Maltesse Terrier Köpek Eğitim Süreci

Maltesse Terrier ortalama 15 ila 18 yıllık bir ömre sahip, en popüler ve ucuz dekoratif köpek ırkıdır. Evin şartlarına uyum sağlayabilen Maltesse Terrier, sevecen yapıları nedeniyle özellikle gerekli eğitimleri aldıkları takdirde insanlarla ve diğer köpek türleri ile güçlü dostluklar kurabilirler.Maltesse Terrier cinsinin sevecen, oyuncu, insanlar tarafından bakılmayı seven, dizlerinin üzerinde durmayı seven ama aşırı ilgiyi sevmeyen, öğrenmeyi seven, sosyalleşmesi kolay gibi birçok özelliği vardır.

Maltesse Terrier Irkı

Maltese Terrier dökülmediğinden dolayıtüyleriniher gün taranmasına gerek yoktur. Maltesse Terrier’in günlük bakımı çok basit ve kısa ömürlüdür. Maltesse satılıkköpeklerinin sadece göz çevresindeki huzursuz tüylerin temizlenmesi gerekir. Bazı Maltese Terrier türlerinde, daha iyi bakım için tüylerini 1 ila 5 cm uzunluğunda tutmak için tıraş edilebilir. Bazıları tüylerin birbirine karışmaması için sarılabilir. Maltesse Terrier köpek ırkı da uygun fiyata sunulmaktadır ve Malta Terriere Türkiye genelinde uygun fiyatlarla en popüler küçük yapılı köpek ırklarından biridir.

Maltesse Terriere sayesinde hayatınıza renk katabilir, günlük stres ve zihinsel stresten kurtulabilirsiniz.Maltesse satılıkbildiğimiz en sadık dekoratif köpektir. Ele rahatça oturur ve minik görünümü ile hoş pozlar verir. Peluş hayvansı görünümü ve beyaz tüy yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca bu, onun dikkat etmeyi sevdiği yadsınamaz özelliklerinden biridir. Çok arkadaş canlısı ve sadık köpeklerdir. İtaat ve hafif eğitim konusunda endişelenmeyin. Bakımı zor ve kirlenmeyi sevmeyen bir cinstir.

Maltesse  Cinsinin  Özellikleri Nelerdir?

Maltesse satılıkfarklı bir isimle bilinir. Sevecen ve küçük olduklarından eğlence için tercih edilirler. Bu nedenle genellikle küçük aileler veya tek çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Çocuklarıyla eğlenmekten ve aileye yeni bir arkadaş eklemekten keyif alırlar. Sonuç olarak, bu, aile köpeklerinin en ideal ırklarından biridir. Sahibine olan sadakati ve itaati onun en belirgin özelliklerindendir. Sevgi ve ilgi göstermek onu deli eder. Bu onun en çok sevdiği şeylerden biridir.

Küçük boy, kurnaz ve tehditkâr yönlerini gizlemez. Sinirlendiğinde saldırabilir, öfkesini senden çıkaramadığında çeşitli nesneleri kırmaya çalışacaktır. Bu durumdan kurtulmak için ona öfke göstermemelisiniz. Oldukça itaatkâr olmaları da mümkündür. Tamamen sizin yaklaşımınıza ve tavrınıza dayalıdır.

Maltesse satılıksahiplerine çok düşkündür. Onu en iyi arkadaşı ve güvenilir kişi olarak seçer. Ancak bu güveni kaybetmek kolaydır. Yabancılara karşı tutumu şefkatli ve naziktir. Bu herhangi bir soruna neden olmaz. Çeşitli evcil hayvanlarınızla bağ kurmaya çalışır. Maltesse için bu durum olumlu yönde gelişirse yeni dostluklar ve güzel resimler ortaya çıkabilir. Hemfikir olduğu çeşitli hayvanlarla yeni eylemlerin deneyimini verir. Sevdikleri oyunları denemeye çalışır. Bu durum başarısız olduğunda komik görüntüler oluşturur.

Zeki ve duygusal varlıklardır. Her türlü zekâ gerektiren oyunlarda hüsrana uğrayacaksınız. Ancak, duygularına hızla yenik düşebilirsiniz. Gördüğü, duyduğu, hissettiği veya farkında olduğu her türlü tehlikeden uzaklaşabilir. Maltesse satılıkeski neşelerini ve enerjilerini kaybederler ve halsizleşirler. Bu sık sık olabilir. En olumlu yönlerinizi ona yansıtmaya çalışın ve sizin için ne kadar değerli olduğunu ona söyleyin. Emin olun, bunu gördüğüne çok sevinecek ve size olan bağlılığı artacak.

Maltesse Nasıl Tımar Edilir?

Maltesse  bakımı oldukça zahmetli olabilir. Bu, sık bakım gerektiren ve son derece dikkatli olmak isteyen köpek türüdür. Özellikle ağzında ve kürkünde leke veya kir oluşumundan nefret eder. Eğer öyleyse, siz temizleyene kadar yalnız bırakılmayacak. Bunlar havlamaya ve sizi rahatsız etmeye devam etmesinin ana nedenleri.Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.