Köpek Eğitimi Dersleri

 

Köpek sahibi olunca, sadece köpeklere değil, aynı zamanda köpek sahiplerinede ders verilmesi gerekiyor. Köpek sahiplerinin köpeklerine en doğru şekilde bakabilmeleri için, neler yapmaları gerektiği ve neler yapmamaları gerektiği konusunda bilgi verilir. Köpek eğitimi dersleri ilk başta sadece köpek sahiplerini derse alır, fakat daha sonraki derslerde köpekle beraber kıtabiliyorlar ve öğrendikleri şeyleri köpeklerde deniyorlar. Köpek eğitimi dersleri birçok bilgi vermektedir, dolayısıyla her şeyi birer birer denemeniz gerekiyor. Örneğin komut verme. Otur derken neler yapmanız gerekiyor ve kalk derken neler yapmanız gerekiyor. Daha sonra köpeklere verilen dur veya bekle komutu vardır. Bunların hepsini köpeğinize nasıl öğretmeniz gerektiği konusunda bilgi verilmektedir. Köpek eğitimi dersleri, sizin köpeğinize eğitim vermenizi kolaylaştırması için var olan derslerdir. Köpeklere eğitim vermek gerçekten çok zordur çünkü. Köpeğinizle çok iyi arkadaş olmanız gerekiyor.

Köpek Eğitimi Dersleri

Aksi taktirde köpek sizi dinlemeyecektir ve sizin öğretmeye çalıştıklarınızı algılamayacaktır. Köpeklerin duygusal hayvanlar olduklarını unutmayın. Onlara ne kadar sevgi gösterirseniz, onlarda o kadar sizi dinleyip öğrettiklerinizi yapacaklardır. Köpeklere eğitim vermek kolay değil ve bu sorumluluğu alabilmeniz gerekiyor. Köpek eğitimi derslerini sadece köpekler için düşünmeyin. Aynı zamanda köpek sahiplerininde almaları gereken dersler oluyor. Bazı köpek sahipleri çok sabırsız oluyorlar ve bu da köpekler için iyi olmuyor, çünkü köpekler sahibinin sabırsız olduğunu hissettikleri anda, uzaklaşıyorlar ve komutları dinlememeye başlıyorlar. Köpekler duyguları ile hareket eden hayvanlardır. Dolayısıyla köpek eğitimi dersleri bunu her zaman ifade etmektedir. Köpekler duygusal hayvanlar olduğundan, dikkat etmeniz gerektiği söylenir. Siz onlara sevgi ile yaklaşacaksınız ki onlarda sizi dinleyecekler. Bazı köpek sahipleri çok sabırsız olabiliyor ve köpek bunu hissedince, huzursuz olduğu için sahibinin söylediği şeyleri yapmamaya başlıyor.

Köpek Eğitimi Dersleri

Bunun olmaması gerekiyor ve bu yüzden köpek sahiplerinin çok daha dikkatli hareket etmeleri gerekiyor. Şunu unutmayın ki hiçbir şeyde sabırsızlık işinize yaramaz, aksine çoğu zaman sabırsızca davrandığınız sürece, yanlışlarda yapabilirsiniz. Sabretmek her zaman en doğrusudur ve sabredebilen insanlar her zaman kazanır. Köpek eğitimi dersler, aynı zamanda köpek sahiplerinin sabretmesi gerektiğini öğretir ve nasıl sabredebileceklerinide öğretir. Köpek eğitimi dersleri aslında birazda psikolojiyi kapsamaktadır. Hem köpeklerin psikolojisinin, hemde köpek sahiplerinin psikolojisini. Malum köpeklerinde psikolojisi var ve bozulabiliyor ve çok mutlu olabiliyorlar. Bu sebeple her şeyi dengelemek gerekiyor. Köpeğin sahibi kendi psikolojisi bozuk diye, köpeği umursamamazlık edemez veya köpeğin psikolojisi bozuksa, banane diyemez. Birbirilerini dengelemeleri gerekiyor ve bu da kolay bir iş değildir, tecrübe gerektirir. Hem köpek, hemde köpeğin sahibi sabırlı olduğu sürece, kısa bir sürede denge sağlanacaktır.

Köpek Bakımı

Köpek eğitimi dersleri düzenli olarak alınması gerekiyor ve uzmanların gözünde ne zaman ki her şey tamamlanır, o zaman dersler biter. Birçok konular var ve hepsini öğretmek için gerçekten zaman gerektiriyor. Özellikle karşınızda duran canlı bir hayvan ve onların anlaması için zaman gerekiyor. Normal insanlarda bile bir şeyi öğrenmeleri ve onlara bir şey öğretmek zaman gerektirirken, hayvanların öğrenmesi için iki katı zaman gerekiyor. Bu sebeple köpek eğitiminde en önemli konu sabırdır. Sabırsız olupta köpeğin sizi dinleyeceğini hiç düşünmeyin, çünkü dinlemeyecek ve bu durumda siz daha sabırsız hale geleceksiniz, bu sebeple önce siz sakin olacaksınız ve köpeğin öğrenebilmesi için ona izin vereceksiniz. Bunu yaparsanız rahatlıkla köpeğinizle iletişim kurabilirsiniz. Sabırdan sonra önemli olan iletişimdir. Bütün bunları dengelediğinizde her şey tamam olacaktır ve sizde istediğiniz şekilde eğitim verebileceksiniz ve köpekte söylediğiniz şeyleri dinleyerek öğrenmek isteyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.