Satılık Akbaş Fiyatları

22.07.2017
4

Akbaş ırkı köpek yavrusu satın aldığınızda son derece dikkatli olmalısınız. Satılık Akbaş Fiyatları konusunda aldatılabilirsiniz. Sadece iyi bir yetiştiriciden satın almalısınız. Köpek yavrusu fabrikasından veya evcil hayvan mağazasından aldığınız köpeklerin soylarına çok dikkat etmelisiniz. Akbaş saf kan olduğunda iyi bir yetiştiriciden alındığında ırkının tüm özelliklerini barındırır. Bu yüzden akbaş aldığınız zaman aşılarının tam olduğuna mutlaka dikkat ediniz eğer aşıları tam değilse mutlaka yaptırınız ve bir veteriner hekime kontrol ettiriniz. Akbaş köpeklerin belli standartları vardır. Belirli ölçülerde olan akbaş köpeği en ideal olanıdır.

Satılık Akbaş Fiyatları

Satılık Akbaş Fiyatları

Uzun boylu ve beyaz astarlı olan Akbaş, Türkiye’de yetişen bir köpek cinsidir. Türk çoban köpeğidir. Bir sürüyü rahatlıkla koruyabilme özelliği vardır. Dünyanın en duygusal ve sadık köpeklerinden bir tanesidir. Türkiye’de yetişen yaşadığı aileyi koruyan aynı zamanda bir aile arkadaşı veya gösteri köpeği olabilir. Akbaş’ın pek çok iyi özelliği vardır, ancak akbaş ile yaşamak sanıldığı kadar kolay değildir. Sakin, kendinden emin bir köpek olan Akbaş’ı eğitmek için elinden gelenin en iyisine yapmak zorundasınız, onu eğitmek için çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Akbaş büyük, güçlü ve hızlı bir köpek ırkıdır. Koyun sürüsünü korumak gibi görevi olan akbaş görevini en iyi şekilde yerine getirir. İçgüdülerinde bekçilik yönleri çok kuvvetli olduğu için yavruyken nerede yetişip, büyürse orayı evi olarak kabul eder ve ömrü boyunca korur. Bağımsız bir zihin ve farklı koşullar altında kendine göre düşünme kabiliyeti olan sakin, sessiz ve istikrarlı bir köpek ırkıdır. Akbaş köpek ırkı bir ast olarak değil, bir ortak olarak insanlarla çalışmaya alışıktır.

Ailesiyle birlikte yumuşak ve sevecen olan bu köpek ırkı ancak diğer köpekler de dahil olmak üzere davetsiz misafirler olması durumunda onu çok rahatsız eder ve sert bir şekilde karşılık verir.

Koruyucu yapısı çekici olsa da, Akbaş acemi bir köpek sahibi için iyi bir seçenek değildir. Kendisine nazik, sağlam, tutarlı bir eğitimle rehberlik edebilecek birisini asla zorlamaz. Bu türden çoğu köpek gibi, Akbaş yavaş yavaş olgunlaşır. Onlara büyümeleri için bol bol zaman tanımanız gerekecektir. İki ya da üç yaşına kadar tam boyutuna ulaşamayacak ya da zihinsel yeteneklerini tam olarak yerine getiremeyecektir.

Akbaş Bakımı

Bahçede bir Akbaş’ı zincirlemek ve ona az ya da hiç ilgi göstermemek sadece zalimane değil aynı zamanda saldırganlık ve yıkıcı davranışlar sergilemelerine de yol açabilir. Akbaş açık havada yaşayabilir, ancak ailesi ile birlikte çok fazla zaman geçirmelidir.

Kurtlardan etkili bir şekilde kurtulabilmek için, Akbaş’ın büyük olması gerekir, ancak hız ve çeviklikle hareket edemeyecek kadar büyük olmamalıdır. Akbaş’ın tabanı daima beyazdır, ancak bazen kulaklar çevresinde bisküvi renginde veya gri gölgeleme vardır.

Akbaş ırkı köpeklerin boyunları kısa veya orta uzunlukta olabilir. Uzun ceketli köpeklerin boynu etrafında ruff var ve bacaklarında ve kuyruklarında tüyler vardır. Kısa veya orta boy boyalı köpekler daha az ruff ve küçük tüylere sahiptir. Akbaş Köpek ırkı çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır. Onlarla büyürler ve büyük aile hayvanları haline gelirler.

Akbaş Köpek ırkı, ılımlı bir bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bakım ihtiyaçları biraz zorlayıcıdır ve bakımı için zaman ve para harcamak isteyen sahipler için de uygundur.

Akbaş Eğitimi

Akbaş Köpeği eğitmek kolay olacak ve köpeklerin itaat etmesini ve sahiplerini iyi dinlemesini isteyen köpek sahipleri için harika bir köpek ırkıdır. Sahiplerin büyük akbaşları eğitmek için daha fazla sabır ve azme ihtiyaçları olacaktır ve itaat okulları aramaları gerekebilir.

Akbaş Köpek ırkı fazla egzersiz yapmayı gerektirir. Bu nedenle, düzenli olarak egzersiz yapmaktan zevk alan sahipleri, kendi spor aktiviteleri sırasında yanlarıyla harika bir arkadaşa sahip olacaklardır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.