Samandıra Köpek Eğitimi

Samandıra da evcil hayvanları sayı bakımından çok olması sebebiyle hayvanların eğitimi ile ilgili de sorumluluk alabilecek bir kurumun varlığı gerekmektedir. Bu sorumluluğu taşıyabilmek amacıyla kurulan samandıra köpek eğitim merkezi yaptığı işin bilincinde ve yeterli tecrübeye sahip deneyimli kadrosuyla köpekleriniz için gerekli altyapıyı oluşturmayı hedefliyor. Veteriner hekimler eşliğinde köpeklerinizle ilgili her konuda hizmet verilmesi mümkün. Hayvanlar insanların uzun dönemler boyunca sahip olduğu en sadık dostlar olmuştur belki de. Bir köpeğin bakımını üstlenmek, onunla ilgilenmek ne kadar zor bir sorumluluk ise ona gerekli eğitimi vermek ve hareketlerinizle sizi anlaması da yerine göre sizin için zor olabilir.

Samandıra Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi Nedir? Nasıl Verilmelidir?

Samandıra Köpek Eğitimi ile köpek sahibi ile köpek arasında etkili iletişimi sağlayabilmek ve birlikte yaşama ayak uydurabilmesi için temel komutların köpeğe öğretilmesidir. Temel ihtiyaçları için yapmanız gerekenleri ve günlük yaşamından işine yarayacak pek çok bilgiyi evcil hayvanınızla sizin aranızda oluşturduğumuz bağ ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Dış dünyaya daha kolay adapte olan köpeğiniz için hayat daha da kolaylaşacaktır. Ayrıca bazı köpeklerin ırkı ve cinsi gereği diğer köpeklere nazaran daha saldırgan ve asi olabilir. Bu saldırganlığı azaltıp size ve çevrenizdekilere zarar verme olasılığını minimuma indirebilirsiniz. Bu eğitimleri isterseniz merkezimize gelerek aldırabileceğiniz gibi ev ortamında kendi koşullarında da aldırmanız mümkün. Ev ortamında alınan eğitimlerde devamlılığı daha kolay ve uzun süren sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Bir hayvanı eğitmek kolay olmadığı gibi kullanılan yöntemlerin çok büyük etkisi vardır. Köpeğinizi cezalandırarak eğitme düşüncesi kesinlikle yanlış olup köpeğinizle kuracağınız bağın zedelenmesine sebep olmaktadır. Pozitif eğitim anlayışla ödüllendirerek öğretme taraftarıyız.

Köpeğinizin Eğitime Yatkınlığı

Bazı köpekler genel özellikleri itibariyle eğitimleri daha kolay anlar ve kavrarlar. Bazı köpeklerde eğitimi uygulama aşaması diğerlerine göre güçleşebilir. Bunu tetikleyen pek çok faktör olabileceği gibi en önemli faktör ırkı ve cinsine bağlı algı kapasitesidir. İkincisi köpeğinizin yaşıdır. Küçük yaşta eğitimi kapması evcil hayvanınızın her zaman daha kolaydır. Yaş geçtikçe otorite kurmanızda gittikçe güçleşecektir. Diğer bir faktör de uygulanan eğitimin sürdürülebilir ve doğru bir eğitim olması. Köpek eğitim merkezinde eğitimi alma aşamasında ya da sonrasında alınan eğitimleri devam ettirmek köpeğinizin bunu yaşam kuralına dönüştürmesi büyük ölçüde size bağlıdır. Pozitif eğitimle ödül ve oyunlarla yapılan tüm yaklaşımlar sizin ve sadık dostunuz arasındaki duygusal bağ içinde olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Eğitim ve Aktiviteler

Evcil hayvanlarınızın gün içinde yapması gereken egzersizler, koşu, oyun, yürüyüş gibi aktivite ihtiyaçları karşılanmaktadır. Eğitimde köpeğe göre belirlenmektedir. Eğitim aşamaları şu şekilde olup “Yavru Köpek Uyum ve Tuvalet Eğitimi’, ‘ Temel İtaat Eğitimi’, ‘İleri İtaat Eğitimi’, ‘İşaret Dili Eğitimi’, ‘Davranış Eğitimi’ köpeğinizin yaşına büyüklüğüne göre alacağı eğitim belirlenebilmektedir. Bazı köpeklerde anne ve babasından gelen genlerle davranış bozuklukları meydana gelmiş olabilir bunun içinde gerekli eğitim ve destek verilmektedir. Gerekli rehabilitasyon merkezimizde sağlanarak köpeğinizdeki davranış bozuklukları giderilebilir itaati konusunda daha hızlı gelişmeler kaydedilebilir.

Köpek Eğitimi Fiyatları

Köpeğiniz için aldıracağınız ücret köpeğinizin ne durumda olduğuna bağlıdır. Her köpek için aynı fiyatı garantileyen ya da fazlasıyla ucun fiyatlar veren eğitim merkezleri kandırmaca olup eğitim önceliği olmayan para tuzağı olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına en doğru bilgiyi köpeğinizin eğitim seviyesi, cinsi, yaşı, ve saldırgan olup olmaması, davranış bozukluluğunun olup olmaması gibi kriterler sonucunda belirlenebilecektir. Ucuz olduğu için köpeğinizi yanlış ellere teslim edip sonunda hayal kırıklığına uğramak yerine, köpeğiniz için en doğru eğitimi içiniz rahat bir şekilde aldırmak için bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.