Tuzla Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Köpek sahipleri için köpekleriyle aralarındaki iletişimin etkin olabilmesi önemli. Bu sayede köpekleriyle aynı ortamı paylaşan köpek sahipleri ve diğer bireyler sorunsuz bir şekilde beraber yaşayabileceklerdir.  Tuzla Köpek Eğitim Merkezi istanbul köpekler için gerekli eğitimleri vererek, köpekle ve sahipleri arasında doğru bir iletişim sağlayarak, köpek sahiplerinin yaşamlarını kolaylaştırıyor.

Uzman Eğitmenlerle Köpek Sahiplerine Hizmet Veriyor

Köpek eğitmek sorumluluk gerektiren bir iştir. Alanında uzman eğitmenlerle verilen bir eğitim hem sorunsuz olacak hem de daha kalıcı olarak köpeklere öğretilecektir. Bu konuda İstanbul Tuzla’da köpek sahipleri için kurulan Tuzla Köpek Eğitim Merkezi istanbul alanında uzman köpek eğitmenleri aracılığıyla köpeklere en doğru eğitimi veriyor. Bilimsel yöntemler ve son yıllarda kullanılan ve tecrübe edilmiş metotlarla uygulanan köpek eğitimleri, köpekler üzerinde negatif tesir bırakmadan profesyonel eğitmenlerce veriliyor. Tuzla Köpek Eğitim Merkezi istanbul verdiği eğitimler köpeklerin ırkına, cinsine, karakter özelliklerine ve kullanım alanlarına göre değişiyor. Bu eğitimler tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, alan koruma eğitimi, bodyguard eğitimi şeklinde ve köpek sahibinin istediği birtakım eğitimler de verilebiliyor.

Tuvalet Eğitimi Köpeklerin Her Döneminde Verilebiliyor

 Tuzla Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Bir köpek için eğitim zamanının ilk 4 -5 aylık dönemde başlaması gerektiği söyleniyor. Köpekler bu dönemden önce bebekler gibi bir takım bedensel gelişimleri tam olmadığı için tuvaletlerini tutamıyorlar. Dolayısıyla gelişimlerinin tamamlandığı birkaç aylık dönemden sonra tuvalet eğitimi de başlayabilir. Tuvalet eğitimi köpek eğitiminde verilen ilk eğitimdir. Bu eğitimle tuvaletini tutmayı ve nereye yapması gerektiği köpeğe öğretilir. Tuvaleti gelen köpek ev içinde alıştırıldıysa kendisi için belirlenen yere tuvaletini yapar ve ev dışında alıştırıldıysa da ya sahibi tarafından götürülene kadar tutar ya da gidebileceği bir yerse kendi kendine dışarı çıkıp tuvaletini yapar. Köpekler ileri yaşlarında da tuvaletini tutma becerisi edinememiş olabilir. Tuzla Köpek Eğitim Merkezi İstanbul uzman köpek eğitmenleri bu sorunu da doğru eğitim yöntemleriyle çözebiliyor.

İtaat Eğitimleriyle Köpekler Sahiplerini Dinliyor

İtaat eğitimleri de köpeklerin yine alması gereken önemli eğitimlerdendir. Bu eğitimlerle amaç köpeklerin, sahiplerinin komutlarını doğru algılayıp doğru bir şekilde uygulayabilmesini kapsıyor. Örneğin otur, kalk, yat, bekle, aferin, hayır gibi tek kelimelik komutları uygulayabilmelidir. Kendi içinde temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi olarak ikiye ayrılıyor. Temel itaat eğitiminde verilen komutlar öğretilirken tasma takılı oluyor. İleri itaat eğitimlerinde ise yine aynı komutlar köpekler tasmasızken öğretiliyor. Tuzla Köpek Eğitim Merkezi İstanbul köpeklere itaat eğitimini yine uzman eğitmenleriyle veriyor. Bu eğitimlerle köpek sahibine itaat etmeyi ve sahibinin sözünü dinlemeyi öğrenirken, köpek sahipleri de itaat eğitimleri tamamlanmış köpekleriyle yolda, sokakta, apartmanda ya da diğer insanların ve hayvanların yanındayken onlara zarar vermeden, köpekleri üzerinde otorite kurabiliyorlar.

Sosyalleştirme Eğitimleriyle Köpekler Sakinleşiyor  Tuzla Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

İstanbul köpekler için verdiği gerekli eğitimlerden biri de sosyalleştirme eğitimleridir. Bu eğitimlerin amacı köpeğin görmeye alışkın olmadığı kişilerin yanında sakin ve uysal davranmasını amaçlıyor. Sosyalleşme eğitimi almamış bir köpekte hırçın ya da çok korkak davranışlar görülebilir. Alışkın olmadığı kişilere karşı sinirli ve saldırgan davranışları tehlikeli olabilir ya da bu insanlara karşı çok korkak ve ürkek de olabilir. Aynı davranışları çocuklar için ya da diğer hayvanlar için de gösterebilir. Bu davranışların önüne geçmek için  Tuzla Köpek Eğitim Merkezi istanbul köpeklere sosyalleşme eğitimi veriyor. Köpeğe bu şekilde diğer insanlara, hayvanlara ve çocuklara normal olmayan tepkiler vermeden alışması sağlanıyor. Sosyalleşme eğitimiyle birlikte diğer tüm eğitimleri de tamamlanmış bir köpek daha uyumlu ve kimseyi rahatsız etmeden sahibiyle birlikte yaşayabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.