Ücretsiz Köpek Eğitimi

Ücretsiz Köpek Eğitimi
23 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 15.007 kez okundu.

Yeni bir köpek alacaksanız köpeğinizin yavru olmasına özen gösterin. Yavru köpeğin size ve yaşam tarzınıza uyum sağlaması daha rahat olur. Köpek eğitimleri genelde köpekler üç, dört aylık olduklarında verilmeye başlanır. Yavru ve gençlik dönemini geçmiş büyük köpeklere de eğitim verilebilir fakat büyük köpekler bazı alışkanlıkları edinmiş olduğundan o alışkanlıklarını değiştirmeleri zordur. Zaman ve daha çok uğraşla büyük bir köpeği de eğitebilirsiniz. Daha çok uğraşmak, zaman harcamak yerine yavru köpek edinmeniz daha mantıklıdır. Yeni aldığınız yavru köpeğinize kendiniz de evde köpek eğitimi verebilirsiniz.
Ücretsiz köpek eğitimi ile ilgili bilginiz yoksa önce kendiniz eğitim almalısınız. Kendiniz eğitim alarak bu eğitimi köpeğinizle beraber uygulayabilirsiniz. Artık köpek eğitimleri pozitif eğitim yöntemlere dayalı olarak verilmektedir. Pozitif yöntemlerde köpeğinize asla şiddet uygulamadan, baskı yapmadan ödüle odaklı eğitim verilir. Ödüller köpeğinizin karakterine göre değişiklik gösterir. Köpeğiniz en çok neyi seviyorsa onu ödül olarak sunabilirsiniz. Bazı köpeklere ödül olarak köpek şekeri verebilirsiniz,bazı köpeklerde dışarı yürüyüşe çıkmak,  bazılarında arabayla gezmek ödül olabilir. Köpeğinize ceza vermeyin.

Ücretsiz Köpek Eğitimi

Ceza vermek onun psikolojisini bozar, iletişim kurmanızı zorlaştırır. Köpeğinizin cinsi ne olursa olsun pozitif yöntemlerle eğitim verin. Köpeğinizin cinsine bağlı olarak karakter özelliği vardır. Eğitim süreniz köpeğinizin karakter özelliklerine göre uzayıp kısalabilir. Pozitif yöntemlerle köpeğinize eğitim vermek hem sizin için hemde köpeğiniz için eğlenceli bir iştir. Köpekler bu tür eğitimleri oyun olarak algılayıp mutlu olurlar. Sonunda ödül alacaklarını bildikleri için öğrenmeleri hızlanır. Köpeğinize eğitim verirken sabırlı davranmalısınız. Köpekler duygusal hayvanlardır, hissleri güçlüdür. Eğitim sırasında köpeğinizle mutlaka göz teması kurmanız gerekir. Köpeğiniz ne demek istediğinizi gözlerinizden anlarlar.

Ücretsiz Köpek Eğitimi

Eğitime ilk başladığınızda mutlaka göz teması kurun. Göz temasında köpeğinize kontrol benim elimde mesajını gönderirsiniz. Köpeğiniz bu mesajı aldığında sizin verdiğiniz komutlara uymaya çalışacaktır. Eğitimin ilerleyen aşamalarında göz temasına gerek kalmayacaktır. Köpeğinizin bilinçaltına kontrolün sizde olduğu işlenecektir.
Kendi köpeğinize evde köpek eğitimi vermek istiyorsanız önce kendinizin eğitim alması daha sağlıklıdır. Köpeğinizle beraber uzun yıllar geçireceğinizi düşünürseniz, aldığınız eğitimi köpeğinizle daha da geliştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Köpek Pansiyonu Köpek Eğitimi Sayfa başına git
satılık rottweiler satılık rottweiler yavru köpek koruma eğitimi Aktör köpek