Köpek Eğitimi Büyükçekmece

Köpekler içgüdüsel olarak sadık ve sahibine bağlı hayvanlardır. Eğitimlerinin temelinde ise sevilme içgüdüsü yatar. Eğitim merkezleri genel olarak sahip ve köpek arasındaki ilişkilere yön vermek maksadıyla köpeği sahibi ile birlikte eğitim programına dâhil eder. Eğitim merkezlerinde uygulanan belirli eğitim programları bulunmaktadır. Köpeğinizin ve sizin istediğiniz eğitim programları deneyimli eğitmenlere tarafından programlanmış sürelerde tarafınıza verilmektedir. Temel eğitimin ilk olarak en sık duyulan eğitim türüdür. Köpek ve sahibi arasındaki bağ kurulmaya çalışılır ve köpek kadar köpeğin sahibine köpeğe nasıl davranması gerektiğini, ne şekilde komutlar vermesi gerektiğini, köpeğini çağırmadaki ses tonuna kadar bazı kavramlar öğretilir ve köpek öğretilen eğitim boyunca bu komutlarla sınanır.

 

Otur, kalk, yat, dur, bekle, ev ortamında ve dış çevrede nasıl davranması gerektiği bu eğitim programlarıyla öğretilir. İleri itaat eğitimi temel itaat eğitimine benzer yönü bulunmakla birlikte köpeğiniz için daha çevik ve hızlı olması gereken bir süreç bu eğitimle sağlanmaktadır. Köpek eğitimlerinde kesinlikle aceleci davranmayız. Eğitim belirli programlarda ve köpeğin psikolojik yapısına göre daha geniş sürelere yayılabilir. Bu tamimiyle köpeğin karakteristik özelliği ile alakalıdır. Köpekler sadece1-2 haftada eğitilmezler kimisinde bu süreç daha farklı seyredebilir. Eğitim merkezlerinde köpek oyun güdüsü, av güdüsü ve yemek güdüsü ile test edilir. Hangi güdüye daha fazla yatkın olduğu belirlenir. Yatkın olduğu güdü eğitmenin yaklaşım şeklini belirler. Eğitimlerde genel yöntem tasmalı, tasmasız sadece boğaz kayışı ile sağlanır. Ve çeşitli koşullarda eğitim verilir.

Köpek Eğitimi Büyükçekmece

Hemen hemen birçok ırk kendine göre farklı meziyetlere sahiptir. Farklı ırklarda eğitim şekilleri de farklılık gösterir. Aynı zamanda eğitim verilen süre de değişir. Köpekler çeşitli türlere göre işlevsel olarak kullanılabilirler. Koku alma duyusu çok gelişen köpeklerin narkotik eğitiminde kullanıldığı gibi. Saldırgan olan köpeklerin avcılık ve bekçilik işlerine yönlendirildiği gibidir. Ayrıca bazı köpekler bomba eğitimlerinde de sıkça kullanılır, arama kurtarma çalışmalarına katılan köpeklerde eğitim merkezleri tarafından yetiştirilmektedir. Deprem zamanlarında ve afet anlarında bu alanda eğitim alan köpeklerden çok sık faydalanılır. Köpeklerin bizlere yardımcı olduğu alanlarda eğitim verilmektedir. Asayiş, bekçi, yakın koruma, eşya koruma gibi çeşitli eğitimler bu eğitim alanlarında mevcuttur. Köpeğinizi yönlendirmek istediğiniz programa göre eğitimini tercih edersiniz.

 

Savaş köpeği eğitimi, mayın arama, iz takip, çoban köpeği eğitimi, gibi pek çok alt dalda da çeşitli programlar ile size ve köpeğinize yardımcı olmaktayız. Aynı zamanda çığ arama, göl arama gibi değişik mekânlarda ve olağanüstü durumlarda eğitilmek üzere eğitimlerimiz de mevcuttur. Rehber Köpek Eğitimi Büyükçekmece çok fazla adı duyulmayan ve kişiler tarafından çok fazla bilinmeyen eğitimlerdendir. Örneğin, işitme engelliler için eğitim, bedensel engelliler yani tekerlekli sandalye kullanarak hayvan sahibi olanlar için eğitim, soyu tükenmekte olan av hayvanlarının bulunması için eğitim, yiyecek maddesi arama eğitimi(sınırlarda farklı ülkelerden farklı yiyecek maddelerin ülkeye sokulması esnasında kullanılır).

Köpek Eğitimi Büyükçekmece

Yangın sebebi bulmada kullanılan köpek eğitimleri de bu eğitim merkezleri tarafından verilen hizmetlerdendir. Kızak köpeği eğitimi ise karlı ve zor hava koşulları bulunan ortamlarda köpek davranışını konu alan bir eğitim şeklidir. Bu eğitimleri dışında standart eğitim şekilleri de bu eğitim merkezlerinde mevcuttur. Temel itaat, ileri itaat, schutzhund eğitimi, agility eğitimi, fly ball eğitimi, frizbi eğitimi, kaybolan eşyayı bulma eğitimi ve tuvalet eğitimi olmak üzere programlar mevcuttur. Deneyimli hocalar eşleğinde açık alanlarda ve köpeğinizin rahatça hareket edebileceği ve günlük 2 saat serbest gezeceği alanlar eğitim alanları olarak kullanılır. Köpeğiniz bir başka köpeğin saldırısına karşı koruma amaçlı ayrı yerlerde tutulur. Eğitim esnasında köpeğin dikkatini dağıtacak hiçbir unsur etrafta bulundurulmaz. Eğitim yapılan materyaller köpeğinize ve sağlığına asla zarar vermez. Eğitimde eğitmenler kesinlikle köpeğinize çok tehlike içeren şeyler yaptırmaz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.