Köpek Eğitimi Küçükçekmece

Nüfusun yoğun olduğu bölgelerde köpek bakmak bir hayli zordur. Özellikle eğitimsiz bir köpek kalabalığa çıktığı zaman ne yapacağını bilemez. Eğitimsizliği yüzünden kalabalık ortamda bize birçok problem yaşatabilir. Bu problemler isteyerek olmasa da bize maddi ve manevi kayıplar yaşatabilmektedir. Bu yüzden köpeğimize eğitim vermek zorunlu bir hal almaktadır. Köpek eğitimi Küçükçekmece bu konuda her zaman yanınızdadır.   Küçükçekmece İstanbul’un batısında Avrupa yakasında yer almaktadır. Küçükçekmece gölünün çevresinde kurulmuştur. İstanbul ilçe sıralamasında yaşam kalitedir bakımından 12. sırada yer almaktadır. Küçükçekmece mavi ve yeşilin hâkim olduğu sayfiye bir yerdir. Osmanlı döneminde yapılmış köşk, kervansaray, medrese ve camiler bulunmaktadır. Köpek eğitimi Küçükçekmece de Küçükçekmece’de yer alan bir eğitim merkezidir.

 

Köpek eğitimi bilinçli ve uzman kişiler tarafından verilmelidir. Köpeğe eğitim verilirken yapılan yanlış bir eğitim köpek üzerinde onarılamayacak bir psikolojik soruna neden olabilmektedir. Köpek bu yanlış eğitim ile saldırganlaşabilmektedir. Köpeğe eğitim verilirken ödüllendirme ve cezalandırma yöntemi kullanılmaktadır. Daha saldırgan yapıda olan bekçi köpeklerine burada farklı bir yöntemle eğitim verilmektedir. Her köpek farklı yapıya sahiptir. Kimileri daha uysal bir yapıya sahip iken bazı köpekler ise daha saldırgan bir yapıya sahiptir. Hangi yapıya sahip olursa olsun doğru ve bilinçli kişiler tarafından verilen eğitimle köpeğiniz istediğiniz gibi bir köpeğe dönüşecektir. Köpek eğitimi Küçükçekmece bu konuda siz hayvan severlere hizmet vermektedir.

Köpek Eğitimi Küçükçekmece

Köpeğinizin cinsi ne olursa olsun bizimle uyum içinde yaşaması için bir takım eğitimler alması gerekmektedir. Köpeğinizin sizinle nerede yaşayacağına ( evde mi yoksa bahçede mi) karar verdikten sonra köpeğiniz 2_3 aylıkken bu eğitimlere başlamalıdır. Eğer köpeğiniz 6 aydan büyük ise eğitiminin hızlandırılması gerekecektir. Her köpek sahibinin ilk olarak istediği eğitim tuvalet eğitimidir. Dışarıda kalabalık ortamda agresif hareketler sergileyen köpeklerinin daha sakin ve kalabalık ortama uyum sağlaması istenir. Köpek eğitimi Küçükçekmece köpek eğitimi konusunda uzman olan eğitmenlerle hizmetinizdedir. Sizler köpek eğitimi Küçükçekmece’ye gelerek köpeğinizin hangi eğitimi almasını istediğinizi belirmeniz durumunda köpeğinize o eğitim verilmektedir.

Köpek Eğitimi Küçükçekmece

Örneğin otur, kalk, git, dur komutlarını bilen bir köpeğiniz var fakat tuvalet eğitimi yok ise köpeğinize tuvalet eğitimi verilirken komut alması da daha fazla ileri seviyeye getirilir. Ya da köpeğinizin parçalama huyu var. 2 ila 5 ay arasında verilen eğitim ile köpeğinizin bu parçalama huyundan vazgeçtiğini göreceksiniz. Eğitim süresi her köpeğe göre değişiklik göstermektedir.  Köpek eğitimi Küçükçekmece köpeğinize eğitim verirken sizin de bil içlenmenizi sağlamaktadır. Vaktiniz olduğu süre içerisinde eğitim öncesi ve eğitim sırasında eğitim programına katılmanız sizin ve köpeğiniz için daha da iyi olacaktır. Kalabalık bir ortamda köpeğinizin yanınızda nasıl yürümesi gerektiğini ve kalabalık bir ortamda nasıl davranması gerektiğini sizin de eğitimlere katılarak öğrenmeniz köpeğiniz ve sizin için daha sağlıklı bir eğitim olacaktır. Köpeğinizin yaşı ne olursa olsun eğitim alması için asla geç kalınmış değildir. Yaşı ilerlemiş köpeklerde eğitim süresi sadece biraz daha uzun olmaktadır. Ama her eğitim mutlaka iyi bir sonuç ile sonuçlanır.

 

Birçok köpek hayvan severler tarafından eve alınarak bakılmak istenmekte olup eğitim verilmediği takdirde kötü davranışlar edindiği için birçok hayvan sokaklara terk edilmiş durumdadır. Köpeğinizin uzman kişiler tarafından eğitim almasını sağlayarak onu edineceği birçok istenmeyen davranıştan uzak olmasını sağlayacaktır. Köpek eğitimi Küçükçekmece bu konuda her zaman siz hayvan severlerin yanında ve hizmetindedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.