Köpek Eğitimi Uzmanı

Köpek eğitim uzmanı olmak için yola çıkan kişinin başta bunun zor ve meşakkatli ve fedakârlıklar isteyen bir meslek olduğunu bilmesi gerekir. Bu yüzden köpek eğitmeni nasıl olunur konusundan önce; köpek eğitmeni olurken sahip olmanız gereken özellikler sizde var mı ona bakmak gerekir. Sürekli temas kuracağınız canlı bir köpektir ve sizden çok başka bir yaradılışa sahiptir.
Köpek eğitimi uzmanı nasıl olunur konusundan önce köpek eğitmeni olurken sahip olmanız gereken özellikler sizde var mı ona bakmak gerekir. Bu meslekte çalışacak kişinin;  bu mesleği uzun yıllar yapabilmesi için bazı nitelikleri olması ve her şeyin başında köpekleri cins, ırk ayırmadan hepsini çok sevmesi şarttır.

Köpek Eğitimi Uzmanı

Köpek Eğitimi Uzmanı

Her şeyden önce çok ama çok sabırlı, daima güler yüzlü, pozitif yaklaşımı benimsemiş, çabuk sinirlenmeyen, sesini ve vücut hareketlerini kısacası beden dilini iyi kullanan biri olmalıdır. sakin ve dikkatli hareket eden, spor yapmayı seven, daima sağlıklı ve iyi beslenen, bedeni rahatsızlıkları olmayan, psikolojik olarak toleranslı yapıya sahiptir. Aynı zamanda dünyadaki bu meslekte olan  gelişmelere  ve yeniliklere açık; modern, farklı kültür ve anlayışa sahip insanlara karşı anlayışlı, araştırmacı, dünyadaki tüm  köpek ırklarını iyi tanıyan biri olmalıdır. Kaba ve şiddet içeren hareketlerden kaçınan, kişi olarak  hareketli ve sportif olan, yaz- kış her tür  hava şartında çalışmaya uygun, hijyen kurallarına önem gösteren kişilerin çok başarılı köpek eğitmeni oldukları görülmektedir.

 

Bu özelliklere sahip olan uzmanlar hem  başarılı olmakta; hem de köpek eğitimi alanında önemli maddi kazanç sağlamaktadırlar.
Köpek eğitim uzmanı olmak için altın bazı kurallardan en önemlisi; sürekli gelişmeler ve dünyadaki yeni eğitim tekniklerini öğrenmeye açık olmaktır. Ülkemizde giderek popülerleşen  bu meslek için  henüz üniversitelerde ve ya  meslek liselerinde bölüm olmamakla birlikte, özel kursların sayısı gün geçtikçe artmakta olup, köpek  eğitmeni yetiştirdiği görülmektedir. Sizlerin de bu konuya ilgisi var ise b kurslardan yararlanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.