Köpek eğitimi oteli

Köpekler insan hayatında çok önemli yeri olan bir hayvan türüdür. Köpekler insanların en iyi dostu olarak bilinip, en çok sahip olunan hayvanlar arasına girer.Köpeklerin işte bu öneminden dolayı onların bakımını da önemsemek zorundayız. Köpeklere karşı olan sorumluluklarımız arasında köpek bakımının yanıda bir de onların eğitimi vardır. Her iki sorumluluğa karşın köpekseverlerin hassas olunması gerektiğini bilmesi gerekir. Eğer bu bilinçle hareket edilirse dostumuz olan köpekler de mutlu olmuş olurlar, aynı zamanda biz de onların mutluğuyla huzura kavuşuruz ve hayattan büyük hazlar alırız. Hem de köpeğimizle beraber yaşamış oluruz bu hazzı. Köpek eğitimi oteli de bu hazzı bizlere veren nimetlerdir.

İnsanlar doğuştan gelen yapıları gereği hayatlarını paylaşacaklarI birilerini ararlar. Bu birileri insan olabileceği gibi hayvanlar da olabilir. Daha doğrusu köpekler de olabilir. Hatta çoğu zaman bir hayvan dost edinilecekse bu hayvan köpek olur. Ancak hayat akışı gereği, yaşamdaki yoğun tempolardan dolayı köpeklere yeteri kadar ilgi gösteremeyebiliriz. Onlara yeteri kadar zaman ayıramayabiliriz. Bu da onları mutsuz eder. Onlar mutsuz olduğunda da köpekseverler mutsuz olurlar. İşte bu hayatın bize sunduğu şartlar karşısında çare bulmak gerekir. Bu konuda köpekseverlere yardımcı olabilecek köpek eğitimi oteli adı altında kurulmuş ve işletilen konaklama yerleri ülkemizde mevcuttur. Bu da köpek sahipleri için bir şanstır. Bu şansı değerlendirmek de yine köpek sahiplerine kalmış bir şeydir. Bu otellere köpeklerimizi istediğimiz zaman bırakabilir ve gözümüz arkada kalmadan köpeğimizi bu tarz otellere emanet edebiliriz. Bu tip oteller köpek bakımlarını gerçekleştirdikleri gibi köpeğin eğitimi konusunda da köpek sahiplerine destek olurlar. Bu saydığımız hizmetleri tabiki belli bir ücret karşılığında yapmaktadırlar. Ücretler otellere göre değişim göstermektedir. Otelin kalitesine göre ve oteldeki verilen hizmetin seviyesine göre belirlenir bu fiyatlar. Köpekseverler de tercihlerini bu bağlamda yapmaktadırlar.

Köpek eğitimi oteli

Köpek eğitimi oteli ücretlerini köpeklerin cinslerine göre, köpeklerin büyüklüklerine göre belirlemektedir. Her otl kendine göre bir fiyat biçer. Ancak tabiki belirli piyasa fiyatları da vardır. Yani en azından belli bir fiyat aralığı hakkında bilgi sahibi olunabilir. Ufak bir araştırma yaparak bu fiyatlara rahatlıkla ulaşılabilir. İnternet yoluyla veya telefonla iletişime geçilebilir.. Ama demin de dediğimiz gibi oteller fiyatları kendi verdiği hizmetin kalitesine göre değiştirebilmektedir. O yüzden kesin bir şey söylemek söz konusu değildir. Ancak genel anlamda fiyat aralığı budur. Bunların yanında bu eğitim otelleriyle ilgili seçim yaparken otellerde çalışan personellerin yeterliliğini değerlendirmek lazımdır. Çünkü köpeğe bakacak veya köpeği eğitecek olan o personellerdir.

Köpekler bizim değerlerimizdir. Onlara iyi bakmak, onları yaşamlarında rahat olmalarını sağlamk insani bir görevdir. Bu görevleri kendine kabul ettirebilmiş insanlar da köpek eğitimi oteli adı altında işletilen kurumları değerlendirmelilerdir. Otellerde profesyonelce çalışan, bu konularda uzmanlaşmış insanları bulmak zor değildir. O yüzden köpeğiniz üzerinde yapılacak olan eğitim çalışmalarında da bakım için yapılacak çalışmalarda da gözünüzün arkada kalmasına gerek yoktur. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki köpeğinizi bu oetellere ne kadar süre teslim edeceğiniz, yani kaç gün trslim edeceğiniz size bağlıdır. Bu konuda özgürlük köpeğin sahibine aittir. Köpeğinizi kaç gün veya kaç ay emanet edebileceğiniz sizi hayat şartlarınıza bağlıdır. Eğer uzun süre köpeğinizi emanet etme durumunuz varsa o süre zarfında köpeğinizi ziyaret etme imkanına da sahip olursunuz. İstediğiniz saatte köpeğinizi görerek, hatta onunla vakit geçirerek köpeğinizle aranıza mesafe koyulmasını da engelleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.