Bostancı Köpek Eğitimi

Patili dostlarımız evimize geldiği andan itibaren eğitime hazırdırlar. Evinizin neşesi olan köpeklerinizin uzmanlar tarafından eğitilmesi hayatınızı kolaylaştıracaktır. Köpeğinizin eğitimi onunla ilişkilerinizde hem köpeğinizin hem sizin ve hem de aileniz ve çevrenizin yaşam kalitesini yükseltecektir. Köpek eğitimi bir çok yönüyle ciddiye alınması gereken bir konudur.

Köpeğiniz uzman eğitimcilerimiz tarafından en doğru şekilde eğitilir. Eğitim süresince sadece köpeğiniz değil, siz de eğitime tabi tutulacaksınız. Köpeğinize nasıl komut vereceğiniz, ne zaman ödül ne zaman ceza vereceğiniz eğitimcilerimiz tarafında size aktarılacaktır. Köpeğinizle iletişimi kurarken sesinizin tonu bile önemlidir. Köpeklerin de kendine has kişilikleri, huyları vardır. İlk olarak eğitimcilerimiz tarafından onların bu özellikleri tespit edilir ve eğitim aşamalarına geçilir. Köpek eğitiminin aşamaları sizin köpeğinizle olan ilişkilerinize ve ihtiyacınıza bağlıdır. Köpek eğitimlerinin çeşitli aşamaları vardır.

Bostancı Köpek Eğitimi

Köpeğinizin tuvalet ihtiyacı olduğunda her yere yapmaması ve sizi uyarması gerekir. Bu çok önemli ve ciddi bir konudur. Sırf bunu öğretemedikleri için eve gelen patili dostundan hemen vazgeçen çok sayıda aile vardır. Köpeğinize bunu öğrenebilmesi için gereken eğitim verilecektir.

Ayrıca köpek ile sahibi arasında bir liderlik mücadelesi olması çok normal karşılanması gereken bir durumdur. Köpeğinizle yürüyüşe çıktığınızda tasmasını çekiştirerek yürümek, onun yürüyüş hızına yetişmek zorunda kalmamalısınız. Bu gibi durumlar köpek sahipleri için bel, boyun, kol, omuz sağlık problemleri bile yaratmasına sıkça rastlanmaktadır. O nedenle köpeğinize bu eğitimin verilmesi ciddi önem taşır. Köpeğinize ne zaman “hayır” ne zaman “aferin” diyeceğinizi iyi bilmeniz gereklidir. Bu önemli bir konudur ve köpeğin kafasını karıştıracak şeylerden uzak durmanız gereklidir.

Köpek Bakımı

Bu ilk aşama eğitimle, köpek tasmalı olarak sahibine itaat etmeyi öğrenir. Bu eğitim köpeğinizin eğitiminin ilk aşamasıdır. Diğer aşamalara geçmeden önce bu ilk eğitimleri mutlaka almalıdır. Bu aşama eğitim, her cins köpek için verilebilir. Bundan sonraki köpek eğitimi aşaması ise tasmasız eğitimdir. Köpeğiniz sadece tasması varken değil, tasmasızken de size uyum sağlamalıdır. Bu eğitimle köpeğiniz tasması yokken bile sizinle aynı hizada ve sizin yürüyüş hızınızda yürümeyi öğrenir. Yürüyüş esnasında karşınıza çıkabilecek kedi, köpek, çocuk, taşıt gibi dikkatini dağıtacak değişikliklerde bile yürüyüşteki pozunu bozmaması gerektiği öğretilir. Ayrıca bu eğitimin sonunda köpeğiniz başkalarının vereceği yiyeceği yemez. Bu konu çok önemli bir konudur. Kasıtlı köpek zehirlemeleri veya çalınması durumuna ancak bu eğitim sayesinde engel olabilirsiniz. Bu eğitimi de tüm köpek türleri almaya uygundur. Köpeğin en sevdiği onu en tahrik eden yiyecekler verilerek kandırılması durumunda bile köpeğiniz artık güvende olacaktır.

Bundan sonraki eğitim aşaması “Koruyuculuk” eğitimidir. Köpeğinizin Koruyuculuk eğitimini alabilmesi için daha önceki eğitimleri mutlaka almış olması gerekir. Koruyuculuk eğitimi ilk eğitim olarak verilemez. Ayrıca, bu eğitimi almak için her köpek de uygun değildir. Köpeğin bu eğitimi almaya uygun olup olmadığı ise uzman eğitimciler tarafından köpeğe kişilik testi yapılarak saptanabilir. Köpeğiniz eğer sizin istediğiniz şekilde koruyuculuk yapmaya uygun bir köpek ise eğitimi tamamlandı zaman, köpeğiniz kendisine teslim edilen bir araba, bir yer, bir ev, bir çocuk veya herhangi bir şeyi dikkatli bir şekilde korumaya geçer ve bir başka kimsenin dokunmasına dahi engel olur.

Bostancı civarında yaşıyorsanız ve bir köpeğiniz var ise bostancı Köpek Eğitimi için bizimle bağlantı kurmanız hem köpeğiniz ve hem de siz ve aileniz için önemli bir konudur. Aramanız halinde bostancı Köpek Eğitimi sizin ve köpeğinizin ihtiyacına en uygun eğitimi verebilmek için iletişime geçmeye hazırdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.