Schnauzer Köpek Eğitim Alması Doğrumudur

Schnauzer, küçük kare gövdesi, uzun dikdörtgen kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ve kendine has kürk yapısı ile dikkat çeken bir köpek ırkıdır. Kalın bir şekilde çıkıntılı kaşlarıyla ve bıyıklarıyla genellikle kafatasının şeklini vurgulamak için kesilmektedir. Ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir. Kulaklar öne eğilir ve doğal bırakıldığında düşer. Kesildiğinde dik durması tercih edilir. Uzun bir burun yapısına sahiptir, burun ucu koyu renklidir. Gözleri oval şekilli ve koyu renklidir.

İki katmanlı Schnauzer satılık kaba kürk gri, siyah, beyaz veya siyah ve gümüş renkli olabilir, gri, siyah ve beyaz kıllarla siyah bantlı beyaz kılların birleşiminden oluşur. Bu renk varyasyonunun olası tonları, koyu demir grisinden gümüşe kadar değişebilir. Gri olanlarda alt saç tabakası gri olabilir ama gri tercih edilir. İstenilen özellik yüzdeki kılların daha koyu bir maske oluşturması ve kaş, sakal, boyun, göğüs, karın, kuyruk altı ve bacak iç kısımlarının daha hafif olmasıdır.

Schnauzer Fiyatları

Tüy dökmeyen, kokusuz ve anti alerjik yapısı ile ender özel ırklar arasında yer alan minyatür schnauzer cinsinin ülkemizde hak ettiği değeri alamamıştır. Schnauzer satılık fiyatlarının ölçeğini etkileyen ana faktörler, cinsin soyağacı ve renk çeşitliliği talebidir. Ne yazık ki günümüzde fiyatları etkileyen asıl sebep içinde bulunduğumuz Pandemi süreci olmuştur. Pandemi sürecinde dünyanın her yerindeki insanların evde kalmaya zorlanması, monoton hayatlarında yeni bir arkadaş arayışına girmesi ve minyatür schnauzer ırkının çok az ırkta görülen özelliklere sahip olması talebi artırmıştır. Bu olumsuz süreçte fiyat skalasının yükselmesine neden olmuştur.

Özellikleri

O sevecen, zeki, itaatkar ve arkadaş canlısıdır. Düzgün bir şekilde sosyalleşirlerse, yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi geçinirler ve her türlü yaşam koşuluna uyum sağlayabilen uyumlu bir türdür. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için mükemmel bir oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlı, birlikte vakit geçirmek ve dikkat çekmek istiyor.

Bakım Beslenme Eğitimi

Cinsin bakımı, ne daha fazla ne de daha az dikkat gerektirir. Evde tükettiği Schnauzer satılık enerji günlük durumu için yeterli olacaktır. Ancak evimizin dışında doğal ortamda dolaşması da onun için faydalı olacaktır. Kürklerinin düzenli olarak taranması gerekir. Bebeklik döneminde organik beslenme gelecek için her zaman faydalı olmuştur. 4. aydan itibaren kendi imkanlarımızla hazırlanacak mamalara kuru mama alternatifleri verilmesi faydalı olacaktır. Kuru gıdalardaki kimyasal katkı maddelerinin metabolizma için çok faydalı olacağını düşünmüyorum. 3 ile 6 ay arasında beslenmesi gereken yavrulara takviye olarak verilecek kalsiyum tabletleri yerine 1 tatlı kaşığı sade yoğurt ilave edilmesinin sağlıklı olacaktır. 

Diş değiştirme işlemi sırasında yapay kemikler Schnauzer satılık beslenme, diş ve damak kaşıntısı, yavrunun çene direncinin güçlendirilmesi, çene kas yapısının eğitimi açısından faydalı olacaktır. Bebeklikten yetişkinliğe, beslenmeden eğitime kadar her aşamada mümkün olduğunca organik davranmaya çalışın. Yavru köpeğinizin yıkanması gerektiğinde, köpek şampuanları yerine mümkün olduğunca PH derecesi daha uygun bebek şampuanları kullanın. Bebek şampuanlarının içeriğinin köpeklerimizi soğuğa, sıcağa ve her türlü iklim koşuluna karşı koruyan tüy tabakasının tahribatını en aza indireceğini unutmayınız. Özellikle yavru köpeklerde iletişim kurma ve komutlarımızı takip etme konusunda eğitilme eğiliminde olduklarından ödül çubukları ve ikramlar verilmemelidir. Bunun nedeni, Schnauzer satılık yavrularımıza bu dönemde uygulanacak yemek eğitim programlarının ilerideki yaşamı için dilencilik alışkanlığını pekiştirecek ve mamayı eline alabilmesi için onları sevimli hale getirmeye çalışacak olmasıdır. Bu zeki ırkın eğitiminde gelecekteki başarıyı sağlamak istiyorsanız yemek ödül programları yerine sözlü ödül programları uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.