Köpek Eğitimi Eyüp

Hayvan sahibi olmak günümüzde günden güne hızlı bir şekilde artmakta ve nerdeyse birçok insan için ihtiyaç haline gelmiştir. Gün içinde yaşadığınız stresi atmanıza yardımcı olup aynı zamanda evde ki pozitif enerjileri ile sizlere neşe ve huzur getirecektir. Hayvan bakmak birçok psikolog tarafından da tavsiye edilmektedir. Depresyon ya da ağır bir şeyler yaşıyorsanız hayvanları tam bu zamanınızda hayatınıza alarak kendinize gelebilirsiniz. Aynı zamanda hayvan sahibi olmak sorumluluk sahibi olma bilinci uyandırır ve bununla birlikte kişi için belirli bir zamandan sonra hayvan evlat yerine geçer. Bu hayvanlara en iyi gösterebileceğimiz örnek ise köpeklerdir. Ülkemizde yapılan birçok araştırmadan elde edilen sonuçlara göre köpekler hayvan sahibi olmak isteyen veya zaten hayvan bakan kişiler arasında birinci sırada yer almaktadır. Bunun nedeni ise köpeklerin insanlarla olan uyumu, hisli hayvanlar olmaları ve karakterleridir.

Köpek Eğitimi Eyüp

Köpekler karakteristik açıdan sahiplerine üst düzey biçimde bağlı, verilen eğitimleri çok çabuk bir biçimde kavrayacak kadar akıllı ve sizin istediklerinizi, hissettiklerini anlayacak kadar da duygulu ve hisli hayvanlardır. Aynı zamanda köpeğinizin ruh halinizi yine sizin tavırlarınız ve ona karşı duruşlarınız belirleyecektir. Köpekler aynı zamanda yoğun bir biçimde ilgi isteyen köpeklerdir. Aksi takdirde köpeklerinize ihmalkâr davranırsanız onla sizin aradınız da ki sahip köpek ilişkisi çok büyük ölçüde zarar görür. Aynı zamanda yukarıda da belirttiğimiz gibi köpekler hislerini saklayamaz ve oldukça duygulu hayvanlardır. Bu yüzden onlara karşı pozitif, sabırlı ve olabildiğimiz kadar neşeli gözükmeye çalışmaktayız. Köpekler ve insanların ilişkisi ise çok eski zamanlara dayanmaktadır. İnsanoğlu tarihi boyunca köpekleri avcılık gibi birçok işte işçi olarak çalıştırarak sadakatini kanıtlamıştır.

Köpek Eğitimi Eyüp

Bu işlerin altından başarı ile kalkan köpekler, günümüz dünyasında ise yine bekçilik, avcılık gibi spor ve işlerde insanlara büyük ölçülerde yardımcı olmaktadır. Köpek eğlenceli ve keyif verici bir iş olduğu kadar aynı zamanda yorucu ve ciddi sorumluluklar getiren bir iştir. Köpeklerinizi genellikle yavrulukken almayı tercih edersiniz. Yavruyken alınan köpeklerin de bakımlarını ve eğitimlerini kendiniz vermektesiniz. Eğitim verilmemiş köpeklerin yaşadığı sorunlara değinmek istersek; eğitimi olmayan köpekler sahipleri ile zayıf bağlar kurarlar ve aynı zamanda dışarda gezintiye çıkarıldığında veya başka bir olayla köpekler ciddi anlamda sert ve uyumsuz tavırlar sergilemektedir. Fakat siz sahipler yoğun işlerde çalışıyorsanız ve bu mesleğiniz sizi köpeğinizden alı koyuyorsa eğitimlerini maalesef verememek durumunda kalırsınız. Bu tip can sıkıcı durumlara ise belediyeler ve hayvan sever kişiler tarafından bir çözüm bulundu.

Köpek Bakımı

Köpekleriniz için hayvan sever kişiler ve belediyelerin yoğun ısrar, çabaları ile köpek eğitim tesisleri kurudu. Yaşadığınız yoğunluktan dolayı eğitimlerini veremediğiniz köpeklerin bütün teknik ve ileri düzey eğitimleri verilmektedir. Bu tesis ve merkezlerden biri olan Köpek Eğitimi Eyüp kaliteli ve profesyonel hizmeti ile bu konuda ilk sıralarda yer almaktadır. Köpek Eğitimi Eyüp ve verdiği hizmetler hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

 

  • Köpek Eğitimi Eyüp hakkında konuşmak istersek ilk olarak personel kadrosunun içeriğinden bahsetmek gerekmektedir. Bu tesisler köpeklerinizin eğitimlerini veren kişiler ilk olarak köpeklerinizle birer dost olmaktadır. İlerde bunun faydasını ise köpeklerin eğitimlerinde onların sözünden çıkmayarak davranmasından anlayacağız. Eğitimleri veren personel ise, köpek eğitimi konusunda uzman, deneyimli ve profesyonel şekilde çalışan şirketlerdir.

 

  • Verilen eğitimler hakkında ise köpeklerinize temel eğitimlerin hepsi kazandırılmaktadır. Temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimi ve yavru köpek eğitimi sayesinde köpekleriniz sizlerle daha iyi bir iletişim kuracaktır. Eğer bu eğitimleri bir tık üste taşımak isterseniz köpeklerine K9 eğitimi, ileri düzey itaat eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimlerde ödüllendirme sistemi kullanılmaktadır. Bu tesisler aynı zamanda köpek pansiyonu olaraktan hizmet vermektedir. Evleri uzakta olan müşteriler içinse pet taksi hizmeti bulunmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.