Fatih Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğinizin günlük enerjisini atması ve rahatlaması için günlük yürüyüşler ona iyi gelecektir. İstanbul’a bağlı olan Fatih semtinde bu yürüyüşleri yapabilmeniz için uygun yürüyüş parkları bulunur. Bu yürüyüş parklarına köpeğiniz ile beraber çıkarak hem günlük spor ihtiyacınızı karşılar hem de köpeğinizin eğlenmesini sağlarsınız. Yürüyüşler esnasında köpeğiniz eğer eğitim almamış ise sorunlar meydana gelebilir. Size ve insanlara rahatsızlık verecek duruma geldiğini fark ettiğinizde köpeğinizin eğitim almasını isteyebilirsiniz. Köpeğinizin profesyonel bir şekilde eğitim almasını istiyorsanız Fatih Köpek Eğitim Çiftliği sizin için uygun olacaktır. Bu eğitim çiftliğinde köpekleriniz iyi bir eğitim alır ve uysallaştırılır. Güvenebileceğiniz bir ortam olan köpek eğitim çiftliği kısa bir süre sonra köpeğinize bir çok eğitimi vermiş olacaktır.

Fatih Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek eğitimlerinde ilk aşama itaat aşamasıdır. İtaat etmeyi öğrenen bir köpeğe eğitim vermek daha kolay olacaktır. Öğretilen bazı komutlar sayesinde ileri ki aşamalarda hem eğitimci hem köpek kolaylık yaşayacak ve eğitim aşamalarını kolaylıkla geçecektir. Komut eğitimlerinden bazıları git, gel, kalk, otur, takip et, yürü, yat, bekle, hayır gibi komutlardır.

Komut eğitimini başarıyla geçen köpeklere ileri itaat eğitimi verilmeye başlanır. Artık bu eğitim aşamasında köpeğinizde tasma ip zincir gibi kısıtlayıcı şeyler bulunmayacak ve köpeğiniz özgür şekilde eğitim görecektir. İleri itaat eğitimini başarıyla geçen köpeklerde eğitim çiftliğinden ayrıldıktan sonra tasma takılı olmasa bile istenen komutları uygulamaya başlayacaktır ve sözünüzden çıkmayacaktır. Zamanla köpeğiniz, komutlarınızın dışına çıkmamayı öğrenecek ve istediğiniz şekilde davranacaktır. İleri itaat eğitimini her türden köpek kolaylıkla alabilir. Köpeğin cinsi, yaşı ve türü farketmez. Köpek eğitim çiftlikleri sayesinde köpeğiniz güvenli bir şekilde eğitimine devam eder.

Fatih Köpek Eğitim Çiftliği

İleri itaat eğitiminde komutlar öğretilir. Bu komutlar verilirken köpeğin özgür olması onun için ayrı bir eğitim olacaktır. Tasması takılı olmayan köpek yabancıya gitmemesiyle, yabancı birinden yiyecek almaması tasmasızlık eğitimi olacaktır. Bunun yanında itaat eğitimi için gerekli olan köpeğinizin en sevdiği oyuncak kullanılır. Eğitimcisi tarafından atılan oyuncağını köpekten geri getirmesi istenir. Sonrasında köpeğinizden yatarak beklemesi istenir. Eğitimcisinin yakında ya da uzakta olması fark etmeksizin dur ve diğer komutları dinlemesi istenir.

Sonrasında alacağı tuvalet eğitimi ile birlikte köpeğinizin itaat eğitimini başarı ile bitirmesi istenir. İtaat eğitiminde verilen başkasından yiyecek almaması onun ve sizin için avantajlı olacaktır. Bunun nedeni ise köpeklerden rahatsız olan bir takım insanların köpeklere yiyecek olarak verdiği zehirli gıdalardır. Köpeğinizi ölüme sürükleyen bu zehirli yiyecekler, itaat eğitiminden sonra sizin için sıkıntı olmayacaktır. Köpeğiniz sizin onayınızı almadan kimsenin verdiği yiyeceği yemeyecektir. Tasmasız bir şekilde gezdiğinde yabancı bir kişi tarafından çağırıldığında köpeğiniz yine sizin onayınızı alacak ve ona göre karar verecektir. Kötü amaçlı yaklaşan insanlara siz onay vermeden asla yaklaşmayacaktır. Siz yanında olmasanız bile onay vermediğiniz için gitmeyecektir.

Köpek Bakımı

Bu da artı bir avantajdır. Verilen itaat eğitimi ile birlikte köpeğiniz hem kendi hayatını güven ve düzen altında toplayacak hem de siz rahat edeceksiniz. Oluşabilecek sıkıntıları ve karışıklıkları engellemiş olursunuz. Köpek yaptığı şeyin yanlış ya da doğru olduğunu öğrenecek ve yanlış yapmamaya özen gösterecektir. Köpek eğitimleri köpekleri sıkarak yapılan bir eğitim şekli değildir. Eğitimi oyuna ve eğlenceye dökerek hem köpeğin eğlenmesi sağlanır hem de eğlenirken öğrenmesi beklenir. Eğitimlerini tamamlayan bir köpek ile tasmasız sokaklarda gezebilecek ve sosyalleşebileceksiniz. Eğitimden sonra köpeğiniz size daha çok güvenecektir. Sizi lider olarak benimseyecek ve komutlarınızı aynen yerine getirmeye çalışacaktır. Davranış sorunları ortadan kalkan köpek daha mutlu, daha eğlenceli bir şekilde yaşamını sürdürecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.