Yeşilköy Köpek Eğitimi

Eskilerin gözde yerleşim mekânlarından olan Yeşilköy Ayastefanos yani Aziz Stefan olarak da bilinir. Geçmişte sessizliğin sakinliğin hâkim olduğu yerlerde artık Atatürk hava limanı mevcut. Bu sebepten gitgide kalabalıklaşan bir yer olarak duyulmuş vaziyettedir. Yaklaşık 7 km kadar Bakırköy’e uzaklıktadır.

Yeşilköy’de Köpek Eğitimleri Nerede Verilmektedir?

Eskilerden izler taşıyan doğa güzelliğini içinde barındıran Yeşilköy hayvanlarında barınak yerlerinden birisidir. Yeşilköy üzerinde birçok köpek eğitim merkezi bulunmaktadır. Özellikle köpeklerin eğitimi için tercih edilen

yerleşim merkezidir.

Yeşilköy Köpek Eğitimi

Yeşilköy Köpek Eğitimi Merkezlerine Nasıl Güvenebilirim?

Yeşilköy köpek eğitimi konusunda dikkatli özenli çalışmaları mevcuttur. Köpeğinizin eğitim almasını istediğiniz merkezle iletişime geçip hangi konuda yardım istediğinizi, köpeğinizin ne gibi sorunlar sebebiyle eğitim alması gerektiğini bildiriyorsunuz. Aktarmış olduğunuz bilgiler doğrultusunda başvuru yapmış olduğunuz merkez tarafından köpeğiniz için bir uzman gönderilerek köpeğinizi karakter testine tabi tutup sorun neyse ya da neyden kaynaklıysa bu durumu ortaya çıkarıp uzmanla anlaşma doğrultusunda kendi evinizde rahatlıkla sorunu giderebilir uzmanla iş birliği içerisinde köpeği normal düzeye eriştirebilirsiniz. Köpeğin alışmış olduğu ortamı terk etmeden ev içerisinde rahatlıkla eğitimini sağlayabilirsiniz. Köpeğiniz hakkında daha detaylı bilgilere erişmiş olursunuz. Herhangi bir sorunla da karşılaştığınızda destek alacağınız bir uzmanınız mevcuttur. Eğitiminiz bittikten sonra bile tekrar sorun yaşamanız halinde köpek hakkındaki bilinçli davranışlarınız sonrası köpekte olumlu sonuçlara sebep olacaktır.

Yeşilköy Köpek Eğitimi İçerisinde Neler Mevcuttur?

Ev ortamında almış olduğu eğitim sayesinde sahibiyle daha çok diyalog içerisine girerek emir komuta ilişkisini kavramış ve itaatkâr bir köpeğin sahibi olmuş olursunuz. Köpeğin yapması ya da yapmaması gereken kuralları öğretme şansınız ev içerinde daha yüksektir. Evinizde çözemediğiniz ya da kişisel olarak üstlenmediğiniz bir durum söz konusuysa köpek eğitim merkezine köpeğinizi getirebilir eğitimlere oradan devam edilebilirsiniz. Fakat ayrı bir bilgi olarak belirtmekte fayda vardır köpek eğitim merkezinde eğitim sırasında köpeğin dikkatini dağıtmaya sebep olacak hiçbir şey yoktur. O sırada algılar ve yapar. Eğitim süreci sonrası aynı koşullar sağlanamadığı için dikkati ve ilgisi dağılan köpek tam olarak istenilen sonucu elde edemeyebilir. En uygun şartlar sahibiyle birlikte verilen eğitimdir. Birebir ortamla karşılaşmış ve olay anında tepkisini göstermiş olur. Köpeklerinde insanlar gibi psikoloji sahibi olduğu, bozulduğunda beklenmedik hareketlere sebep olduğu unutulmamalıdır. Eğitimler ceza ya da şiddet ağırlıklı değil köpeğe sevildiğini hissettirme olarak başlanılır. Herhangi bir ters tepkide eğitim tamamen olumsuz sonuçlanabilir. Köpeğiniz asıl istemiş ve beklemiş olduğu öncelikli öğe sevgidir. Bu konu pozitif eğitim metotları olarak da modern şekilde köpek eğitimi olarak verilmektedir.

Yeşilköy Köpek Eğitiminde İlk Eğitim Nasıl Başlar?

Eğer ev ortamında uygulanacak bir eğitim mevcut ise ilk olarak tasmalı eğitim tercih edilir. Tasma köpeğin dikkatini size vermesini ve kontrolünü sizin elinize bırakmasını sağlayacaktır. Agresiflik, aşırı korkaklık ya da hırçınlık gibi herhangi bir a normal durum söz konusu değilse ortalama olarak bir ay gibi kısa bir süre içerisinde köpeğiniz normal bir köpek psikolojisine kavuşacaktır. Temel olan bu eğitim ırk ayrımı yapılmaksızın her türlü köpek için uygulanabilir. Temel olarak bilinen ilk komutlar yürü, gel, yat, bekle, hayır, aferin gibi direk komutlardır. Yüzeysel olarak bu komutlara alışan bir köpek ileri itaat eğitimi için uygundur. Bu eğitim yönteminde tasması köpeğin artık çıkarılmıştır. Tasması takılı ya da değil aldığı ilk eğitim sonrası belirli komutlara alışık olan köpek yeni komutlar için açıktır. Bu eğitim köpeğiniz için oldukça önemlidir. Artık sizin dışınızda kalan herhangi bir yabancı tarafında çağırılsa bile gitmez, yemek yemez, başkası tarafından verilen komutları uygulamaz konuma gelmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.