Satılık Bulldog Fiyatları

12.07.2017
5

İnsanların sevimli dostları köpekler birçok türü bulunan ve topluma, sosyalleşmeye en çok müsait havanlardan bir tanesidir. Bunlardan bulldog cinsi köpekler diğerlerinden farklı özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekmektedir.

Bulldog Özellikleri

Boyları kısa olmasına rağmen geniş vücut yapısına sahip olan bulldog cinsi köpekler insan sevgisini kazanmış köpek cinsleri arasında yer alır. Aynı fiziksel özelliklere sahip diğer köpek cinslerine göre daha ağır olan bulldoglar bu özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Ağır olmaları bu cins köpeklerin daha az hareket yeteneğine sahip olduklarını düşündürse de bulldoglar oldukça hareketli, seri ve kuvvetli köpeklerdir. Bulldogların birçok türü bulunmaktadır; Amerikan, İngiliz ve Fransız bulldoglar bunlar arasında en çok rastlanan türlerdir. Geri kalan diğer bütün türler yıllar içerisinde bu türlerin birbirleri ile çiftleştirilmesinden elde edilmiştir. Bulldoglar diğer köpek türlerine karşı saldırgan olarak bilinmesine rağmen sanılan aksine öyle değildir.

Boylarına ve kilolarına rağmen bu cins köpekler genetik yapılarından dolayı oldukça hareketli ve kas yapıları sayesinde çok güçlü köpeklerdir. Aynı zamanda bulldogların çok yüksek mesafelere sıçrayabilmeleri bu köpeklerin özellikleri arasında yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi kas yapılarının çok güçlü oluşudur. Bu güçleri insanların da ilgisini çekmektedir ve bu sayede birçok bekçi köpek seçerken bulldog cinsi köpekleri tercih eder. Bekçi ve korumaların bu tür köpekleri seçmelerinde etkin olan bir sebep ise bulldogların surat yapılarıdır. Agresif surat yapısına sahip olan bu köpekler caydırıcı ve korkutucudur. Bu düşünceye sahip olunsa da bu tür köpekler sanılanın aksine oldukça sevecen ve cana yakın bir yapıya da sahiptirler. Bu nedenle de başta çocuklar olmak üzere birçok insan da bulldoglara karşı bir sevecenlik oluşmaktadır.

İnsanlar ile iyi anlaşabilen bulldoglar özellikle çocuklar ile daha iyi anlaşabilirler ve küçük yaştaki dostlarıyla oyunlar oynayabilirler. Bebeklerle ve çocuklarla çok iyi anlaşabilen bu köpekler özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilme sebebidir. Sevecen oldukları kadar sahip oldukları kuvvetli vücutlar bu köpeklerin koruma özelliklerini de ön plana çıkardığı için tercih edilme sebepleri arasında bu da yer almaktadır. Sahiplerine karşı bağlılıkları ile tanınan bu cins köpekler asla sahiplerine ihanet etmez ve her türlü dış tehdide karşı korur. Diğer köpeklerin aksine meraklı bi yapıya sahip olmaları insan ve çevre ilişkilerinde daha sosyal bir köpek olmasını sağlar. Yabancılara karşı temkinli yaklaşan bir köpektir ve herhangi bir tehdit tehlike hissetmediği sürece saldırganlaşmaz.

 

Satılık Bulldog Fiyatları

Bulldogların Bakımı

Bu tür köpekler kısa olması itibari ile tüy bakımından evde beslemeye müsait ve çok fazla problem çıkarmayacak köpeklerdir. Haftada bir kez fırçalanma bulldoglar için yeterlidir ve yüzleri düzenli olarak nemli bir bez yardımı ile silindiği taktirde bakımları basittir.

Bulldoglar ilk olarak köpek dönüşlerinde kullanılmış ve bu sayese çok tanınmış köpeklerdir. Köpek dövüşlerinin yasaklanması ile bu köpeklerin işlevleri de değişmiştir ve sakin, sessiz bir köpeğe dönüşmüşlerdir. Boyları yaklaşık 30 ile 35 cm civarındadır. Kiloları ise ortalama 20 – 25 kilo aralığında bulunmaktadır. Kafaları iri olan bu hayvanların yüzleri yassıdır. Yüzlerinin yassı biçimde olmasından dolayı bulldoglarda solunum yolu rahatsızlıkları sık rastlanan hastalıklardandır.

Köpeklerin türlerine göre diyarları değişiklik gösterdiği gibi Satılık Bulldog Fiyatları yaşına ve birçok faktöre göre değişebilmektedir. Bulldoglar hayvan barınakları gibi yerlerden ücretsiz sahiplenebildiği gibi farklı ticari yollarla da alınabilir. Barınaklardan ücretsiz sahip olunabilen bu köpekler satın alınmak istendiği taktirde çok farklı fiyat aralıklarındadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.