Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği

Bernese Dağ Köpeğinin Özellikleri ve bakımı hakkında bilgi vermek istediğimiz konumuzda İsviçre Dağ köpeğinin nasıl bir iş köpeği olduğu ve karakterinin nasıl bir özelliğe sahip olduğu gibi sorulara cevap getireceğiz. Bernese Dağ köpeği diğer ismi ile söylemek gerekirse İsviçre Dağ köpeği soğuk havalara karşı oldukça dayanıklıdır. Ve yapısı itibari ile çift katlı bir tüyü olan ve aynı zamanda da güçlü yapıda olan bir iri bir köpek cinsidir. Bu cins köpeklerin göğüs kısımlarında ve baş Kısımın da beyazlık, gözlerinin ortasında ve yanak kısımlarında ise yoğun tüyler bulunmaktadır.

Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği

Tüylerinin uzunluğu genel olarak orta sınıftır. Kulakları görünüş olarak orta derecede ve aynı zamanda da düşük şekildedir. Gözleri ise renk olarak genel itibariyle koyu renktedir ve yapıları itibariyle sıcakkanlı bir bakışı vardır. Burnu renk bakımından siyahtır. Bedeni ise oldukça geniş ve aynı zamanda da güclü bir yapıya sahiptir. Kuyruğu ise uzunluk bakımından bayağı uzundur.

Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği

Bu köpek ırkının kökeni ve geçmişi; net olmamakla birlikte İsviçre Alpleri tarafından genel olarak çiftlik köpeği olarak kullanılıyormuş ve aynı zamanda da ilerleyen zamanlar da bu köpeklerin yapıları ve güçlü bedenleri itibari ile insanlar tarafından beslenmeye ve üretimi yapılmaya başlanmıştır. Bu köpek ırkı genel olarak aileler tarafından satın alınmakta ve ailelerin ilgi odağı haline gelmiştir. Bu köpek ırkı oldukça sevimli bir görünüşe sahip olmakla birlikte sahiplerine de oldukça bağımlı kalmakta ve sahiplerinin verdiği emir ve komutlara da genel olarak uymaktadırlar. Bu köpek ırkı eğitildikten sonra ise daha da nitelikli ve kaliteli bir yapıya bürünmekte; sosyal olarak tam ailelerin alabileceği bir köpek cinsidir. Bu köpek cinsini satın almak isteyen aileler beslenme konusunda da bu köpek cinsine oldukça özen ve gayret göstermesi gerekmektedir.

Köpek Bakımı

            Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği ile köpeklerinize güzel bir eğitim aldırarak; köpeklerinizin sizlerin vereceği komutlara ve emirlere uymasını eğitim aldırarak sağlayabilirsiniz. Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği profesyonel ve uzman eğitimci kadroları ile köpeklerinize temel düzeyde ve aynı zamanda da ileri düzeyde eğitimler verilerek köpekleriniz için ve siz köpek sahipleri için yaşamı daha zahmetsiz kılmaktadır. Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği köpeklerinize oturması, kalkması, yatması, beklemesi ve sizleri takip etmesi gibi temel eğitimler verilmesi ile beraber aynı zamanda da ileri seviyede de itaat eğitimleri vermektedir. Bu ileri seviyedeki itaat eğitimlerinde; köpeklerinizin yabancıya gitmemesi, yabancıdan yemek yememesi, atılan şeyleri geri getirmeye öğrenmesi ve siz uzaktaysanız sizin vereceğiniz komutla uzaktan yatması, beklemesi ve oturması gibi ileri seviyelerde eğitimler verilmektedir. Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği ile köpeklerinizin bu eğitimlerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği köpeklerinize oldukça düzenli bir şekilde özen ve gayret sarf ederek köpeklerinizi eğitmektedir. Uygun teknik, taktik ve yöntemlerle köpeklerinizin eğitim aşamalarını kolaylaştırmakta ve daha erken zihinlerinde bu taktiklerin kalması için pratik uygulamalar yapmaktadır. Siz köpek severler; köpeğinizin eğitim almasını istiyorsanız Köpek Eğitimi Bernese Dağ Köpeği ile bernese dağ köpeklerinizi eğitime alan kurum ve kuruluşlarla irtibata geçerek önceden rezervasyon yaptırarak köpeklerinizi güzel bir eğitim almasına kucak açabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.