Cesar Millan Yavru Köpek Eğitimi

Cesar Millan uzman bir köpek eğitmedir. Şuan 46 yaşında olan bu köpek eğitmeni Meksikalıdır. Fakat birçok ülkeye köpek eğitmek için gitmektedir. Dünyada birçok kili ve kulüp tarafından tanınan bu eğitmen oldukça da işinin ustası olmuştur. 27 Ağustos 1969 doğumlu olan eğitmen Meksika’da doğmuş olmasına karşın şuan Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamını sürdürmektedir. Cesar Millan köpek eğitimi konusunda kendi kendini geliştirmiştir. Hiç bir eğitim almamıştır ve kendi köpekleri üzerinde uygulaya uygulamaya doğrusunu bulmuştur. Televizyonda yaptığı ‘Köpeklere Fısıldayan Adam’ adlı programı ile dünya onu tanımıştır.

 

Bu programında önce de saldırgan köpeklere karşı uyguladığı rehabilite ve sakinleştirici yöntemler onun tanınmasında yardımcı olmuştur. Cesar Millan yavru köpek eğitimi konusunda da oldukça başarılıdır. Köpeklerin psikolojilerine oldukça önem veren bu eğitmen bir dönem Los Angeles’ta köpeklerin psikolojilerini düzeltmeye yönelik bir merkez kurmuştur. Bu merkez 2002 ve 2008 yılları arasında hizmet vermiştir. Birçok kitap yazan bu eğitmen köpeklere oldukça değer vermektedir.

Cesar Millan Yavru Köpek Eğitimi

Hatta yazmış olduğu ilk 3 kitabı Amerika’nın en popüler gazetelerinden biri olan The New York Times’ta en çok satan kitaplar listesine alınmıştır. Bu kitaplar Amerika sınırları içerisinde 2 milyondan fazla satış rakamlarına ulaşmasının yanında 14 ülkede de yayınlanmıştır. Kitaplarının isimlerinden bazıları ise Millan’ın Yolu, Cesar’ın Yolu gibi isimlerdir. Bunların yanında köpeklerin haklarını korumak için bir vakıf kuran Cesari bu vâkıfın adını ilk başta eski eşi ile birlikte kurduğu için Cesar ve Ilusion Millan vakfı demişti. Ardından Eşiyle boşandı ve vakfın adını Millan vakfı olarak değiştirmiştir. Bunun gibi birkaç vakıf üyesi konumundadır.

Cesar Millan Yavru Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi konusunda deneme yanılma yolu ile kendini geliştiren eğitmenin temel prensibi ise Sakin kalmak ve Emin enerjiyi köpeklere geçirebilmektir. Birçok televizyon programı sunan bu eğitmen genellikle psikolojiyi de kullanarak köpekleri eğitmeye çalışmaktadır. İşinde oldukça da başarılı olan bu eğitmen birçok köpek kulübünde seminerler vermiştir. Cesar Millan Yavru Köpek Eğitimi konusunda insanları uyarmıştır ve köpeklerin ortalama olarak 5 veya 6 aylık olduklarında eğitimlerine başlanması gerektiğini söylemiştir. Köpeklerin küçük yaştayken öğrenme istekleri ve öğrenme süreleri çok farklıdır. Küçükken öğrendikleri şey onlara alışkanlık olarak yapışır ve bir daha asla kurtulamazlar. Bu nedenle küçükken onların öğrenmesi gereken bütün itaat eğitimlerini almasını önermektedir.

Köpek Bakımı

Cesar Millan çok tecrübeli bir eğitmen olduğu için birçok cins köpeğin dilinden de anlamaktadır. Özellikle saldırgan köpekler üzerinde oldukça etkileyici bir performansla onları sakinleştirip eğitimlerini vermektedir. Bu şekilde yapması dünyadan birçok kişinin köpeklerini eğitmesi için yığılmaya sebep olmuştur. Çok uzun yıllar bu işi yapama Millan’ın evde beslediği köpekleri de bulunmaktadır. Genellikle hayvanları çok seven Millan Rehabilite etme yeteneği ile bilinmektedir. 2014 yılında kalp krizi geçirerek ölen eğitmen arkasında birçok üzgün insanı bırakmıştır. Köpeklerin de onun bu hayattan göçüp gitmesinden etkilenmemesi mümkün değildir.

Köpeklerle çok iyi dost olan bu Eğitmen arkasında yazdığı kitapları televizyon programlarını ve vakıfları bırakmıştır. Öldüğü gün birçok ülkeden başsağlığı dileyen tweetler atılmıştır. Herkes onu köpeklere fısıldayan adam olarak bilmektedir ve öldüğüne inanmak istememektedirler. Eğitimi en zor köpekleri bile eğitmeyi başaran bu eğitmen işine çok sadık ve köpekleri çok seven bir eğitmendi. Neredeyse bütün hayatını köpeklere adamış olan adam hayatta olduğu her an köpeklerle iletişimde olmuştur. Eğitmen öldükten sonra Cesar Millan yavru köpek eğitimi adı altında bir kitap yayınlaması beklendiği açıklanmıştır fakat kitap henüz yayınlanacak gibi görünmemektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.