Ucuz Köpek Eğitimi

03.06.2017
1

Birbirinden sevimli yüzleri ve cana yakınlıkları ile kalplere taht kuran köpekler belli bir süreden sonra ailenin bir üyesi haline geliyor. Bu üyenin de doğal olarak evin yaşam şekillerine uyum sağlaması gerekiyor. Bunun için de köpek eğitimi oldukça önemli bir yer kaplıyor. Ailenin bir üyesi olan köpeklerinize ucuz köpek eğitimi veren kurumlarda eğitebilir ve ev yaşamına ya da kendi istediğiniz yaşama şekillerine adapte edebilirsiniz. Özellikle bebeklik döneminden itibaren hayatınızın bir parçası haline gelen köpeklerinizle yaşayacağınız her türlü sorunun üstesinden böylelikle gelebilirsiniz.

Ucuz Köpek Eğitimi

Sorun ve yanlış davranışlarını düzeltebilirsiniz. Bu davranışların aslında baş nedeni otorite ve disiplin yetersizlikleridir. Otorite ve disiplin yetersizlikleri sonucunda genellikle istemeyerek de olsa yaşanan ayrılma kararını vermek zorunda kalabilirsiniz. Köpek bakımı ile ilgili tecrübe eksikliği sebebi ile ortaya çıkan bu durumu düzeltmek ve can dostunuz ile sorunsuz bir yaşam geçirmek için de köpek eğitim merkezlerine başvurabilirsiniz. Oldukça pahalı olarak algılanan bu eğitimi bazı kaliteli kurumlarda oldukça ucuza da bulabilirsiniz.

Köpek Eğitimleri Çeşitleri

Köpekler oldukça akıllı hayvanlar oldukları için pek çok şeyi kolaylıkla ancak büyük bir titizlik göstererek öğretebilirsiniz. Ancak bazen aşırı eğitim köpeğin bıkmasına sebebiyet verebiliyor. Bu tarz durumlarda da eğitimin dozunun çok iyi ayarlanması gerekiyor. Kaliteli köpek eğitim merkezleri de istediğiniz eğitimi köpeği sıkmadan veriyorlar. Ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimi, dış mekan tuvalet eğitimi, ileri itaat eğitimi, body guard ve alan koruma eğitimi, iç mekan tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi köpekler için verilen eğitimler arasında yer alıyor.

En Çok tercih Edilen Ev İçi Uyum ve Sosyalleştirme Eğitimi

Köpeklerin eğitimi oldukça zordur ve küçük yaşlarda verilen eğitimler sayesinde disiplinli bir köpeğiniz olabiliyor. En çok tercih edilen eğitimlerden biri olan ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimi 3 ile 6 aylık olan köpeklere verilen bir eğitimdir. Genellikle sosyalleşemeyen köpekler başka köpeklerden korkar ve yanlarına yanaşmaz. Bu da ilerleyen zamanlarda köpek sahibi için oldukça sıkıntılı olabiliyor. Bu eğitim sayesinde köpeğinizin ev içerisindeki kuralların neler olduğunu, dışarıda nasıl davranacağını ,bunları nasıl uygulayacakların öğrenirler.

Bu sistemdeki amaç köpek ile birlikte apartmanlı bir dairede bile olsanız uyum içinde yaşamanızı sağlamak oluyor. Eğitim süresi 4 hafta oluyor. Bu süreç içerisinde eğitmen haftada 3 kez gelir. İlk 3 hafta köpek ile eğitmen bireysel olarak çalışır. Son olarak ise size öğretilen kuralları nasıl uygulayacağınız anlatılır.

Tuvalet Eğitimi

En çok merak edilen ve en çok sorun yaşanan konu da tuvalet eğitimidir. Özellikle iç mekanda yaşayan köpek sahiplerinin oldukça yakındığı bir durumdur. Tuvalet eğitimi iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. Ev içi tuvalet eğitimi için de 3 ay ile 6 aylık dönemler oldukça uygundur. Çişpedi veya gazete ile verilen bu eğitim sayesinde köpeğiniz tuvalet eğitimini almış oluyor. Eğitim süreci yaklaşık 3-4 hafta olarak belirleniyor. Bir diğer yöntem olan dış mekan tuvalet eğitimi köpeğin tuvaletini dışarıya yapması amacı ile verilen bir eğitimdir. Bu eğitimin yapılabilmesi için köpeğinizin 6. ayı doldurmamış olması ve aşılarının tamamlanmış olması oldukça önemlidir. Eğitim süreci yaklaşık olarak 4 hafta sürüyor.

İleri İtaat Eğitimi

Bu eğitim genellikle tehlikeli cins köpeklere veriliyor. Temel itaat eğitiminin ardından verilen bu eğitim sayesinde köpeğiniz sizin vereceğiniz komutları uygulamayı öğreniyor. Bu eğitim 9 ile 12 ay arasındaki köpeklere veriliyor. Bu eğitim genellikle her ırktan köpeğe verilmiyor. Bunun için de köpeğinizin cinsinin bu eğitim yapısının tarzına uygun olması gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.