Köpek Eğitimi Kangal

Canlılar yaşamı hakkında herkesin illa ki bir şey bildiği kesindir. İnsan yaşamı boyunca yanında bir canlı bulundurmuştur. Bu canların bazıları vahşi bazıları ise evcil olabiliyor. Evcillerden bahsetmek gerekiyorsa gelin size Köpekleri ve onlara verilen eğitimlerden bahsedelim. Köpekler hem vahşi hem de evcil olabiliyor bu konu yani vahşi yada evcil olmasına sahipleri karar verirler. Köpekler gerçekten sahiplerinin sözünü dinleyen bunun yanı da onlarla vakit geçirmeyi seven köpeklerdir. Köpekleri eğitimi hakkında köpekler gerçekten zor eğitilen hayvanlardır. Bu havyalar çoğunlukla bekçi görevi görürler bekçi köpekler evleri hırsızlardan korumakla yükümlülerdir. Köpek sahibi olmak isteyenler köpekleri genelde tavuk eti ve normal et ile beslerler. Dünyada o kadar köpek türü var ki gelin onlardan birkaç tanesine detaylı bir şekilde bakalım.

Köpek Eğitimi Kangal

Welsh Springer

Bu köpek avda olan yeteneğiyle bilinir. Galler ülkesinde yaygın bir köpek türüdür ve atası oradandır.Bu köpek gülcü yapıya sahip ve orta boylu bir köpektir. Bu köpek çok değil orta derecede tüy döken bir köpektir. Düzenli olarak 15 günde fırçalanması gerekmektedir. Bu köpeğin tüy dökme haftası geldiğinde çok güzel bakılmalıdır. Bu köpek yıkanmayı seven bir cinstir fakat ara sıra yaptırılmalıdır. Kulakları yere doğru dönük olduğundan sık sık kulak temizliği yaptırılmalıdır aksi taktirde enfeksiyon riski meydana getirebilir. Parmak arsı ve tırnak temizliği ihmal edilmemelidir aksi takdirde burada da enfeksiyon riski oluşabilir. Bu köpek diğer köpeklere oranla çok dolaşmayı sevmez fakat siz bu köpeğe egzersiz yaptırmalısınız. Mümkün olduğunca serbest bırakılmalı ve tasma takılmamalıdır. Bu köpeğe egzersiz yaptırılmadığı taktirde kilo alır ve buda ruh haline çok kötü etki yapar. Bu köpek ev de yaşayabilir fakat bir bahçede olması gerekir.

 

Dandie Dinmont Terrier

İskoçya’da yoğun bulunan bir köpek türüdür. Zeki köpek olmasına rağmen korkusuz ve kendinden emin hareketleriyle göze çarpan bir köpektir. Sevgi ile eğlenceli bir köpektir.Ailesine karşı gelen kötülüklerde fazla hassasiyet gösterir ve korumacı tavrını çok önde tutar. Evde eğer başka bir canlı varsa onunla birlikte yalnız bırakılmamalıdır çünkü saldırabilir hatta ölebilir. Bu köpek en çok ve özel özelliği kendi türünden erkek ile birlikte bulundurulamazken bir kedi ile birlikte olabilir. Küçük olmasına rağmen sesi bir evi havaya kaldırmaya yetebilir.Düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyan bir köpektir.

Tüyleri yoğun olduğundan hep taranmalıdır. Yılda en az 2 veya 3 kere tüylerinin taranması gerekmektedir. Ev içinde bahçede hatta apartmanda bile barınabilir. Bu köpek tam bir ev köpeği olarak bilinir. Bu köpeğe tasma takılması biraz da olsa zorunludur.

 

Clumber Spaniel

Bu köpek gerçektenden oldukça ağır bir köpektir. Av köpekleri arasında ki en iyi huylu köpekler arasında bulunur. Oldukça zarif ve kibar bir köpektir. Oyun oynamayı çok sever. Çocuklarla oyun oynamayı çok seven bir köpektir. Tek bir sahibine sahip çıktığı için yabancılardan utanır zamanla alışır. Çekingen ve saldırgan kişilikleri yoktur. İnatçı bir yapıya sahiplerdir. Çok iyi hafıza sahip olduklarında eğitimleri çok zor olmaz.

Köpek Eğitimi Kangal

Köpek eğitimi kangal ile eğitim konumuza başlayalım. Eğitimde kangal ile bilgiler verelim. Kangallar ilk köpek besleyecekler zor tehlikeli bir iştir. Tam bir bekçi köpeğidir. Çocuklara ve kadınlara hoşnut bir tavır sergilese de yabancılara karşı tehlikeli bir silahtır. Türkler en iyi sahipleridir. En iyileri Sivas bölgesinde üretilir. Bir insan boyuna kadar uzanabilirler. Genelde çoban köpeği olarak bilirler. Koruma köpekleridir. Ortalama 12 yıl yaşayabilirler. Bu köpeği eğitmenin yolu biraz zordur eğer böyle bir köpek istiyorsanız küçükken almanız gerekecek

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.