Ümraniye Köpek Eğitimi Çiftliği

Köpek itaat eğitiminde köpek sahiplerinin komutlarını kararlı ve net bir şekilde köpeğine iletmesi ve uygulatabilmesi gereklidir. Köpeğinizin size itaat etmesini sağlamanız için aranızdaki güven ve sevgiyi kaybetmeden otoritenizi ona tamamen kabul ettirmeniz gerekiyor. Bu noktada ileri itaat eğitimi verilmesi büyük önem taşır.

 İleri itaat eğitimi ile köpeğinizin üzerindeki hakimiyetini artar. Bu sayede köpeğiniz sizin istemediğiniz tüm davranışları yalnızca tek bir komutunuz ile bırakır ve bunu tamamen kendi isteği ile yapar. Köpek eğitimi konusunda profesyonel destek almanız hem köpeğiniz hem de sizin açınızdan çok daha faydalı olur. Bu konuda hizmet veren Ümraniye Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Köpek Eğitiminde Köpek Bilinci 

Köpeklerin bilinçleri bizim bilincimiz den oldukça farklıdır. Köpekler doğru hareketlere öğrenebilmek için mutlaka birinin yol göstermesine ihtiyaç duyarlar. Köpek eğitimleri sayesinde köpeğiniz ile beraber sosyal yaşantınızı herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla devam edebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse köpeğinizle birlikte bir yürüyüşe çıktığınızda dinlenip oturmak istediğiniz zaman köpeğinize vereceğiniz bir komut ile yanınızda oturup bekler.

Köpeğiniz size uzakta da olsa görmeye devam ettiği müddetçe siz yeni bir komut verene kadar yerinden kalkmaz. Elbette köpek eğitimi konusunda uzman desteği son derece önemlidir. Ümraniye Köpek Eğitimi konusunda profesyonel hizmet veren merkezler ile iletişim kurarak uzman desteği alabilirsiniz. 

Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi 

Komut eğitimi vermiş olduğunuz sevimli dostunuza tasmasız olarak tamamen yanınızda adımlarınızı uygun bir şekilde yürümesini sağlayabilirsiniz. Otur komutuyla köpeğiniz yanınızda olsa bile bu komutu duyması ile birlikte olduğu yere ya da sizin gösterdiğiniz yere oturmayı öğrenir. Yat komutunda ise köpeğiniz yine sizinle aranızda mesafe varken bile komutu duyması ile birlikte yatar ve sizden yeni bir komut alanına kadar hareket etmeyerek pozisyonunu korumayı öğrenir. Gel komutunda ise can dostunuz sizden ne kadar uzakta olsada komutu verdiğiniz anda yanınıza gelmeyi öğrenir. Ümraniye Köpek Eğitimi merkezleri sevimli dostunuzu eğitime konusunda sizlere profesyonel destek sağlar.

İtaat Komutları 

Köpeklerin ileri itaat eğitiminde öğretilen bekle komutu ile köpeğinize otur ya da yat komutlarından birini vermenizin ardından bekle komutunu da verebilirsiniz. Bu komut sayesinde köpeğiniz istediğiniz süre kadar sizin yanınızda bekler. İleri itaat eğitimi antrenmanlarında köpeğiniz ile iletişiminizi güçlü tutmanız gereklidir. Minik dostunuza bu komutları uygularken onun görüş alanınızdan çıkmasına izin vermemeniz gerektiğini de unutmayın.

Serbest komutu vermiş olduğunuz köpeğiniz itaat modundan çıkıp dilediğince özgür hareket eder.  Dön komutu verdiğinizde ise köpeğiniz kendi etrafında saat yönünde dönmeye başlar. Köpeğiniz için bu ileri itaat eğitimlerini vermek için Ümraniye Köpek Eğitimi merkezlerinden uzman desteği alabilir ve köpek eğitim sürecini hızlandırabilirsiniz.

Köpeklere İleri İtaat Eğitimi Nasıl Verilir 

Temel itaat eğitimini başarı ile tamamlayan köpekleri tasmalı ve serbest olarak uygulanacak ileri itaat eğitimi ile köpeğinizin üzerindeki kontrolünüzü artırabilirsiniz. İtibari ile temel itaat eğitiminde bulunan eğitimler tekrar edilerek pekiştirilir. Özellikle iş ve görev köpeklerinin başarısının artmasına yardımcı olur.

 İleri itaat eğitiminde asıl hedef köpeğinizin boynunda tasma olmadan bütün temel itaat komutlarını çeviklik ve istekle uygulanmasının sağlanmasıdır. İleri itaat eğitiminde köpeğin temel eğitimi farklı komutlarda öğretilir. Köpeğiniz için temel itaat ve ileri itaat eğitiminde profesyonel desteğe İhtiyaç duymanız halinde bu konuda eğitim almış kişilerden destek alabilirsiniz. Bu durumda Ümraniye Köpek Eğitimi merkezimizle iletişime geçerek sunmuş olduğumuz hizmetler ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.