Tuzla Köpek Oteli istanbul

Köpekler insanlar için artık ferdi bir üye haline gelmiştir. İnsanlara sadık bir dost olduğu gibi bazen de çocukları aratmayan davranışlara sahip sevilen hayvanlardır. Köpek eğitimleri, köpek bakımları ve aynı zamanda sahiplenmekte insanlardan tarafından önemsenen konular haline gelmiştir. Hayvanlarla alakalı derneklerin artması ve yapmış olduğu çalışmalarla, insanların köpekler ve diğer hayvanlar konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır. Hayvan sahiplenilmesinin hızla artması ve hayvan severlerin yaptığı çalışmalar sonucunda hemen hemen her ilde ve ilçede ilgili belediyeler tarafından kurulmuş veteriner merkezi ve hayvanlar için barınaklar bulunmaktadır.

Hatta bazı belediyeler, hayvanlar için özel yürüyüş parkurları yaparken bazı belediyeler ise sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yapmıştır. Geçmişte sayıları az olan barınaklar, günümüzde giderek artmaktadır. Hayvan severlerin çalışmaları ve insanların hayvan sahiplenmesi yeni bir sektör meydana getirmiştir. Köpek bakımları, deri ve tüy ihtiyacı için kuaförler, beslenmeleri için gıda takviyeleri ve mamalar, sahibinin yokluğunda kalabileceği yerler bir farklı bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Köpekler için, sahibinin müsait olmadığı durumda bırakabileceği köpek otelleri ve pansiyonları açılmıştır. Tuzla Köpek Oteli İstanbul sınırlarında açılan köpek otellerinden biridir.

Tuzla Köpek Oteli istanbul

Tuzla Köpek Oteli istanbul

Günlük beslenme, gezdirme, oyun oynama ve tuvalet köpeklerin temel ihtiyaçlarıdır. Sahipleri tarafından düzenli olarak yapılan bu eylemler, köpeğin daha kaliteli bir yaşam sürmesi içindir. Ancak, sahiplerin her zaman köpeğin ihtiyacını karşılayacak zamanı olmamakla birlikte ekstrem durumlarda ortaya çıkabilir. Herhangi bir seyahat durumunda köpeğin ihtiyaçlarının karşılanması için köpek otelleri kurulmuştur. Köpek otellerinde, köpekler için; en iyi şekilde bakımları gerçekleşmekte ve ağırlanmaktadır.

Günlük olarak yapılan rutin faaliyetleri, sizin yokluğunuzda köpek otelleri gerçekleştirir, köpeğiniz ev rahatlığı ile vakit geçirirken, sahibinde gözü arkada kalmaz ve gönlü rahat olur. Otele getirilen köpekler, önce sağlık kontrolünden geçirilir ve daha sonra kayıtları gerçekleştirilir. Kaydın bitmesinden sonra köpeğinize uygun bir odaya yerleştirilir ve yokluğunuzda köpeğin rahatı ve konforu için çalışmalar yürütülmektedir. Uzman ekipler ve profesyonel kadrolar tarafından köpekleriniz oyun, beslenme, gezme ihtiyacı giderilir. Tuzla Köpek Oteli İstanbul köpekleri için faaliyetlerine başlamıştır. Tuzla ve civarında oturuyorsanız otel hakkında bilgi ve ne tür hizmetlerin yer aldığını öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Otel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Köpek oteli seçerken, size yakınlığı ve rezervasyon kolaylığı önemlidir. Köpeğinizi teslim edeceğiniz dönemde otelde yer durumunu önceden arayıp öğrenerek, gitmeden önce köpeğinizi rahatlıkla teslim edebilirsiniz. Bunun dışında mutlaka tarım bakanlığına bağlı ve ruhsatı bulunanlar tercih edilmelidir. Kanunen denetlenen kurumlar sizin ve köpeğinizin yararına olacaktır. Ayrıca hijyen kurallarının dikkat edildiği, aşıları tam olan köpeklerin kabul edildiği oteller, hastalık riski açısından önemli bir yere sahiptir. Köpeğinizin aşı karnesini isteyen bir otel, bu hususa dikkat edildiğinin göstergesidir. Ayrıca iç ve dış parazit kürlerinin yaptırmayan alınmaması, köpeğinize dışarıdan parazit bulaşmasını engelleyeceği gibi sağlıklı olmasını da sağlayacaktır. Alacağınız hizmetlerin öncesinde bu gibi hususlara dikkat etmek sizin yararınıza olacaktır.

Köpek Otelleri Ne Özelliklere Sahiptir?

Köpek otelleri; ısıtmalı, her türlü aydınlatmalara sahip, ısı, ses ve ultraviyole filtreli izolasyonu bulunmaktadır. Köpeklerin kaldığı odalar, güneş ışığından rahatsız olmayacak şekilde dizayn edilmiştir.1, 2, 3 ve 4 kişilik köpek odaları bulunmaktadır. Beslenme ihtiyaçlarının giderilmesi için mama ve gıda takviyeleri bulunmaktadır. Köpeğin kilo ve form durumu veteriner hekim tarafından incelenmektedir. Tuvalet ve gezme ihtiyacının giderilmesi için günlük bir saat verilmektedir. Ayrıca, standart hizmetlerin dışında farklı ücrete tabi hizmetler de bulunmaktadır. Manikür, pedikür, kulak temizliği ve banyo diğer hizmetlerdir. Tuzla Köpek Oteli İstanbul sınırlarında bu hizmetleri alabileceğiniz oteldir.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.