İstanbul Köpek Eğitimi, İleri İtaat Eğitimi, Temel İtaat Eğitimi, Tuvalet Eğitimi

Maltepe Köpek Eğitimi

Köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda son yıllarda oldukça profesyonel bir anlayış söz konusudur. Özellikle köpek sahipleri köpeklerinin daha iyi eğitimli ve bakımlı olması adına köpeklere özel eğitim merkezlerinde çeşitli eğitimler almasını sağlıyorlar. Köpeklere verilen eğitimler köpeklerin hem sosyalleşmesini sağlıyor hem de gelişimlerine büyük bir katkı sunuyor. Bu nedenle İstanbul’un Maltepe ilçesinde yer alan Maltepe köpek eğitimi merkezi köpeklerin eğitim ve bakımları konusunda profesyonel bir hizmet sunuyor. Maltepe köpek eğitimi merkezi her ırktan köpeğe çeşitli eğitim programları doğrultusunda kaliteli eğitim hizmeti veriyor. Verilen eğitimler temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi gibi köpeklerin gelişimleri için önemli olabilecek eğitimlerden oluşuyor.

Maltepe Köpek Eğitimi

Maltepe Köpek Eğitimi Merkezi Temel İtaat Eğitimi

Maltepe köpek eğitimi merkezi köpeklerin alması gereken temel itaat eğitimini yaklaşık 4 hafta içerisinde tamamlıyor. Temel itaat eğitimi köpeklerin diğer eğitimlerde başarı gösterebilmeleri gereken en temel ve zorunlu eğitim olarak dikkat çekiyor. Maltepe köpek eğitimi merkezinde temel itaat eğitimi konusunda uzman köpek eğitmenleri aracılığı ile tasma ve kayış yardımı ile köpeklerin temel komutlar olan koş, yürü, bekle, yat gibi temel komutların öğretilmesi esasına dayanıyor. Temel itaat eğitimi köpeklerin sahipleri ile arasında bağ kurması açısından oldukça önemli bir eğitimdir. Bu eğitim ile birlikte köpekler sahiplerinin komutları olmadan herhangi bir işlem yapmazlar.

Her ırktan köpeklere verilebilen temel itaat eğitimine köpekler yavruyken başlanması köpekler için daha verimli bir hale gelmesine neden oluyor. Belli bir çağa gelmiş köpeklerin temel itaat eğitimlerine ayak uydurmaları oldukça zor oluyor. Bu nedenle temel itaat eğitimlerine yavruyken başlanması ideal bir başlama süresi olarak dikkat çekiyor. Köpek eğitim uzmanları ellerinde bulunan kayış veya tasmayı gergin tutarak ya da gevşek bırakarak temel komutlar konusunda köpeklerin belli bir seviyeye gelmesi sağlanıyor. Eğitim süresi 4 hafta sürüyor ancak bu bazı köpeklerin davranışsal özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor. Temel itaat eğitiminin süresinin sonunca başarı gösteren köpekler ileri itaat eğitimine alınırken belli bir başarı seviyesini geçemeyen köpeklere ise geri beslemeler ile tam anlamı ile başarılı olması sağlanıyor.

Maltepe Köpek Eğitimi Merkezi İleri İtaat Eğitimi

Maltepe köpek eğitimi merkezinde köpeklere temel itaat eğitimi verildikten sonra başarı gösteren köpeklere ileri itaat eğitimi veriliyor. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitiminde olduğu gibi 4 haftalık bir süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Köpekler eğer ki temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde geçmişlerse ileri itaat eğitimini alabiliyorlar. Temel itaat eğitimi almayan köpeklere ileri itaat eğitimi verilmiyor. İleri itaat eğitimi her ırktan köpeğe verilebilen bir eğitim olarak dikkat çekiyor. Maltepe köpek eğitimi merkezinde köpek eğitmenleri tarafından tasma ya da kayış yardımı olmadan temel komutların ses ve işaret komutları ile köpeklerin disipline edilmesi sağlanıyor.

İleri itaat eğitimi temel itaat eğitimine göre biraz daha zordur. Bu nedenle ileri itaat eğitimi verilecek olan köpekler eğitim alanı olarak dikkatlerini dağıtmayacak bir eğitim alanında eğitim almalıdır. Dış çevreden gelen ses ve gürültü gibi etkenler köpeklerin dikkatini dağıtacağından bu durum eğitimin kalitesini düşürebiliyor. İleri itaat eğitimi neticesinde başarılı olan köpekler eğitimlerini tamamlayarak sertifika alırken başarı gösteremeyen köpekler ise zayıf oldukları yerlerden yeniden eğitim alarak başarılı olana kadar eğitimleri uzman eğitimciler tarafından veriliyor. Temel ve ileri itaat eğitimi neticesinde köpeklere verilen tuvalet eğitimlerinden daha yüksek oranda başarı elde edilebiliyor. Köpekler bu eğitimlerin neticesinde yabancılara gitmeme alışkanlıklarını da ediniyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.