Köpek Eğitimi Beyoğlu

Köpek eğitiminde köpeğinizin kiminle muhatap olduğu köpek eğitiminde çok önemlidir. Köpeğinizin eğitimini bir profesyonel ellere teslim etmek size ileride kolaylık sağlayacaktır. Köpek eğitimi köpeğiniz üzerindeki yaptırımınızı daha da etkili hale getirecektir. Köpek eğitiminde profesyonel yardım almak ileri seviye eğitim için çok önemlidir. Köpeğinizin iyi bir eğitim almasını ve ileride size kolaylık sağlamasını istiyorsanız köpek eğitimi  Beyoğlu getirebilirsiniz. Burada eğitmenlerimiz sadece köpeklerinizi eğitmez, sizin de köpeklerinizle nasıl bir iletişim kurmanız gerektiğini öğrenir. Köpeğin sağlıklı bir hayvan olarak yaşamını sürmesini istiyorsanız önce kendi davranışlarınızı düzeltmelisiniz. Köpek eğitmenlerimiz tüm ırkların eğitiminde size yardımcı olabilir. Köpeğinizle iyi bir iletişim kurmak için verilen itaat eğitimleri çok önemlidir.

Köpek Eğitimi Beyoğlu

Temel itaat eğitimi nasıl verilir diye merak ediyorsanız bu yazı tam sizler için. Köpeğinizin disiplinli olması ve itaat eğitimini yerine getirmesi çok önemlidir. Köpeğin itaat eğitiminin düzgün verilmesi ileride verilecek eğitimleri daha iyi algılamasını sağlar. İtaat eğitiminin yetersiz alınması köpeğinizin ileride alması gereken eğitimi almasını zorlaştırır. İtaat eğitimi çalışmaları zaman bakımından çalışan insanlara uyar mı diye düşünenler Köpek eğitimi Beyoğlu kolaylık sağlamaktadır. İtaat çalışmaları haftanın belirli günleri olabileceği gibi köpeğinizi pansiyonumuzda ağırlayabilir ve eğitimini yapabiliriz. İtaat Eğitimleri ortalama 4 hafta sürmektedir.

 

Bazen bu süre köpeğinizin hangi ırka dâhil olduğu ya da karakterine göre uzar da kısalır da. Köpeğiniz bu eğitim sırasında temel komutlar, düzeltme komutları ve davranış bozukluklarını giderme gibi eğitimler olarak eğitilirler. Köpeğinize bu eğitimler uygulanması üç türlüdür. Temel komut eğitiminde köpeğinizin sevk kayışını çekmeden yürü, otur, yat, kalk gibi emir komutlarının yanında düzeltme komutları ile de hayır bırak ayrıl gibi komutları yerine getirmesi beklenmektedir. Köpeğinizdeki sürekli havlama, ısırma, halıyı kemirme gibi davranış bozuklukları tespit edilir ve eğitimle düzeltilir. Köpek eğitim programına yavru, genç, yetişkin köpekler katılabilir. Fakat bu eğitim esnasında köpekleriniz ne kadar erken yaşta bize gelirse eğitim süresi o kadar kısalır.

 

Her cinste eğitim Nasıl

 

Alabay cinsi köpekler sahibini ve ailesini yabancılardan korumaya programıdır. Yabancılardan gelen herhangi bir hareketi hemen tehdit olarak algılayabilir. O yüzden siz bu köpeğe alıştıktan sonra vazgeçemez ve başka köpeklere bakma ihtiyacı duymazsınız. Alman Kurdu köpeklerde iyi bir koruma köpeği olurlar. Hem akıllı hem de ailesine çok bağlı olan bu köpekler Koruma eğitimini aldıktan sonra sizin ve ailenizin güvenliğini son safhaya kadar sağlarlar. Alman Kurdu köpekler çocuğunuzla da muhteşem bir ilişki kurabilir. Koruma eğitimi ailesini tehlikelerden korumak isteyenler bu eğitimi seçmektedir. Koruma Eğitiminde yapılan testlerde köpeğinizin sizi koruma özelliğine sahip olup olmadığına bakılır. Alman Kurdu, Akita, Alabay köpek cinsleri koruma eğitimine rahatça katılabilirler. En önemli eğitim ise Schutzhunt’tur. Schutzhund Almanca koruma köpeği anlamını taşır. Bu test normalde Alman çoban köpekleri üzerinde uygulanır. Cesaret, çalışma azmi ve dayanıklılık köpeklerin testi başarması ile ilişkilidir. Testleri geçmesi beklenen köpeklerin insan ilişkisi iyi olması beklenir. Bu test köpek ve eğiticisi arasındaki bağı gösterir.

Köpek Eğitimi Beyoğlu

Aynı zamanda bu eğitimi geçen köpeğin itaat ve insanlara uyum gibi her türlü testi başarıyla geçtiği gözlemlenir. Bu eğitimde köpeklerde bunu kaldıracak dinçlik ve özellik aranır. Bu testten başarılı ayrılan bir köpek koruma eğitimi tamamdır. Bu eğitim üç aşamadan oluşmaktadır. İz sürme, itaat, korumadır. Köpek üçünü de başarıyla geçerse bu testi tamamladığının göstergesi olur. Bu eğitim polis köpeği, iz sürme, kişisel korumada kullanılabilir. Testin her aşaması köpeğin becerilerini, tepkilerini, davranışlarını sorgulamak ve diğer seviyeye geçmek için ayarlanmıştır. Üç aşamayı da geçen köpek bu testten başarılı bir şekilde ayrılır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.