Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Alman kurdu ya da diğer bir ismiyle çoban köpeği Almanya kökenli bir köpek türüdür. Türk insanları ise çoğu zaman kurt köpeği olarak adlandırır. Genel olarak yaşam süresi ortalama 9 ile 13 yıl arası değişmektedir. Renkleri ise çoğunlukla siyah, beyaz, gri, samur, siyah ve bronz, koyu mavi, siyah kırmızı, siyah gümüş ve karaciğer rengi olarak bilinmektedir. Erkeklerinde boy 60-65 cm olup dişilerinde ise 55-60’dır. Kilo ise erkek olanlarda 30-40 kg olup, dişilerde ise 22-32 kg arası değişiklik göstermektedir. Büyük, güçlü ve atletik bir yapıya sahiptir. Sistemli ve düzgün yetiştirildiği takdirde mükemmel bir koruma veya iş köpeği görevi üstlenebilir. Alman kurtları iki ayrılır.

 

Şov köpekleri ve iş köpekleri olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Show amaçlı olan köpekler daha alçak bir popoya sahip olup daha adaleli bir yapıya ve gösterişli bir gövdeye sahiptirler. Show köpeklerinin yanı sıra iş köpekleri ise daha yüksek bir kalçaya ve çok daha uzun bacaklara sahiptirler. En çok rastlanılan hastalık kalça displazisidir. Ayrıca çok hassas bir mideye sahip oldukları için özel bir diyet ile beslenmekte olup içerisinde çok fazla çeşidin olmadığı mamalar ile beslenmelidir. En çok tercih edilen köpek cinsidir. Birçok yerde farklı amaçlar ile yetiştirilip bu hayvanlardan yararlanılmaktır. Bu sebeple eğitimine çok önem verilen ve çok ihtiyaç duyulan bir köpek cinsidir.

 

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Eğitim aşamasında ilk öğretilen ve temel fonksiyonu olan bir özelliğini kontrol altına almak için ilk komut otur komutudur. Bu komut eğitimin en önemli komutudur. Basit şeyleri en başta öğretmek daha sonra öğretilecek olan eğitimler için önceden inşa edilmiş bir köprüdür. Otur komutunun temel amacı köpeğinize itaat etmeyi ve söz dinlemesi gerektiğini öğretir. Bu komut ile birlikte köpeğinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Bu komut ile birlikte köpeğinizle olan sosyal yaşamınızda kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Örnek olarak bir yere gitmeden önce, yemeğe başlamadan önce, kontrollerinin yapılacağı zaman oturması gerektiğinde size büyük faydası olacak bir yöntem şeklidir. Eğer bu eğitime yeni başladıysanız ve zorluk çekiyorsanız mutlaka başlarda tasma kullanmanız gerekmektedir. Köpeğiniz bu oturma işlemini başarıyla yaptıktan sonra ödüllendirme yöntemini kullanabilirsiniz. İkinci olarak verilecek olan eğitim liderlik eğitimidir.

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Bazı köpekler karakteri gereği liderlik özelliğine sahiptir. Bazıları ise bir süre boyunca bir gruba dahil olduğu için zamanla bu özelliğini kaybedip bir grubun üyesi olabilmekte. Bu ayrımı yani eğitim sırasında liderin kim olduğunu köpeğe göstermek önemlidir. Yoksa kendini lider olarak gören bir köpek olmayacak problemlere neden olabilir. Fakat bu eğitim sırasında şiddet asla ve kesinlikle kullanılmamalıdır. Katı, kuralcı ve kararlı olmak bu eğitim süresince önemlidir.

 

Yapmamasını istediğiniz davranışları sert, düzgün ve net bir şekilde söyleyin. Unutmamak gerekir ki sahibini tanıyıp liderini öğrenebilmek yavru iken öğrenilmesi daha kolay bir alışkanlıktır. Üçüncü olarak ise gel komutu eğitim sırasında öğretilmesi gereken komutlardandır. Gel komutu köpeğe dikkatli bir şekilde öğretilmeli yanlış anlaşılmalar olmaması için köpeğe tek bir sefer söylenmeli ve eğitime yeni başlanıyor ise tasma kullanılmalı ve ödül sistemi uygulanmalıdır. Son olarak ise tuvalet eğitimi verilmesi gereken en önemli eğitimdir. Bu eğitimden başarılı bir şekilde sonuç almak için uyulması gereken 3 ana kural bulunmaktadır. Bunlar zamanlama, köpeği yaşam alanına bırakma ve ödüllendirmedir. Bu kurallara uyulduğu takdirde tuvalet eğitimi de sorunsuz bir şekilde atlatılacaktır.

 

Eğitim Fiyatları

Gün geçtikçe ihtiyaç duyulup artan alman kurdu eğitimi için birçok farklı kurum ve köpek eğitimi veren köpek otelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları çok yaygın olan ve ihtiyaç duyulan bir eğitim olduğu için birçok farklı eğitim programı bulunmaktadır. Bu eğitim programları en cüzi miktarda 250-450 TL arası olup istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişiklik gösterip artmaktadır. Birçok eğitim programının eğitim ücretleri ise internet sitelerinde bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.