Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği

İstanbul’un 1950’li yıllardan sonra gelişme gösteren bir ilçesidir, Gaziosmanpaşa. 1963 yılında ilçe olmasıyla nüfusu artarak bugünkü halini almıştır. Yeşilliğin bol olduğu bu yerde Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi tesisimiz yer almaktadır. Sevgili dostlarınızın hem toplum içerisindeki davranışlarını hem de sizinle daha kolay anlaşmasını sağlıyoruz. Şirketimiz de konusunda uzman çalışanları köpeğinizin her sorunuyla ilgileniyor ve onların diğer köpeklerle sosyalleşmesini hem de belli komutlar vererek eğitiyorlar. Ve daha mutlu yarınlara yönelerek ileriki hayatları kolaylaşmış oluyor.

Oysaki kent sokaklarında ve evlerde yaşayan köpekler eğer belli bir eğitim almamışlarsa çok ciddi sorunlara ve hatta maddi manevi problemlere neden olabiliyorlar. Bakımını üstlendiğiniz bir köpeği bakmanın kolay olmayacağını unutmamalısınız. Ama sokaklarda dolaşan birçok köpeğin de sahipleri tarafından sokağa bırakıldığını bilerek, köpeklerinize daha çok sahip çıkmalısınız. Çünkü belli bir bakım, terbiye ve ilgi görmüş tüm hayvanlar gibi köpekler de sokağa terk edildiği zaman son derece mutsuz, üzgün ve korkak oluyorlar.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Dolayısıyla ev ortamına alışkın oldukları ve belli bir terbiyeden geçtikleri için sokak hayatı onlara uygun olmuyor. Bağışıklık sistemleri çok çabuk bozulabiliyor. Her gıdayı alamıyor ve çok sevgi dolu oldukları için dışarıdan gelen her türlü saldırıda son derece savunmasız olabiliyorlar. Bu nedenle köpekleri eğer sokağa bırakmayı düşünüyorsanız, onlara iyilik değil, ancak kötülük yapmış olursunuz. Köpek eğitimi, öncelikle sahiplendiğiniz hayvanı alıp evinize getirmenizle başlar. Daha ilk anlarda alışma dönemi uzun geçebilir. Davranışlarının tutarsızlığı, havlaması, çekingenliği olabilir. Zaman içinde hepsi size güvendikçe ortadan kalkacaktır. Ancak, köpeğinizle aranızdaki bağın güçlenmesi biraz zaman alabilir.

 

Ona doğru ve dengeli bir eğitim vermek isterseniz, Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi sizin için en uygun yerdir. Çiftliğimize gelerek sevgili dostunuzu belli bir süre alacağı eğitim için bırakabilirsiniz. Eğitimi bittikten sonra köpeğinizle ilişkiniz daha verimli ve dengeli olacaktır. Tuvalet eğitimi, beslenme, bakım dışında gel, otur, bekle, izle, hayır, dur, gibi komutlarla verilen temel eğitim sayesinde hem köpeğiniz hem de siz daha rahat olacaksınız. Temel eğitim sonrasındaki eğitim ileri eğitimdir. Bu eğitim daha çok koruma ve güvenlik amacıyla verilen bir eğitimdir. Aslında bütün köpekler doğdukları andan itibaren sahibini ve kendini koruma içgüdüsüne sahiptir. Ancak, eğitim sırasında verilen bilgiler onların hangi aşamada harekete geçeceklerini öğretmek ve saldırganlıklarını kontrol altına almak içindir. Bazı eğitimlerde köpek sahiplerini de dâhil edebiliyoruz.

Köpek Bakımı

Bu sayede köpek ve sahibi arasındaki bağ da kuvvetlenerek birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bularak daha rahat olabiliyorlar. Sevgi, şefkat ve güven köpekler için çok önemlidir. Kendilerini ne kadar çok güvende hissederlerse o kadar çok huzurlu olurlar. Ne kadar çok sevgi ve şefkat görürlerse o kadar çok bağlanır ve koruma ihtiyacı hissederler. Sevgi, şefkat çok önemlidir, ama köpek eğitimi bir süreçtir ve bu süreci iyi değerlendirmek gerekir. Eğitim verirken bilinçsizce verilen komutlar, köpeğinize fayda yerine zarar verebilir. Bu nedenle özellikle temel itaat eğitimini konusunda uzman ekibimizle yapmanız, hem köpeğiniz hem de sizin için daha sağlıklı ve güvenli olacaktır.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Her köpeğin ırkı, yaşı, karakteri, davranışı, alışkanlıkları farklı olacağı için çiftliğimize verilen eğitim de değişmektedir. Ortalama üç ile altı ay arasında değişen eğitimlerimiz, köpeğinizin özelliklerine göre değişme gösterebilir. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi köpekleriniz için düzenlenmiş tüm tesislere sahiptir. Bunlardan bazıları; açık ve kapalı alanlar, oyun alanları, bahçeler, eğitim alanlarıdır. Tüm alanlar, düzenli olarak bakımdan geçirilir. Tesisimizde ki uzman ekip kontrolünde sağlık ve bakım, beslenme, tuvalet eğitimi dikkatle yaptırılır. Düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Veteriner hekimlerimiz, köpeklerinizin sağlığına dikkat ederek, herhangi bir rahatsızlık söz konusu olduğunda sizi de bilgilendirerek tedavi ederler. Tesisimiz, tüm köpek sahiplerine açık olup, istediğiniz zaman eğitimlere katılabilir ya da köpeğinizin neler yaptığını takip edebilirsiniz. Çiftliğimizde eğitim alan tüm köpeklerin, sahiplerinin mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.