Köpek Kuaför Ve Yıkama Hizmeti

Köpek Kuaför Ve Yıkama Hizmeti

Pet yıkama ve pet kuaförü işlemi denilince aklımıza kedi ve köpeklerin temizlenmesi yıkanması gelmektedir. Köpekleri yıkama işlemini ve köpek kuaförü konularını inceleyecek olur isek; köpekleri yıkama işlemi sıkça yapılmamalı, köpeğimizi temizlemek için başka yöntemlere başvurmalıyız. Eğer köpeğimiz kokuyor ve kaşınıyor ise yani artık köpeğimizin mutlaka yıkanması gerekilecek ise, çok dikkatli bir şekil de yapılmalıdır. Köpekleri yıkama esnasın da mutlaka köpeklere özel üretilmiş ve köpeğimizin cinsine uygun köpek şampuanı ile yapılması gerekir. Köpekleri yıkama işlemi neden sık yapılmamalıdır çünkü köpekler de ter bezleri yoktur bu yüzden köpekler terlemez. Derilerinin yumuşak kalması için deride bulunan yağ dokusundan yararlanırlar.

Köpekleri sürekli yıkamak deri de bulunan yağ dokusunun azalmasına ve zaman ile yok olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden köpekler sürekli olarak yıkanmamalıdır. Köpeğin yıkama suyu soğuk ile sıcak ortasın da yani ılık civarın da olmasına dikkat edilmeli. Köpekleri yıkama işlemi yapılırken nelere dikkat edilmelidir: Köpek banyosu yaparken en çok dikkat edilecek kısım kulaktır. Köpeği yıkadıktan sonra özellik ile kulak kısımlarını dikkatli şekil de kuruttuğumuzdan emin olmalıyız. Köpekler de en fazla enfeksiyon oluşan yer kulak içi olduğu için köpeklerin kulak temizliği köpek banyosu sonrası kesinlik ile yapılması gereklidir. Köpek yıkama işlemi bittikten sonra havlu ile ıslaklığını alıp daha sonra da kurutma makinesi ile kurutmak gerekir. Kurutma işlemi bittikten sonra köpek fırçası ile fırçalama ve tarama işini gerçekleştirilir. Öze olarak köpeğimizi kendimiz yıkarken veya yıkama işlemi için köpek kuaföründen yardım alırken şunlar yapılmaktadır; Köpeğinizi fazla yıkamamalısınız. Köpek temizliği için başka yöntemler kullanabilirsiniz.

Köpekleri yıkama işlemi yapılırken kesinlik ile köpeğin cinsine uygun şampuanı kullanın, köpek banyosu bitimi sonrası kulak temizliğini yapın, köpeğinizi kuruladıktan sonra mutlaka köpek fırçası ile fırçalayın ve tarayın. İstanbul da çok sayıda pet kuaför bulunmaktadır ve bu pet kuaförler bizim yerimize de yıkama işlemini yapmaktadır. Köpeklerin bakımlarını ve ihtiyaçlarını karşılamak artık çok daha kolay ve çok daha hijyenik ortamlar da yapılmaktadır.

Köpek Kuaför Ve Yıkama Hizmeti

Köpeklerin tıraş, banyo, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği gibi ihtiyaç duyduğu bütün bakım hizmetleri ve pet malzemeleri artık kısa süre için de gerçekleştire bilmekteyiz. Köpeklerin deri, tırnak ve tüy sağlığının korunması için düzenli olarak bakıma ihtiyaçları vardır ve köpeklerin diğer hayvanlara kıyas ile daha kısa sürede bakımlarının tekrar edilmesi gerekmektedir bu yüzden köpeklerin tıraş, banyo, tırnak kesimi ve tarama işlemleri düzenli olarak yapılmalıdır. Makine tıraşı, makas tıraşı, tırnak kesimi, banyo ve hayvan tıraş hizmetleri köpeklere yapılmaktadır. Tıraş makinesi, makas uçları, makas vb. tüm hayvan tıraşı yapılırken kullanılan malzemeler sterilizasyon amacı ile, ultraviyole ışın altın da ve her tıraştan sonra özel dezenfektan spreyler ile dezenfekte edilmektedir. Tüy kesimi ve banyo yapımı da steril koşullar da uygulanmaktadır. gezici Köpek kuaförlerin de yapılan hizmetleri detaylı olarak açıklayacak olur isek;

Makina tıraşı işlemi tüy dökülmesini azaltmak için yapılır. Tüyler isteğe göre en az 3mm ve en çok 2 cm arasın da değişen uzunluklar da kesilir ve daha sonra köpeğin cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. İkinci tıraş biçimi olan makas tıraşı işlemi; tüylerin daha uzun bırakıldığı, dış güzellik için tercih edilen tıraş biçimidir bu işlemden sonra da köpeğin cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur ve daha sonra makas ile tüyler istenilen boyda kısaltılır. Köpek yıkama, tıraşlama ve daha bir çok hizmetten artık kolayca yararlanılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.