Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi

Her köpek sahibi, köpeğinin sözünü dinlemesini ve uslu bir köpek olmasını ister. Eğitim almış köpekler, hayatınızı güzelleştirir, dost olur ve sahibine yaşam sevinci verir. Eğitim almayan köpekler ise sebepsiz havlar, insanları rahatsız eder, her yeri kemirirler. Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi eğitimin her cins için küçük yaşta başlanması gerektiğini söylüyor. Kötü alışkanlıklar kazanılmadan, eğitime başlanması avantaj sağlayacaktır. Sonradan bu davranışların değiştirilmesi daha zor bir hal alabilir. Köpeğinizin eğitimini sizde verebilirsiniz. Ancak bu süreç uzun ve zorlu bir süreç olabilir. Bu nedenle sabırlı olmalı ve doğru hareket etmeniz gerekmektedir.

 

Köpekler Nasıl Eğitilir?

Sahip-köpek ilişkisi önemli bir ilişkidir. Sahibin köpek üzerinde her zaman hâkimiyeti bulunmalıdır. Bu hâkimiyet kaba kuvvet kullanarak gerçekleştirilmemelidir. Tüm köpek eğitimleri, birkaç nokta altında toplanmıştır. İlk olarak köpeğin mümkün olabildiğince küçük yaşta alınması gerekir. Daha sonra yanlış olan hareketler düzeltilmeli ve temel itaat eğitimi verilerek eğitime başlanmalıdır. Sahiplerin köpeklerinde en çok rahatsız olduğu durum ısırma konusudur. İlk olarak eğlenceli bir durum gibi algılanan bu durum daha sonra büyük sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Birçok köpek diş çıkartma dönemlerinde ısırmalara başlar.

 

Isırma sorununu çözmek için köpeğinizin yüzüne asla vurmamalısınız. Bu durum onun için bir oyun bir eğlence haline dönüşebilir. Bu şekilde algılayabilir. Isırdığı zaman, köpeğinizi bu durumdan vazgeçirmek içi asla oyun oynamamalısınız. Isırma alışkanlığını yok etmek için en önemli şey tutarlı olmanızdır. Isırmayı kendinizden oyuncak üzerine yönlendirin. Kemik veya oyuncağı ısırmasına çalışın. Yönlendirme sonrasında tekrar ısırmak için size yönelirse; ona sert bir şekilde ”hayır” demeniz gerekir. Aynı zamanda, köpeğiniz sizi ısırdığı zaman canınızın acıdığını belli eden sesler çıkartıp ortamdan uzaklaşırsanız, köpeğiniz ısırma probleminden uzaklaşabilir.

Arnavutköy Köpek Eğitim Merkez

Hiperaktif bir köpekle yaşamak oldukça zordur. Bazı cinsler, oldukça canlıdır. Bu durum hiperaktiflik ile karıştırılmamalıdır. Köpeğinizin hiperaktif olmasının bir nedeni de sağlık sorunu olabilir. Bu duruma da dikkat edilmelidir. Diğer bir etken ise ilgi eksikliğidir. Köpeğiniz canlı hareket edince sizin ilginizi üzerine çektiğini düşünebilir. Yani köpeğinizle sadece bu aşırı hareketler sırasında ilgileniyorsanız, oda bu durumu tekrarlar. Köpeğiniz hiperaktif ise ilk olarak veterinere götürmelisiniz. Bazı durumlarda ilaç tedavisine bile başlanabilir. Köpeğinizin egzersiz yapmaya ve enerji atmaya ihtiyacı olabilir. Bu nedenle egzersizlerini aksatmamanız gerekmektedir. Egzersizler sonrasında yorulacaktır ve eve döndüğünde sakinleşecektir. Köpeğinizin iyi bir eğitim görmesi için göz teması gerçekleştirmelisiniz. Eğitimin gerçekleşmesi için köpeğinizin dikkatinin çok fazla dağılmaması gerekir. Bu nedenle az dikkat dağıtıcı yerlerde eğitimi gerçekleştirmelisiniz.

 

Arnavutköy Köpek Eğitim Merkez

Köpekler ihtiyaçları için, heyecanlandığında, diğer hayvanlara, tehlike anında ve ortamından ayrıldıkları zaman havlayabilirler. Köpeğiniz havladığı sırada bağırırsanız, ona eşlik ettiğini düşünecektir. Köpeğiniz dışarıda havlıyorsa ve onu o sırada içeri alırsanız, köpeğinizi ödüllendirmiş olursunuz. Bu nedenle bir alışkanlık haline dönebilir ve her içeri girmek istediğinde havlayabilir. Köpekler fazla mutlu oldukları zaman, dikkat çekmek için ve üstünlük kurmak için insanların üzerine atlayabilirler. Bu durum karşısında köpeğinizden uzaklaşmalısınız. Atlamayı bitirdikten sonra, onun seviyesine inip kulağının arkasını kaşımalısınız. Bu durumu devam ettirdiğiniz zaman köpeğiniz 4 ayak üzerinde durmanın daha doğru olduğunu öğrenecektir.

Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi

Arnavutköy köpek eğitim merkezi ile yavru programı, itaat eğitimi, koruma eğitimi ve iz takibi gibi çeşitli eğitimler, uzman kişiler tarafından verilmektedir. Dostlarımızda daha iyi iletişim kurmamız ve daha kaliteli zaman geçirmemiz için eğitimler fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Eğitimlerin doğru ve bilen kişilerin tarafından verilmesi oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.