüyle birlikte yaşarken eğitim aldıkları gözlenmiştir. Sürü içerisindeki hiyerarşi, beslenme ve ihtiyaçların giderilmesi konusunda bir düzen içerisinde yaşamaları eğitimleri ile mümkündür.

 

İnsanlarla beraber yaşamaya başlayan köpeklerin de bu düzene alışabilmesi için eğitim alması gerekmektedir. Irkı ve cinsine uygun şekilde eğitilen köpeklerin insanlarla birlikte uyum içinde yaşadıkları ve yaşam kalitesini oldukça yükselttikleri bilinmektedir. Köpek Eğitimi Bahçelievler deneyimli ve konusunda uzman eğitmenlerle birlikte köpeklerin cins ve ırkına uygun şekilde eğitilmelerini sağlamaktadır.

 

Her ırktan köpek eğitilebilir mi?

 

Evet. Köpekler ırk özelliklerini taşır. Bu özelliklere uygun şekilde eğitim verilmesi gerekir. Algıları, içgüdülerini doğru tanıyan ve bunları yönlendirebilen kişilerle çalışılması gerekmektedir. Köpek Eğitimi Bahçelievler köpeğinizin ırkına uygun şekilde eğitimde uzmanlaşmış kişiler tarafından ilişki kurulmasını sağlar, yetenekleri ölçüsünde bir eğitim alma imkânı oluşturur.

 

Köpek ırklarının kendine göre algılama çeşidi ve birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle kendi içgüdülerinin yönlendirmesiyle birtakım olayları, ilişki biçimlerini tanımlar ve buna göre yaşarlar. Bazı ırklar özellikle avcılık ve arama kurtarma konusunda yetenekli olurken kimileri koruma, rehberlik, bekçilik gibi özelliklere sahiptir. Irkına uygun şekilde mesleki bir eğitim verilebilmektedir. Ancak kimi zaman beğeniyle sahiplenilen bir avcı köpeği sadece ev yaşamına ortak edilmek istenmektedir. Bu durumlarda da o köpeğin özelliklerine uygun şekilde davranılarak ev yaşamına uyumlu bir köpek eğitimi mümkün olmaktadır. Köpek Eğitimi Bahçelievler özellikle bu konularda köpek sahiplerinin yaşamını kolaylaştıracak ve yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayacak şekilde çalışmalar yapmaktadır.

 

Köpek Eğitimi Bahçelievler

 

Evet. Köpeğinizin davranış değişikliklerinin nedenleri belirlenir. Buna bağlı olarak bir eğitim düzeni oluşturulur. Bazı köpekler edindikleri deneyimlerden hareketle tepkilerinde farklılık gösterebilir. Komutları algılama şeklinde sağlığına, kendi deneyimlerine ya da türüne bağlı olarak zamanla değişiklik yaşayabilirler. Sosyalleşme problemi, çocuklara veya diğer insanlara karşı saldırganlık, diğer hayvanlara karşı aşırı havlama tepkileri gibi sorunlar yaşanabilir. Tuvalet düzeninin bozulması, yeme düzeninin bozulması gibi sağlığını da etkileyen sorunlar olabilmektedir. Bu tür davranış değişikliği söz konusu olduğunda Köpek Eğitimi Bahçelievler konunun nasıl çözüleceğine dair çalışma yapar. Buna uygun şekilde gerektiğinde veteriner kontrolünde, genellikle uzman bir köpek eğitmeniyle sorun çözülmektedir.

Köpek Eğitimi Bahçelievler

Köpeklerin eğitim almalarına rağmen eve gelince davranışları değişmiyor. Sahibine şımarıyor. Bunlar nasıl çözülür?

Bu sorunun çözümü konusunda Köpek Eğitimi Bahçelievler uzmanları iki farklı çalışma daha sunmaktadır. İlki köpeğin sahibiyle beraber eğitime katılmasıdır. Böylece komutların nasıl verildiği, ses tonu ve davranış kalıpları doğru şekilde uygulanabilmektedir. Köpekler sahiplerinin de yanlarında bulunduğunu görünce komutu genelleştirmekte hızlanırlar. İkinci yöntem ise köpeğin yaşadığı yerde eğitim almasıdır. Böylece yaşadığı alanın kuralları daha kolay koyulur. Buna uygun bir eğitim alır. Bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Köpeğin kendi alanında kuralları öğrenmesi ve uygulama pratiği birebir gözlenmektedir. İnsan ailesinin de bu eğitime katılması kendini sürünün bir üyesi olarak doğru konumlandırmasını sağlamaktadır.

 

Köpekler mesleki eğitim alabilir mi?

 

Elbette alabilir. Tarih boyunca insanlar işlerinde yardımcı olarak köpekleri eğitmişlerdir. Kurumumuz bu şekilde mesleki eğitimler vermektedir. Arama kurtarma, rehberlik, bekçilik, koruma, bakıcılık, alan savunması gibi birçok mesleki eğitim verilmektedir. Bu eğitimler genellikle temel itaat eğitiminde sonra verilmektedir. Bu nedenle köpeklerin erken dönemde temel itaat eğitimi almaları gerekir. Ardından mesleki olarak yetiştirilmek üzere kurumumuz program başlatmaktadır. Mesleki eğitimler konusunda uzman ve deneyimli köpek eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.