Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Köpekleri için eğitimi konusunda endişelenen, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Sultangazi ilçesinde yaşayan hayvan severler için seve seve hizmet veren bir eğitim merkezi vardır. Sultangazi köpek eğitim merkezi sayesinde bu ilçede yaşayan tüm köpeklerin alması gereken eğitimler verilir. Temel yaşam eğitimlerinden ileri seviye davranış geliştirme eğitimlerine kadar her aşamada köpek sahiplerine yardımcı olan bu merkez, içinde çalışan profesyonel personel sayesinde köpeklerin gelişimine katkıda bulunuyor. Köpeği ile yaşadığı sorunları gidermek ya da köpeğinin yeteneklerini geliştirmek isteyen tüm hayvan dostlarına kapısı açık olan merkez Sultangazi ilçesinde yer almaktadır.

Sevimli tavırları ve üstün yetenekleri ile insanların gönlünde yer etmiş köpekler, sahipleri ile karşılıksız bir sevgi ile birbirine bağlanır. Bu sevginin daim olması ve sahipleri ile uyumlu bir şekilde yaşamaları için onlara verilecek temel eğitimler önemlidir. Eğitim süreçleri boyunca ve sonrasında köpeklerin davranışlarında gelişen değişiklikler eğitmenler tarafından gözlemlenerek en sağlıklı sonuçlar alınır. Köpeklerin olumlu davranışlarının tam olarak alışkanlık haline gelmesi beklenerek kesin çözümler sağlanır.

Köpek Eğitimlerinin Önemli Faydaları

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Verilen eğitimler köpeklerin sahipleri ile daha disiplinli bir ilişki kurmasını sağlar. Sahibinin istediği davranış kalıplarının oturtulması ve yaşadığı evdeki aile bireyleri ile daha uyumlu olmasının yolunu açar. Köpeklerin yeni yaşam alanlarına alışamaması ya da başka sebeplerle yaşadığı bunalımın engellenmesi için gereklidir. Eğitim çiftliklerinde köpeklerin eğitilmesi kadar sahiplerine de onlar için yapılması gereken kurallar öğretilir. Her iki taraf için de önemli ve zor bir süreç olan eğitimler, başarı ile sonuçlandığında sağlıklı bir ilişkinin başlangıcı olur. Gerekli alt yapıya sahip uzmanların çalıştığı eğitim merkezlerinde verilen eğitimler genel hatlarıyla ortalama bir ay sürmektedir.

Zamanla geliştirilen teknikler sayesinde köpeklerin insan davranışlarıyla uyumu daha çabuk sağlanır. Köpek besleyen insanların kendi kendine bu eğitimleri vermesi oldukça güç bir süreçtir. Onların dünyasını anlamak ve gerekli davranışları sergilemek için oldukça fazla zaman harcamak gerekir. Bu çaba yerine eğitim merkezlerinden yardım almak daha kolay ve çabuk sonuç veren bir alternatiftir. Eğitim merkezleri köpeklere gerekli eğitimler vermesinin yanında, onların daha sosyal hayvanlar olmasını da sağlar. Eğitim alan diğer birçok köpekle bir araya gelmesi ve aktif olarak ilişki kurması onların gelişiminde daha iyi etkenler yaratır. Sultangazi köpek eğitim merkezi bu konularda gelişmiş yapısıyla misafirlerine en iyi ve etkili hizmeti verebiliyor. Köpeklerin kalabalık bir şehir olan İstanbul’da diğer hayvanlarla ve insanlarla temas halinde olması kaçınılmazdır.

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Onların bu süreçlerde etrafa zarar vermeyen uysal davranışlar sergilemeleri bu eğitimlerle mümkündür. Eğitimin çeşidine göre bulunduğu ortamlarda arkadaş canlısı hareketler sergilemesi sayesinde hem kendisi hem de sahibi huzurlu olur. Dış ortamlarda sahibini sürekli çekiştiren, çevreye saldırgan davranışlarda bulunan, çocukların üzerine atlayarak onları korkutan bir köpeği kimse istemez. Ev ortamında da sürekli havlayan ya da tuvalet alışkanlığı olmadığı için bu ihtiyacının evin her hangi bir köşesinde gideren köpekler bu ortamlarda pek barınamaz. İnsanlar ve köpekler arasındaki bu sevgi bağının güçlenmesi için hem köpeklerin eğitilmesi hem de köpek besleyen kişilerin eğitim merkezlerinde konu hakkında bilgi sahibi olması sağlanır.

Köpeklere öğretilen çeşitli komutlarla onun yapmaması gereken davranışlardan vazgeçmesi sağlanır. Yemesi istenmeyen bir yiyeceği ağzına aldığında bırak komutu ile bu durum engellenebilir. Dışarda diğer insan ve hayvanların yanında gitmemesi gereken bir alana doğru yöneldiğinde gel komutu ile sahibinin gözetimi altından hareket etmesi kolaylaşır. Sultangazi köpek eğitim merkezi bünyesinde verilen temel itaat eğitimleri sayesinde köpekleri sahiplerine koşulsuz itaat etmesi sağlanır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.