Schnauzer Satılık Yavru İstanbul

22.08.2017
5

Schnauzer satılık yavru İstanbul için çok çeşitli fiyatlar yer alıyor. 350-1000 TL arasında fiyatlar olarak belirleniyor. Son derece sevilen bir köpek türüdür. Bu köpek ırkı, hepsini tek bir küçük pakette toplayan: zeka, şefkat, dışa dönük bir mizaç, mizah ve kendisinden iki kat daha büyük bir kişiliktir. O kurbağaların bıyıklarını atın ve titrek coşkusunu almıştır ve o sizi her gün güldürür. Evde bir MiniatureSchnauzerile, asla yalnız kalmazsınız, tuvalete gittiğinizde bile. Kişiliği olan bir köpektir ve önünüzde dolaşıp durup duracak veya kucağınızda kıpır kıpır kıpırdamayacak asla sıkılmayacaksınız.

Schnauzer Satılık Yavru İstanbul

Standart Schnauzer’ler başlangıçta Alman çiftliklerinde uyuşturucu, bekçi köpeği ve çok amaçlı köpekler olarak yetiştirildi. Onların çok yönlülüğü, orta boyu, koruyucu niteliği ve aileye olan sevgileri onları mükemmel bir arkadaş olan köpek ırkı yapıyor. Akıllı, aktif ve sevimli olan Schnoodle, popüler bir melez köpek türü haline geldi. O kaniş ile Schnauzer arasındaki bir karışım gibidir ve birçok renkte bulunabilir. 6 ila 76 kilo arasında değişen Schnoodle, bir turist köpek, bir aile köpek, bir terapi köpeği veya bir performans köpeği olarak da yetiştirilebilir. Bunların büyük çoğunluğu küçük köpeklerdir. Eğlenceli ve sevimli, bu köpek eğlenmek için yaşar ve her zaman dikkatin merkezi olmak ister.

Schnauzer Bakımı Nasıldır

Schnauzer Satılık Yavru İstanbul

Dev Schnauzer, çalışan bir köpek ırkı olarak yaratılmıştır. Kendisine ihtiyaç duyduğu eğitim, egzersiz ile dikkatini verebilen kişi için sadık ve cesur bir arkadaş olabilir. StandardSchnauzer, 15. ve 16. yüzyılda Almanya’da doğan bir köpek cinsidir. Schnauzerterrier türü bir köpek olarak kabul edilmesine rağmen, tipik terrier tayflarına sahip değildirler. Genel olarak çalışan ya da yardımcı bir köpek olarak sınıflandırılan bu çok yönlü ırk, aristokrat yatağı olan sağlam, kare biçiminde, orta boy bir köpektir. Bu köpeklerde yüksek istihbarat, çeviklik, uyanıklık, güvenilirlik, güç ve dayanıklılık gibi özellikler mevcuttur. Köpek Avrupa’da, özellikle Almanya’da çok popüler olmuştur. Cins ilk kez 1879’da Hanover’de düzenlenen bir fuarda sergilenmiştir. En İyisi” de dahil olmak üzere pek çok şovda en üst derece ödülleri aldı.

Orta çağda, orta büyüklükte schnauzer tipi köpekler, Batı Avrupa’da sürüler, sıçan ve koruyucu ırklardan geliştirildi. 19. yüzyılda köpeklerin ortaya çıkışı ile köylü çiftçisinin köpeği yüzyıllar boyunca nihayet Alman köpeği meraklılarının ilgisini çekti ve köpeğin gösteri halkasına bakışlarını ve mizacını halka sunmaya başladı… Standart Schnauzer’lar, Alman Siyah Standart Poodle ile karıştırılarak StandardSchnauzer’e “harika” bir görünüm kazandırdı. Orta boyutlu schnauzer’in üç farklı ırk boyuta dönüşmesi 19. yüzyılın sonlarında oldu. Saçların her şaftı birden çok gri, beyaz ve siyah tonlarla bantlanmış olmaktan tamamen gri hale gelir. Köpeklere kırpma işlemi uygulanır. Dokusu yumuşak fakat yumuşak son derece güzel tüylere sahiptir.

Standart Schnauzer itaat, çeviklik, takip, terapi çalışması ile Almanya’da schutzhund’dan üstün olarak kabul edilmiştir. Avrupa’da popüler bir evcil hayvan olmasına rağmen, StandardSchnauzer, Kuzey Amerika’da asla geniş bir popülerlik kazanmadı. Köpeğin ömrü 12.9 yıldır bu zamana kadar sadece birkaç ciddi hastalık kaydedilmiştir. Cins içindeki iki temel kalıtsallık: kalça displazisi ve kalıtsal göz hastalığıdır. Hem yetiştirme stoklarında, her iki problemin de test edilebileceği gibi bazı özelliklerini bir sonraki kuşağa aktarırlar, bu nedenle uzmanlar Standart Schnauzer, her köpek kulübesinin yetiştirmeden önceki kalça ve göz problemleri için damızlıklarını test etmesini ve sadece sağlıklı hayvanlar yetiştirmesini önermektedir. Yavru köpeklerin satın alınmadan önce tüm hayvanlarda olduğu gibi sağlık taramasından geçirilmesi önerilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.