Köpek Eğitimi Gaziosmanpaşa

Köpek eğitiminde köpeğinizin kiminle beraber eğitildiği çok önemlidir Köpeğinizin eğitimini bir profesyonel tarafından yaptırmak size ilerleyen zamanlarda müthiş kolaylık sağlayacaktır. Köpek eğitimi köpeğiniz üzerindeki yaptırımınızı daha da kuvvetlendirecektir. Köpek eğitiminde profesyonel bir yardım almak itaat eğitiminin daha kolay verilmesini sağlamaktadır. Siz köpek eğitimi konusundaKöpek Eğitimi Gaziosmanpaşa gelerek köpeğinizi profesyonel ellere bırakabilirsiniz. Burada eğitmenlerimiz sadece köpeklerinizi eğitmez aynı zamanda da köpeklerinizle nasıl sağlam bir ilişki edinebileceğini size öğretir.

Köpek Eğitimi Gaziosmanpaşa

Köpeğin sağlıklı bir hayvan olarak yaşamını sürmesini istiyorsanız önce kendi davranışlarınızı düzeltmelisiniz. Köpek sahipleri köpeklerine olan davranışlarına çok dikkat etmelidir. Köpek eğitmenlerimiz tüm ırkların eğitiminde size yardımcı olabilir. Siz de köpeğinizle doğru bir iletişim kurmak ve onun temel itaat kurallarını öğrenmesini istiyorsanız köpeğinizi eğitmenlerimiz ile tanıştırmalısınız.  Temel İtaat eğitiminin faydalarını merak edenler olabilir. İtaat eğitimi köpeğinizin daha disiplinli olmasına ve size saygı duymasına yardım etmektedir. İtaat eğitimin doğru alınması köpeğinize ileride verilecek her türlü eğitimi doğru algılamasına yardımcı olabileceği gibi belli sistematik kurallar içerisinde kolayca hareket etmesine sebep olur. İtaat eğitiminin yetersiz alınması köpeğinizin ileride alması gereken eğitimi almasını zorlaştırır. İtaat çalışmaları bana uyar mı çalışıyorum diyenlere Köpek eğitimi Gaziosmanpaşa kolaylık sağlamaktadır.

Köpek Bakımı

İtaat çalışmaları haftanın belirli günleri olabileceği gibi köpeğinizi pansiyonumuzda da misafir edebiliriz. İtaat Eğitimleri ortalama 4 hafta sürmekler beraber bu durum köpeğin ırk karakter özelliği gibi nedenlerden ötürü uzayıp ya da kısalabilme özelliği göstermektedir. Köpeğiniz bu eğitim sırasında temel komutlar, düzeltme komutları ve davranış bozukluklarını giderme gibi 3 türlü eğitim almaktadır. Köpeğinize bu eğitimler şöyle uygulanmaktadır:

  • Temel komut eğitiminde köpeğinizin sevk kayışını çekmeden yürü, otur, yat, kalk gibi emir komutlarının yanında düzeltme komutları ile de hayır bırak ayrıl gibi komutları yerine getirmesi beklenmektedir. Köpeğinizdeki sürekli havlama, ısırma, halıyı kemirme gibi davranış bozuklukları varsa eğitmenlerimiz tarafından tespit edilip düzeltilir. Köpek eğitim programına yavru, genç, yetişkin köpekler katılabilir. Fakat bu eğitim esnasında köpekleriniz ne kadar erken yaşta bize gelirse eğitimleri o kadar kolay ve sağlam olur. Bu eğitimler sırasında verilen liderlik eğitimi de köpeğe kimin lider olduğunu göstermenizi bakımından son derece önemlidir. Köpeğiniz lider olarak sizi görürse ancak emirlerinize itaat eder ve sizi dinler.
  • Temel itaat eğitimini alan köpeklere ileri seviyede koruma eğitimi verilmektedir. Ailesini tehlikelerden korumak isteyenler bu eğitimi seçmektedir. Koruma Eğitiminde yapılan testlerde köpeğinizin sizi koruma özelliğine sahip olup olmadığına bakılır. Alman Kurdu, Akita, Alabay köpek cinsleri koruma eğitimine rahatça katılabilirler. Alabay cinsi köpekler sahibini ve ailesini yabancılardan korumaya programıdır. Yabancılardan gelen herhangi bir hareketi hemen tehdit olarak algılayabilir. O yüzden siz bu köpeğe alıştıktan sonra vazgeçemez ve başka köpeklere bakma ihtiyacı duymazsınız. Alman Kurdu köpeklerde iyi bir koruma köpeği olurlar. Hem akıllı hem de ailesine çok bağlı olan bu köpekler Koruma eğitimini aldıktan sonra sizin ve ailenizin güvenliğini son safhaya kadar sağlarlar. Alman Kurdu köpekler çocuğunuzla da muhteşem bir ilişki kurabilir.
  • En önemli eğitim ise Schutzhunt’tur. Schutzhund Almanca koruma köpeği manasını taşır. Bu test normalde Alman çoban köpekleri üzerinde uygulanır. Cesaret, çalışma azmi ve dayanıklılık köpeklerin testi geçmesi için aranan özelliklerinden biri olmuştur. Testleri geçmesi beklenen köpeklerde insanlara uyumlu olması da beklenir. Bu test köpek ve eğiticisi arasındaki bağı göstermede çok başarılıdır. Aynı zamanda bu eğitimi geçen köpeğin itaat ve insanlara uyum gibi her türlü testi başarıyla geçtiği gözlemlenir. Bu eğitimde köpeklerde bunu kaldıracak dinçlik ve özellik aranır. Bu testten başarılı ayrılan bir köpek koruma Eğitimini tamamlamış ve sahibi için hazırdır. Bu eğitim üç aşamadan oluşmaktadır. İz sürme, itaat, korumadır. Köpek üçünü de başarıyla geçerse bu testi tamamladığının göstergesi olur. Bu eğitim polis köpeği, iz sürme, kişisel korumada kullanılabilir. Testin her aşaması köpeğin becerilerini, tepkilerini, davranışlarını sorgulamak ve bir üst aşamaya geçmek için programlandırılmıştır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.