Sancaktepe Köpek Eğitimi

Köpek sahipleri ister daha önce bakımlı ve eğitimli köpekleri isterlerse bir sokak köpeğini sahiplensinler tüm köpeklerin eğitimleri ve bakımları için belli bir sabır örneği göstermeleri gerekiyor. Köpek eğitimlerinde köpek sahiplerinin tecrübeli olmaları köpeklerin eğitimleri konusunda oldukça önemlidir. Ancak belli zamanlarda köpek sahiplerinin tecrübeleri ne kadar yüksek olurlarsa olsunlar köpeklerin eğitimleri için köpek eğitim merkezlerine ihtiyaç duyulur. İşte sancaktepe köpek eğitimi bu konuda köpek sahiplerinin yardımına koşarak köpeklerin eğitimleri konusunda kaliteli hizmetler veriyor. Köpeklerin eğitimleri oldukça büyük önem taşıyor. Aldıkları eğitim ile daha da sosyalleşen köpekler eğitimler sayesinde sahipleri ile daha iyi iletişim kurabiliyorlar. Bu nedenle sancaktepe köpek eğitimi merkezi köpeklerin eğitimleri konusunda oldukça titiz bir hizmet vererek köpek sahiplerinin köpekleri için istedikleri eğitimleri almasını sağlıyor. Sancaktepe köpek eğitimi merkezinde köpeklere verilen eğitimlerin birden çok çeşidi bulunuyor. Sancaktepe köpek eğitimi merkezinin köpeklere sunmuş olduğu eğitimlerin başında temel itaat eğitimi geliyor.

Sancaktepe Köpek Eğitimi

Temel İtaat Eğitiminin Özellikleri Nelerdir?

Sancaktepe köpek eğitimi merkezinin köpeklere sunmuş olduğu eğitim programların başında temel itaat eğitimleri geliyor. Temel itaat eğitimleri köpeklerin diğer eğitimlerde başarı elde etmelerini sağlayan en önemli eğitimlerin başında geliyor. Temel itaat eğitimi her ırktan köpeğe verilen bir eğitimdir. Eğitimin ortalama süresi yaklaşık 4 hafta sürüyor. Ancak temel itaat eğitiminin süresi köpeklerin ırk yapılarına ve davranış özelliklerine göre farklılıklar gösteriyor. Uysal köpekler için temel itaat eğitimleri yaklaşık 4 hafta sürerken saldırgan yapıdaki köpekler için bu süre biraz daha artıyor. Temel itaat eğitimi sancaktepe köpek eğitimi merkezinde köpek eğitim uzmanları aracılığı ile tasma ya da kayış yardımı ile verilen bir eğitim şeklidir. Temel itaat eğitimindeki amaç köpeklere temel komutların öğretilmesidir. Temel komutlar kalk, yürü, koş, bekle ve dur gibi komutlardan oluşan köpeklerin itaat konusunda öğrenmeleri gereken konulardır. Köpekler temel itaat eğitimini alırken köpek eğitim uzmanının tasmayı ya da kayışı tutuş şekliyle köpeklerin terbiye edilmesini sağlıyorlar. Köpekler bu eğitim neticesinde kendilerinden istenileni yaparak itaatkar birer dost haline geliyorlar. Temel itaat eğitimi esnasında köpeklerin istenileni yapması durumunda köpek eğitim uzmanları tarafından kendileri ödüllendiriliyor. Temel itaat eğitiminin sonunda eğitimde başarı gösteren köpekler sertifika alarak bir üst eğitime geçiş yaparken eğitimde eksiği olan köpeklerin ise geri besleme ile eksiklikleri gideriliyor.

İleri İtaat Eğitiminin Özellikleri Nelerdir?

Gerçek eğitimli bir köpeğin temel komutları söz ya da işaret dili ile yerine getirmesi beklendiğinden temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde geçen köpeklere ileri itaat eğitimleri veriliyor. İleri itaat eğitimleri de her ırktan köpeğe verilen eğitim çeşitlerinden birisidir. İleri itaat eğitiminde de köpeklerin ırksal yapıları ve davranış özelliklerine göre eğitim süreleri uzayabiliyor. Ancak ileri itaat eğitiminin ortalama süresi temel itaat eğitiminde olduğu gibi 4 haftadır. İleri itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanları köpeklere temel komutları söz ya da işaret dili ile verilmesi dağlanıyor. Köpekler ileri itaat eğitiminde istenileni yapması durumunda temel itaat eğitiminde olduğu gibi ödüllendiriliyor. Köpeklerin eğitimlerde ödüllendirilmesi köpeklerin eğitimlere daha fazla önem vermesini sağlıyor. Bu da doğal olarak eğimlerdeki başarılarını artırıyor. İleri itaat eğitimini başarılı bir şekilde geçen köpekler başarı sertifikası alarak eğitimlerini tamamlıyorlar. İleri itaat eğitiminden sonra köpekler kendilerine verilen tuvalet eğitimlerini başarılı bir şekilde alarak oldukça zor bir eğitim sürecinden geçebiliyorlar. Köpekler bu eğitimleri aldıklarında sahiplerinin sözlerinden çıkmayan dost canlı bir köpek olarak yaşamlarına devam edebiliyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.