Ortaköy Köpek Eğitimi

İnsanlarla aynı ortamda yaşayan köpeklerin eğitimli olmaları oldukça önem arz eder. Köpek sahibinin köpeği ile sağlıklı ilişki kurabilmesinde ve aralarındaki bağın güçlü olmasında köpek eğitiminin yeri çoktur. Köpek aldığı eğitim neticesinde sahibinin verdiği bir takım basit komutları yerine getirmeyi öğrenerek iletişim konusunda önemli bir gelişme sağlar. Bu eğitimi verebilmek için köpek eğitimi hakkında yeterli derecede bilgi sahibi olmak gerekir. Her köpek sahibi bu bilgiye sahip olmayabilir. Köpeğine gerekli eğitimi veremeyeceğini düşünen köpek sahibi bu eğitimi köpeğine sağlamak için köpek eğitim merkezine müracaat eder. Bunlardan bir tanesi olan Ortaköy Köpek Eğitimi köpeğini eğitmek isteyen köpek sahiplerine tam olarak destek sağlıyor.

Ortaköy Köpek Eğitimi

Ortaköy Köpek Eğitimi Uygulamaları

Köpek sahibi, köpekleri için bakım ve eğitim yönünden teknik olarak destek almak amacı ile eğitim merkezlerinden yardım isterler. Ortaköy Köpek Eğitim Merkezi eğitmenleri bu alanda ihtiyaç duyulan köpek sahiplerinin adreslerine giderek ön görüşme sağlarlar. Bu ön görüşmede köpeğin sorunları ve eksiklikleri hakkında bilgi alınır. Eğitmen hem köpeğin cinsini ve arzu edilen eğitimin türü hem de köpeğin yaşı, boyu, ağırlığı, karakter yönden özelliklerini dikkate alarak uygulanabilecek çözümün analizini yapar. Gerekli tespit yapıldıktan sonra köpek eğitmen eşliğinde Ortaköy Köpek Eğitimi Merkezine getirilir. Eğitim merkezine getirilen köpek diğer ırk köpekler ile herhangi bir geçimsizlik durumu yaşamaması açısından ayrı olarak bakımı ve eğitimi sağlanır. Eğitim merkezine getirilen köpekler öncelikle boy ve kilo ölçümüne tabi tutulurlar. Daha sonra veteriner hekim tarafından sağlık durumlarına bakılır. Eğitim merkezine getirilen köpekler önceden alışmış oldukları mamalar ile beslenirler. Çünkü alışık olmadığı mamanın yenmesi durumunda köpekte ishale neden olabilir. Ortaköy Köpek Eğitimi bu konuda oldukça titiz davranır.

Ortaköy Köpek Eğitimi Kapsamı Nedir?

Ortaköy Köpek Eğitim Merkezine getirilen köpeklerin öncelik olarak eğitim seviyeleri incelenir. Köpek itaat eğitimleri kapsamında yetersiz seviyede ise durum analizi yapılarak köpeğe ne şekilde ve hangi sıklıkla eğitim vermelerin gerektiğinin bilgisi köpek sahibine iletilir. Köpek sahibi köpeğin eksikliklerinin giderilmesine yönelik onay vermesi durumunda köpek için özel olarak planlanmış eğitim uygulamasına geçilir. Köpeğin itaat eğitimlerini eksiksiz olarak alması oldukça önemlidir. İtaat eğitimini tam olarak alan köpek daha sonra alacağı eğitimler için hazır olur. Ortaköy Köpek Eğitimi Temel İtaat Eğitimi kapsamında köpeğin tasmalı olarak otur, kalk, yat, yuvarlan, yürü tarzındaki komutlarını sistemli olarak öğrenmesini sağlar. Tasmalı itaat eğitimini başarıyla tamamlayan köpekler, ileri itaat eğitimini tasmasız olarak alırlar. Tasmasız eğitimlerde sadece sözlü komutlar verilerek eğitilirler. Ortalama olarak bir ay gibi kısa sürede eğitim tamamlanır. Ortaköy Köpek Eğitimi, köpeğin eğitim hizmetleri yanında bakımlarının sağlanmasında da katkıda bulunur. Her köpeğin tüy bakımı birbirinden farklıdır. Mevsim değişikliği nedeni ile tüy döken köpekler veteriner önerisi ile ek gıda alırlar.

Ortaköy Yerinde Köpek Eğitimi

Ortaköy Köpek Eğitimi programlarında köpeğin yaşadığı yere giderek verilebilecek eğitimleri de kapsar. Henüz aileye yeni katılmış bir köpek nasıl hareket edeceğini bilemez. Köpek evin her odasını iyice tanıması ve kendisin de yatacağı yeri ve tuvaletini edeceği yeri bilmesi gerekir. Bu anlamda köpek sahipleri bu konuda köpeği doğru yönlendirmelidir. Henüz sahibine itaat etmeyi bilmeyen köpek sahibinin komutlarını anlamayacağı için köpeğin bunları öğrenmesi zorlaşır. Diğer yandan köpek sahibinin de köpekle doğru iletişim kuramaması da sorun yaratacaktır. Böyle durumlarda özel köpek eğitmenlerini köpeğin yaşadığı alana gönderen Ortaköy Köpek Eğitim Merkezi, köpeğin tüm sorunlarının çözülmesinde aktif rol alır. Ortaköy Köpek Eğitimi yerinde köpek eğitimi programlarında Puppy Eğitimi, Temel İtaat Eğitimi, İleri İtaat Eğitim ve Bodyguard Eğitimine yer verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.