Köpek Eğitimi Beykoz

Köpek eğitimi köpeğiniz üzerindeki hâkimiyetinizi daha da kuvvetlendirecektir. Köpek eğitimin de profesyonel bir yardım almak size daha iyi gelecektir. Siz köpek eğitimi konusunda Köpek Eğitimi Beykoz gelerek köpeğinizi profesyonel ellere teslim etmelisiniz. Burada eğitmenlerimiz sadece köpeklerinizi eğitmez aynı zamanda da köpeklerinizle sağlam ilişkiyi nasıl kuracağınıza size öğretir. Köpeğin sağlıklı bir hayvan olarak yaşamını sürmesi davranış bozukluğu olmamasının en büyük sebeplerinden biri köpek sahibinin kendisidir. Köpek sahipleri köpeklerine olan davranışlarına çok dikkat etmelidir. Köpek eğitmenlerimiz tüm ırklar ile ilgili eğitim olanağı sağlamaktadır. Siz de köpeğinizle doğru bir iletişim kurmak ve onun temel itaat kurallarını öğrenmesini istiyorsanız köpeğinizi bize getirebilirsiniz.

 

İtaat Eğitimi Köpek              

Eğitiminde Ne işe Yara. İtaat eğitimi köpeğinizin daha disiplinli olmasına ve sizin sözlerinize saygı duyup sizi benimsemesine yardım eder. İtaat eğitimin doğru alınması köpeğinize ileride verilecek her türlü eğitimi doğru algılamasına belli sistematik kurallar içerisinde hareket etmesine kolaylık sağlarken itaat eğitiminin yetersiz alınması köpeğinizin ileride alması gereken eğitimi kolaylıkla alamamasına ve davranış bozukluklarına kadar yol açabilir.

İtaat çalışmaları haftanın belirli günleri olabileceği gibi siz köpeğiniz pansiyonumuzda da kon aklandırarak bu eğitimi aldırabilirsiniz. İtaat Eğitimleri ortalama 4 hafta sürmekler beraber bu durum köpeğin ırk karakter özelliği gibi nedenlerden ötürü uzayıp ya da kısalabilme özelliği göstermektedir. Köpeğiniz bu eğitim sırasında temel komutlar, düzeltme komutları ve davranış bozukluklarını giderme gibi eğitimleri almaktadır. Temel komut eğitiminde köpeğinizin sevk kayışını çekmeden yürü, otur, yat, kalk gibi emir komutlarının yanında düzeltme komutları ile de hayır bırak ayrıl gibi komutları yerine getirmesi beklenmektedir.

İtaat Eğitimleri Nerede Verilir

Köpeğinizdeki sürekli havlama, ısırma, torağı kazma gibi davranış bozuklukları giderilmektedir. Köpek eğitim programına yavru, genç, yetişkin köpekler katılabilir. Fakat bu eğitim esnasında köpekleriniz ne kadar erken yaşta bize gelirse eğitimleri o kadar kolay ve sağlam olur. Bu eğitimler sırasında verilen liderlik eğitimi de köpeğe kimin lider olduğunu göstermenizi bakımından son derece önemlidir. Köpeğiniz lider olarak sizi görürse ancak emirlerinize itaat eder ve sizi dinler.

Köpek Eğitimi Beykoz

Koruma eğitiminde ise ailesinin ve kendisinin güvenliğini sağlamak isteyenler için geçerlidir. Koruma Eğitiminde yapılan testlerde köpeğinizin sizi koruma özelliğine sahip olup olmadığına bakılır. Alman Kurdu, Akita, Alabay köpek cinsleri koruma eğitimine rahatça katılabilirler. Alabay cinsi köpekler sahibini ve ailesini yabancılardan korumaya programıdır. Yabancılardan gelen herhangi bir hareketi hemen tehdit olarak algılayabilir. O yüzden siz bu köpeğe alıştıktan sonra vazgeçemez ve başka köpeklere bakma ihtiyacı duymazsınız. Alman Kurdu köpeklerde iyi bir koruma köpeği olurlar. Hem akıllı hem de ailesine çok bağlı olan bu köpekler Koruma eğitimini aldıktan sonra sizin ve ailenizin güvenliğini son safhaya kadar sağlarlar.

 

Schutzhund Almanca koruma köpeği manasını taşır. Bu test normalde alman çoban köpeklerine uygulanır. Bu testten başarılı ayrılan bir köpek koruma Eğitimini tamamlamış demektir. Bu eğitim üç aşamasan oluşur. İz sürme, itaat, korumadır. Köpek üçünü de başarıyla geçerse testi tamamlamıştır. Bu eğitim polis köpeği, iz sürme, kişisel korumada kullanılabilir. Testin her aşaması köpeğin becerilerini, tepkilerini, davranışlarını geliştirmek için programlaştırılmıştır. Cesaret, çalışma azmi ve dayanıklılık köpeklerin testi geçmesi için aranan özelliklerinden biri olmuştur. Testleri geçmesi beklenen köpeklerde insanlara uyumlu olması da beklenir. Bu test köpek ve eğiticisi arasındaki bağı gösterir aynı zamanda bu eğitimi geçen köpeğin itaat ve insanlara uyum gibi her sorunun üstesinden geldiği ispatlanmıştır. Bu eğitimde köpeklerde bunu kaladuracak dinçlik ve özellik aranır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.