Terrier Manchester Satılık Yavru İstanbul

Köpek sahiplenmek isteyen kişilerin yapması gereken ilk işlemlerden biri de nasıl bir ırk köpeğe sahip olmak istediklerini iyi araştırmaktır. Köpek bakımı kadar köpeğe doğru eğitim verebilmek de önemlidir. Bu nedenle köpek sahiplenilmeden önce köpeklerin ırkı hakkında derin bir araştırmak yapmak gerekir. Eğer sahiplenmek istediğiniz köpek hakkında bilgi sahibiyseniz ve bu konuda iyi araştırma yaptıysanız işiniz daha kolay olacaktır. Oysa köpek sahibi olmak isteyen fakat köpekler hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan kişilerde durum biraz daha farklı olacaktır. Öncelikle köpeği nerede besleyeceğinize dikkat etmeniz gerekecektir.

Terrier Manchester Satılık Yavru İstanbul

Bazı köpek ırkları apartman yaşamına ve kalabalık ailelere uyum sağlarken bazı köpek ırkları için bahçeli evler daha uygun olabilmektedir. Bunun yanı sıra kimi zaman bazı köpek ırklarında kalabalık ailelere uyum sağlama güçlükleri de yaşanabilmektedir. Tüm bu sorunları yaşamak istemeyen kişiler için doğru köpek ırkını seçmek önemlidir. Doğru köpek ırkını seçmek kadar köpekleri henüz yavru iken sahiplenmek de önemlidir. Özellikle köpek eğitimi konusunda köpekleri yavruyken sahiplenmek çok daha faydalı olacaktır. Böylece köpekleriniz ile uzun bir yaşamı paylaşma imkanınız da olacağından dolayı köpeklerin size çok daha kolay alışmasını da sağlayabilirsiniz.

Terrier Manchester Satılık Yavru İstanbul

Genellikle siyah ve sarımsı renklere sahip olan Terrier Mancherster ırkı köpekler son derece zeki canlılardır. Genel olarak köpekler diğer canlılar ile kıyaslandığında zeki varlıklar olduğu bilinse de bu özellik Terrier ırkı köpeklerde çok daha fazla belirginleşmiştir. Zor bir köpek olan Terrieri yavru iken sahiplenmek önemlidir. Terrier manchester satılık yavru İstanbul linki ile Terrier köpekleri satın alma konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Terrier ırkı köpekleri sahiplenmeden önce köpeklerin genel karakteri üzerinde de bilgi sahibi olmakta fayda vardır. Terrier ırkı köpekler avcı özelliklerine sahip olduğundan dolayı özellikle “fare” lakabı ile de anılan köpeklerdendir.

Bunun yanı sıra Terrier ırkı köpekler eğitildiklerinde oldukça sadık ve sevecen olabilen bir ırka sahiptir. Fakat Terrier köpek eğitimlerini dikkatli vermek gerekir. Bu noktada sahiplerinin büyük bir sorumluluk alması gerektiği hakkında da bilgi sahibi olması önemlidir. Çünkü Terrier ırkı köpeklerin en çok bilinen bir diğer özelliği de inatçı olmalarıdır. İnatçı bir yapıya sahip olan bu köpekler eğitim alma konusunda ya da eğitime cevap verme konusunda bir takım zorluklar çıkarabilmektedir. Daha çok özgür ruhlu yapıya sahip olması nedeni ile zaman zaman eğitimlerde başarısızlık görülebilmektedir. Fakat bu konuda köpek sahiplerinin tavrı da oldukça önemlidir. Eğer Terrier ırkı köpeklerinize uygun eğitimleri vermek istiyorsanız sorumluluk alabilmeli ve eğitime sonuna kadar devam etmelisiniz.

Terrier Manchester Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Terrier ırkı köpekler hareket etmeyi seven köpekler olduğundan dolayı gün içerisinde enerjilerini atmaya ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle köpeklere verilen eğitimler oldukça önemlidir. Terirer ırkı köpekler sabit kalmaktan hoşlanmadıklarından dolayı öncelikle köpeklerin gün içerisinde enerjilerini atmalarına yardımcı olmak gerekir. Bu nedenle Terrier ırkı köpeklere eğitim vermek aynı zaman gün içerisinde enerjilerini atmalarına da yardımcı olacaktır. Terrier ırkı köpeklere henüz yavru iken eğitimleri vermek gerekir.

Öncelikle Terrier yavrusu sahiplenen kişilerin tuvalet eğitimi konusunda destek alması gerekir. Yavru köpekler bir süreden sonra tuvalet konusunda sıkıntı yaşatabildiğinden dolayı tuvalet eğitimi hakkında profesyonel yardım almak faydalı olacaktır. Yavru köpeklere tuvalet eğitimi verirken onları ödüle alıştırmak önemlidir. Ödül eğitimlerde önemli bir yere sahip olduğundan dolayı köpekleri doğru davranışlarda sık sık ödüllendirmek davranışların pekişmesine de yardımcı olacaktır. Terrier ırkı köpekler gerekli eğitimleri aldıklarında apartman yaşamına da kolay uyum gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.