Köpek Eğitimi Labrador

Köpekler günümüz dünyasın da önemli bir yer tutmaktadır. Hele ki gümüz dünyasında köpekler DNA’ları birleştirilerek farklı köpek türleri elde ediliyor bu köpek türleri çok şirin ve ötekilerden farksız ama cins bakımından farklı yerlerde duruyorlar. Bazı insanlar köpeklerin sadece siyah beyaz gördüklerine inanırlar fakat köpeklere yeşil ve maviyi de görebilirler. Köpeklerin koku alma duyusu insanlarınkinden daha çok üstündür. İnsanlar geceyi daha karanlık görürken köpekler ise insanlarda daha çok karanlığı görebilir. Şuana kadar yaşayan köpek türlerinden en yükseği 29 yıl yaşamıştır. 1. dünya savaşında güvercin vb gibi kuşlardan sonra köpekler haberleşme için daha çok kullanılmıştır. Köpekler mama vb gibi yiyecekler yer fakat eğer bir köpek çikolata yerse hastalanabilir. Her insanda farklı bir parmak izi olduğundan köpeklerinde buyun izleri farklılık göstermektedir. Köpeklerden bu kadar bahsettiğimize göre gelin birkaç köpek türüne bakalım.

 

Alman Çoban Köpeği

Gösterişli ve olgun bir yapıya sahiptirler. Kemik yapıları hafif olmasına rağmen güçlü bir yapıya sahiptirler. Eğer bir kişi bu köpeği alacaksa Bilin ki kuvvetine bakıp almasıdır. Bu köpekler sahiplerine oldukça düşkünlerdir. Sahiplerine itaat eder yabancılara karşı çok yakın davranmazlar. İçgüdüleri koruma olarak yapılı olduğundan küçükken sosyalleşmeleri önemlidir. Yalnız kalmayı çok sevmezler. Ailesiyle zaman geçirmeyi sever. Gerektiğinde havlarlar gereksizce çok bir şey yapmazlar. Hafızası yüksek olduğundan öğrenmeye meyilli yüksektir. Eğitilmeye eğilimi olsun köpeklerden biridir. Saldırgan olanları da vardır. İnsanlarla çok iyi anlaşır ve samimiyet göstermeyi ihmal etmezler. Bu köpekler koku almasıyla ünlü olduğunda polis köpeği olarak kullanılabilir. Bu köpek yılda sadece 2 kez yıkanmalıdır. Bu köpekler çok fazla olmasa da sürekli tüy döken köpeklerdir.

Köpek Eğitimi Labrador

İrlanda Setter

Bu köpek çok zeki bir köpektir. Diğer hayvanlarla arası gayet iyidir. Uyum sıkıntısı hiç yaşamaz. Çok sosyal bir köpektir. Sahibine ve ailesine sadıktır. Hep koşmak ve uzun gezmelere çıkmak ister. Spor yaparken yanınızda bunması gereken köpekler arasında ideal bir köpektir. Özgürlüğüne düşün bir köpektir. Adeta insan gibi düşünebilen bir köpektir. Aşırı hareketli ve sevgi doludur. Aktif yürüyüşlerden hoşlanır. Eğer düzenli yürüyüşlere çıkartmazsınız kontrolden çıkabilir. Çocuklarla vakit geçirmeyi çok severler. Üstün koku alma yetenekleri sayesinde av konusunda oldukça iyi bir şekilde yetiştirebilirler.

Bakımı diğer köpeklere oranla kolaydır. Tüyleri yumuşaktır. Tüyleri haftada 1 defa taranmalıdır. Eğer böyle düzenli olarak tarasak güzel ve alımlı görünebilecek.

Picardy Çoban Köpeği

Bu köpek orta boyda vücut yapılarına sahiplerdir. Tüylerinin verdiği yapının aksine oldukça kaslı bir vücuda sahiplerdir. Bu köpek hayvanları korumak için yetiştirilmesi nedeniyle koruma ve bekçi köpeği olara büyüyor. Bu köpek oldukça sosyal insanlarla sevecen bir görünüme sahiptir. Egzersizlerini doğru ve zamanında yaptıklarında apartman hayatına ayak uydurabilirler. Özellikle bahçeli evler gibi evler bu köpekler için ideal bir yetiştirme ortamıdır. Bu köpeği yıkamamanız gerekiyor sadece tıraş etmeniz gerekiyor. Vücut bakımı için bu köpekler egzersiz önde gelen aktivitelerden biridir. Vücut yapıların kaslı olmasından oyun oynamak, koşmak gibi aktiviteleri aileleriyle birlikte yapmak isterler.

Köpek Eğitimi Labrador

Köpek Eğitimi Labrador hakkında bilgi vermek isterim. Bu köpek cinsi eğitim konusunda ilk ona girecek köpek cinslerden birisidir. Bu köpek cinsi eğitime çok yatkın bir köpektir. Bu tür köpekler komun sade 5 tekrarında komutu yerine getirmesiyle bilinirler. Labradorlar tam bir arkadaştır fakat küçükken sosyalleştirilmeleri gerekiyor. Bu ırk ortalama 12 yıl yaşamaktadır. Bu köpek cinsi duygusal sabırlı ve sahibine sadık bir türdür. Hareket etmeyi çok severler. Bu tür ırkı gereği suda oynamayı ve yüzmeyi çok sever. Labrador bir av profesyoneldirler. Labradorlar avı getirmek için yetiştirilmişlerdir. Bekçi köpeği olarak az olsa da kullanılmaktadır. İlk köpek besleyecekler için tavsiye edilen bir köpek cinsidir. Labradorlar ev veya apartmanda değil de bir kulübede yaşamak için uygun köpeklerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.