Satılık Toy Poodle Fiyatları

15.07.2017
4

Her köpeğin bir görevi ve bir karakteri vardır, her insanında bir yaşam biçimi ve hayatı, bu yüzden Toy Poodle sahiplenmeden önce hayatınıza uygun olup olmadığını araştırıp bir uzmandan bilgi almalısınız. Bu hususta ele alacağımız bazı unsurlar vardır. Sahiplenecek olan Toy Poodle nerede bakılacak ve Toy Poodle’nin egzersiz ihtiyacı için günde ne kadar vakit ayrılabilecek, Toy Poodle hangi görev ve vasıfla aile bireyi olacak gibi sorulara cevap bulduktan sonra bu ırk köpeği sahiplenmelisiniz. Sahip olmak istediğiniz Toy Poodle yaşadığımız yerin iklim şartlarına uygun olup olmadığına araştırınız. Çünkü hayvanlarında duyguları ve bir psikolojisi olduğunu unutmayınız. Toy Poodle özelliklerine ve kabiliyetlerine erkek veya dişi olmasına ve yaşına göre Satılık Toy Poodle Fiyatları değişmektedir.

Satılık Toy Poodle Fiyatları

Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle mükemmel bekçilik yapar, uyanık ve meraklıdır, bir insanın veya hayvanın yaklaşmakta olduğu alarmını verir. Her ebat ve yaştaki Toy Poodle aileler için mükemmel bir seçim olur ve ilk kez köpek besleyecek olan kişiler için mükemmeldir. Elle kullanılan bir tıraş makinesiyle tüylerini tıraş edin. Tüylerinin daha kısa boylu, normal görünümlü olması için her 6 haftada bir tıraş etmeniz gerekecektir.

Etkinlik Gereksinimleri

Toy Poodle bir avluya sahip büyük bir evde olduğu gibi mutlu bir şekilde apartman dairesinde de yaşayabilir. Günlük yürüyüşlere ve haftada bir kaç kez çalıştırılmaya ihtiyaç duyarlar. Yeterince egzersiz yapılmayan kaniş aşırı gergin olabilir. Zihinlerini bedenleri kadar kullanmaları gereken akıllı bir ırktırlar, bu yüzden gün boyunca yapılması gereken çok ilginç aktiviteler vardır.

Toy PoodleEğitilebilirliği

Toy Poodle son derece eğitilebilir köpekler. Modelleri çok çabuk yakalarlar ve övgü ötesinde fazla motivasyona ihtiyaç duymazlar. Toy Poodle ırkı köpeklere asla sert bir şekilde muamele edilmemesi gerekir çünkü sizi dinlemeyi bırakırlar. Bununla birlikte, bunlar doğal öğrenicilerdir, bu nedenle eğitim sırasında sabrınızı çok fazla zorlamazlar. Temel itaat eğitimine hakim olunca, kanişler ileri itaat, hüner eğitimi veya çeviklik dersi üzerine eğitim alabilirler.

Toy Poodle’ler minyatür sporcudur. Alma ve sıçrama becerilerinin gerekli olduğu ileri itaat eğitimi aldıklarında çeviklik (engel dersi) yarışmalarında üstünlük sağlarlar. Kanişler öylesine hızla öğrenir ki, bir sonraki adımınız kaygılanabilir, her şeyi önceden tahmin etmeye eğilimlidirler. Kendi rutinlerinin her zaman aynı olmasını beklerler ve değiştirirseniz, huzursuz olabilirler.

Davranış Özellikleri

Ayrım gözetmeksizin yetiştirme birçok Toy Poodle ırkında dengesiz mizaçlara neden oldu. Köpeğinizin, Poodle’leri yaşamak için bir sevinç haline getiren tüm olumlu özelliklere sahip olmasını sağlamak için saygın bir damızlıkçıdan evlat edindiğinizden emin olun. Kanişler, huzurlu ortamlarda yaşamaktan hoşlanan hassas köpeklerdir. Eviniz kaos dolu ise, gereksiz strese neden olabilir. Çocuklarla iyi olsalar da, sık sık bağıran ve gerginlik yaşayan çocuğa sahip evlerde iyi olmazlar.

Sahibine dikkatini veren, çabucak öğrenen ve olumlu eğitim yöntemlerine hevesle cevap veren “düşünen” bir köpektir. Çoğu Toy Poodle, bekçilik yapar kapıda keskin bir şekilde kabarır ve yabancılara nazik ve saldırgan olmayan bir tavırla yaklaşır. Düzenli kırpmanın yanında canlı köpekler olduğu için günlük egzersize ihtiyaçları vardır. Ve çok fazla günlük arkadaşlığa ihtiyaçları vardır. Yalnız kaldıkları takdirde yalnızlıktan ve ayrılık endişesinden çekinirler. Kanişler duyarlı köpeklerdir. Onlara beklenmedik bir şekilde dokunursanız veya onları aniden yüksek bir sesle seslenirseniz sinirlenme eğilimi gösterirler. Benzer şekilde, Oyuncak Kanişeleri evinizde aşırı aktivite, çatışma veya kaba sükunet varsa duygusal olarak üzülebilirler. Toy Poodle barış ve uyumu tercih ederler. Ancak, sosyalleşmeye ve eğitime de çok bağlıdır yani dünyayı tecrübe etmek için getirildiğinde zeki ve yetenekli bir adam gibi davranılırsa, muhtemelen bu beklentileri karşılayacaktır.

Bununla birlikte, Toy Poodle’lar çocuklar için uygun değildir. Bazı Toy Poodler narin ruh halindedirler, küçük çocukların yaramazlıklarıyla başa çıkamazlar. Oyuncak Kanişleri genellikle her yeni gördüklerine havlamakta çok hızlıdırlar. Onları durdurmak için aynı derecede yüksek sesle konuşmanız gerekecektir. Aynı nedenle Toy Pood’ler asla dışarıda avluda, gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Oyuncak Kanişleri çok uzun ömürlü olabilir, ancak yatkın olduğu hastalıklar, ortak sorunları, göz hastalıkları ve kalp rahatsızlığı da yaşayabilirler.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.