Temel İtaat Eğitimi Fiyat

06.06.2017
13

Birçok köpek sahibi ve köpek için gereken, ilişkiyi kuvvetlendiren önemli bir eğitimdir. İtaat eğitimi verilirken çok farklı aşamalar uygulanabilir. Bunlar seçilen eğitim merkezine göre değişiklik gösterir. Ama eğitim sırasında önemli olan bazı hususlar vardır. Köpek sahibi ve köpeğin beraber alacakları eğitim sürecinde kişinin köpeği ile arasında sıkı bir bağ kurması ve bağın güçlendirilmesi önemlidir. Temel itaat eğitimi ile birlikte köpekle kişinin arasında bazı sınırlar dahilinde yakınlık sağlanmalıdır. Birbirlerine her koşulda uyum sağlayarak hareket etmeleri toplum içinde yadırganmaz bir hal almalarını sağlayacaktır. Kişi ile köpeğe has bağ kurulması köpeğin yaşayacağı davranış bozukluklarının da önüne geçerek sağlıklı bir iletişim sağlar. Bu aşamalar her eğitim merkezinde benzer şekilde işler. Bunun yanı sıra köpeğe bazı eylemler yaptırılarak öz güven kazandırılması sağlanabilir. Bu konudaki profesyonellik de eğitim merkezinin kalitesine ve eğitimcilerin bilgi ve deneyimlerine oranla değişir. Ne kadar kaliteli hizmet varsa o kadar da fiyatta artışlar meydana gelebilir. Temel itaat eğitimi fiyat olarak orta düzey eğitim kurumlarında değişkendir. Yaklaşık 1 aylık süreçtir.

Temel İtaat Eğitimi Fiyat

Temel İtaat Eğitimi Yararları

Köpek sahiplerinin köpekleri ile sağlıklı iletişim kurarak daha eğlenceli zamanlara imza atmak istemesi çok normaldir. Bu durum için de önerilen temel itaat eğitimidir. Bu eğitim sürecinde köpeğe doğru ve yanlış olan şeyleri anlayabilmesi öğretilir. Bunun sonucunda da hem köpek için hem de kişi için daha rahat bir yaşam sağlanmış olur. Böylece köpek kendini güvende hissederek daha rahat olacaktır. Kişi ile köpek arasında oluşan özel bağ sayesinde kişinin seslenmesi veya bir hareketi karşılığında köpek kendini koruyabilecek veya yanlış bir durum olduğunu algılayarak ona göre hareket edebilecektir. Böylece köpek ve sahibi arasında hem mutluluk hem de güven bağı oluşur. Köpek, sahibini koruyucu veya lider vasfıyla görerek evde de dışarıda da daha güvenli bir şekilde gezecektir.

Temel İtaat Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak eğitim verme şekli her alanda ödül ve cezaya dayanıyor. Köpek eğitiminde de arada bağ kurma sürecinde doğru hareketler ödüllendirilir, yanlış hareketler de uygun biz cezayla karşılanır. Bu durumda önemli olan ödül ya da cezanın uygun şekil ve zamanda uygulanmasıdır. Eğitimin başında öğretilmeye çalışılan komutlar sonrasında hemen ödül veya ceza eğitimin amacında sapmasına neden olur. Aynı zamanda yeni bir olgu öğretilirken de defalarca şans verilerek kavraması ve en doğru şekilde uygulaması beklenmelidir. Belli süreler sonrasında ödüllendirilmeli veya cezalandırılmalıdır. Gereğinden fazla ödül veya ceza da istenen sonuca ulaşmak konusunda eğitimcileri zor duruma düşürebilir. Temel komutları iyice kavradığından emin olduktan sonra sırayla yeni komutlara geçilmelidir. Eğitim sürecinde öğrenilen komutlar sahibi tarafından ayrıca evde veya dışarıda denendiğinde de daha hızlı sonuç alınması mümkündür.

Böylece sahibi tarafından ilgi gördüğünü anlayacak, saygı ve sevgisini kazanmak adına uygulamaları en iyi şekilde yapacaktır. Köpeğin yanlış yaptığı bir şey varsa hemen sonrasında uyarılmalıdır. Belli bir süre sonra yanlış uygulamanın cezasının kesilmesi köpeğin daha çok kafasının karışmasına neden olur. Hızlı kavradığı veya arka arkaya doğru şekilde uygulamaları tamamladığı durumlarda da onun en sevdiği yemek veya eşya ile karşılık verilebilir. Eğitim sürecinde de köpeğin duygusal durumu ve sağlık durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Psikolojisi normal olmayan veya davranış bozukluğu yaşayan köpeklerde önce bu durumun tedavisi yapılmalıdır. Aynı zamanda sağlık sıkıntısı olan köpeklerde de bu sorunun üzerine gidilerek tedavisi sağlanmalı, iyileştiği zaman daha dinç bir şekilde eğitime tam anlamıyla başlanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.