Köpek Eğitimi Newfoundland

Ülkemizde hayvanlara büyük sahip çıkılmaktadır. Eğer bir hayvana eziyet ediliyorsa hemen hayvanları koruma derneği olaya el atar ve o kişinin hayvana verdiği eziyet karşısında mahkemede hakkını arar. Özellikle evcil ve ahır hayvanlarına verilen zarar çok büyük. Ama hayvanlara zarardan çok onları beslemek ön planda oluyor. Hayvanlar gerçekten hayatımızda değerli bir yer tutuyor. Onalar verilen eğitim çok önemli. Mesela bir köpeğe verilen eğitim Eğer bir köpeğe kötü bir eğitim verilirse o köpek hırçınlaşabilir, saldırabilir. Köpekler günümüz dünyasına önemli bir yer tutmaktadır. Sokak köpekleri olsun, evcil köpekler olsun hepsi sonuçta bir canlı ve onlara iyi veya kötü eğitim vermek bizim elimizde. Köpeklerden konu açıldığına göre gelin şu köpek türlerine beraber bakalım.

 

Brüksel Griffonu

 

Bu köpeğin kürkü kendine hastır yani diğer köpeklerinkine göre dalgalı ve düzdür. Bu kedi oldukça sevecen, hareketli ve cana yakındır. Sahibine ve sahibinin sevdiği kişilere çok iyi arkadaş olur. Hareketli bir yapıya sahip olduğundan şımarık tavırlıdır. Dışarıdan izlenmek hoşuna gider. Sahibine yakın olmak ister. Sadece bir kötü alışkanlığı alınganlığa yatkın olmalarıdır. Beslenme hususunda çok seçicilerdir her mamayı yemezler. Bakıma her zaman yatkın köpeklerdir. Kürkü fırçalanmasa ruh haliyle üzgün olmasını belirtir. Bu köpeğin bir özelliği de asla tüy dökmez. Bu köpek apartman hayatına çok kolay adapte olur.Bu köpek egzersiz yapmasa bile kendi egzersizini hareketleriyle giderebilir.

Köpek Eğitimi Newfoundland

 

Bretonya Epanyölü

 

Breqarla ile DNA’larının çaprazlanması sonucu üretilmiş. Hafif bir kemik yapısına sahiptir. Cesur ve enerjik bir yapıya sahiptirler. Kulak yapıları kısa ve yere doğru sarkıktır. Gözleri açık kahverengidir. En güzel kürklerden birine sahiptir. Bu köpek akıllı, sevecen, dik duran ve zarif görünüme sahiptir. Eğitimi ise çok kolaydır. Küçük olmaları atletik bir yapı sağlamıştır. Başka ırkların yapamadığı konuları bu köpek azmi ve hırsı ile yapabiliyor. Çok zor koşullarda bile enerjik bir yapıya sahiptir. Av köpeği olan bu köpek kendinden çok ailesini düşünüp ismi ve ırkı av köpeği olsa da ailesine daha çok önem vermiştir. Çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla ara iyidir. Tama takılabilir fakat bu köpek dışarı da özgürce dolaşmak isteyecektir. Tüyleri kısa olsa bile taranmalı av köpeği olduğunda sıça yıkanmalıdır.Av köpeği ve ev köpeği olduğunda Kist aşısı vurulmalıdır. Bahçesi olan evlerde daha çok rahat eder. Apartman gibi yerlerde canı sıkılır. Her zaman egzersiz yapmalıdır aksi takdirde kilo alabilir.Egzersiz yaptırılmasa davranış bozukluğu olabilir.

Kuvasz

 

Bir koyunu andıran görüntüsü ile göze çarpar. Bu köpekler cesur ve soğukkanlı köpeklerdir. Cesur olmaları yanında merakına düşkün köpeklerdir. Oldukça kararlı olan bu köpekler asla korkmazlar.Kurtlara göz açtırmadığından tam bir koyun köpeği olarak bilinebilir. Bu köpekle tasma takılması önerilmez. Özgürce gezmeleri önerilir. Ailesine Dostuna karşı hep sadıktır. Sürekli tek olmak isterler. Eğitim hususunda ona çok sert davranmamalı ve hep yanında olmalısınız. Boş yeşil alanları çok sever yani koşup oynayabileceği yerleri. Kürkünü haftada 1 defa yıkamanız onun için rahatlık sağlayacaktır.

Köpek Eğitimi Newfoundland

 

Köpek eğitiminde en önemli hususlardan biri köpeğinizi nasıl eğittiğiniz eğer köpeğinizi kötü bir şekilde saldırgan bir şekilde eğitiyorsanız o köpeğe yapılmış bir kötülüktür, çünkü köpeklerinde bir duyguları vardır onların duygularıyla oynanmaması gerekmektedir. Köpek Eğitimi Newfoundland hakkında birkaç bilgi vermek isterim. Bu köpek türleri oldukça narin, zarif ve oldukça büyük köpeklerdir. Bu köpekler tam bir su düşkünüdür. Su nerde bu köpek orda diyebiliriz. Bu köpekler genelde cankurtaran olurlar. Pek çok kişi bu köpek sayesinde kurtulmuştur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.